Ця техніка з’явилась само по собі, напевне, із-за моєї любові до списків і записування самого важливого на окремому папері. Я часто повторюю всім, кого навчаю: випишіть свої цілі на одному папері і завжди тримайте їх при собі, як нагадування та мотивацію займатися лише важливими справами, не дозволяти себе збивати зі свого шляху.

IMG_9840Траплялось таке, що мені стали дарувати красивий папір, картон саме для того, щоб виписати свої цілі на них. Потім стала задавати собі 1 просте питання перед сном: що я зробила сьогодні, щоб на крок ставати ближче до своїх цілей? Воно мене мотивувало, адже сама собі я дуже строгий коуч і “відмазки”просто не проходили, треба було хоча б щось мінімальне, але зробити.

В моменти ліні хочеться виправдатись (сама перед собою),що немає часу, втома. Але чим тоді займатись, як не самим важливим? А якщо цілі не такі важливі, то навіщо Вам такі цілі?

Словом сам процес появи цієї техніка розкрив її  ключовий ефект..

Коментарі тих, хто вже спробував цю техніку:

“Що я зрозумів з практики ведення “Картонки”: я спокійний за поставлені перед собою цілі (критерії). Я точно знаю, що я їх виконаю, бо я постановив щодня робити кроки, які наближатимуть мене до їх реалізації. Зникло переживання, що вони можуть залишитись невиконаними, як чимало їх попередників.”

“Картонка – заставляє триматись в тонусі увесь день.щось встигаєш щось ні .але враження таке що майже 99% виконуєш і це супер. Думаю, якщо тримати темп і впевнено крокувати щоденно, то і гори перевертати можна. Що і власне планую:-).”

“Картонка – це крута штука, треба працювати над тим, щоб вона стала, як рідна.”

Що дає ця техніка

Щоб побороти свою лінь і відмазки, я почала продумувати варіанти “кроків” у досягненні цілей наперед для кожного дня і на цілий місяць. В першу чергу це стосувалось нових звичок, вмінь. Ідея робити одну і ту ж дію щодня виходить із мого авторського алгоритму розвитку нової звички. Але як тоді бути, якщо ціль – підтянути форму і щоденні фізичні навантаження? До речі, це реальне питання з,явилось в момент інтенсивного захоплення (я би сказала мейнстріму) тренажерним залом. Адже щоденні тренування – шкідливі, а щоб сформувати звичку, треба кожного дня робити конкретну дію. Тоді я обирала критерієм в картонку формулювання  “Мінімум 40 хв фізичних навантажень щодня”, а потім додаю варіанти:

+ силове тренування

+ кардіо тренування/йога

+ басейн

+піша прогулянка мінімум 50 хв.

І тоді виходить, що в мене завжди є варіація. Якщо не вдалось сходити на тренування, то додому  добираюсь пішки або замінюю зустріч з друзями в кафе на прогулянку в парку. Так як вони знають про мою любов до експериментів, то не дивуються вже, що я можу запропонувати і самі часто переймають такі пропозиції по відношенню до інших людей.

Як зробити картонку?

ніна ГаєвськаВізьміть клаптик паперу, бажано картонку,бо вона в першу чергу служить Вам закладкою.Якось, я навіть другу сторону візитки використовувала, але краще більший клаптик. І випишіть 3-5 основних критеріїв дня. Для початку більше брати не варто. Особливо, якщо до цього Ви особливо ніякими техніками самоорганізації не займались, а над самодисципліною треба добре попрацювати. Більше 5-ти – буде складно виходити із зони комфорту і якщо гарно не продумаєте для себе підстраховку, то “картонка” пропаде – результату не буде.

Також варто завести зошит на 48 аркушів або взяти інший блокнот, який носити з собою не будете, а записувати туди лише ввечері, коли робите сам аналіз дня.

Які критерії краще обрати?

Найкраще брати ті критерії, які зараз найбільш важливі для Вас. При чому, критерієм може бути і конкретна Ваша відсмартована ціль. Скажімо Ваша середньострокова ціль (на рік) звучить так: освоїти французьку мову до рівня Elementary до 20 грудня 2016 року. Для картонки Ви можете взяти такий критерій:

*щодня вивчати мінімум 4 нових французьких слова

* щодня приділяти мінімум 30 хв вивченню французької мови:

+4 нових слова

+ відео/фільми французькою мовою

+заняття з репетитором/відео урок

+ розмовний клуб

Ці плюсики це якраз Ваші підказки у випадку “нападу ліні”, щоб вже на папері були варіанти конкретних дій /кроків в день. Ви лише обираєте один із.

Як це працює і що дає картонка?

По суті, “картонку” з критеріями Ви носите з собою всюди, як нагадування. Я часто використовувала її як закладку в книгу чи клала в записник, до документів, в клатч для ноутбука – щоб постійно бачити перед очима критерії і нагадувати собі вчасно їх виконувати. Ввечері відкриваю зошит на 48 листків/блокнот і ставлю лише дату та плюсики навпроти кожного критерію. Одного разу о 23:30 побачила, що 1 критерій “не закритий” довелось приділити 30 хвилин саме йому. Добре, що це було саме вивчення іноземної мови – я спокійно вивчила 5 нових слів і з чистою совістю пішла спати. Зате мені було хорошим уроком: продумувати звечора, наперед, коли планую наступний день, який критерій коли впродовж дня буду виконувати. 

Картонка – це місяць інтенсивної роботи над собою, формування самодисципліни. Через 30 днів Ви бачите конкретні кроки, які Ви зробили для досягнення своєї цілі щодня.

Як вести електронну картонку?

Любителі вести записи в електронному варіанті явно вже задались цим запитанням. По суті, такий варіант запропонував сам учасник курсу iChallenge. Він зробив картонку в google doc, використовуючи онлайн таблицю excel. А інший – нотатки в iphone (замість картонки- закладки).

Хочу звернути увагу, що обох варіантах критерії не дуже чіткі. Це основний ризик який варто враховувати. Прописуйте в хв чи в іншій к-ті що і коли збираєтесь робити. Дуже важливо прописувати конкретним реченням (відсмартованим), бо через кілька днів забувається той сенс, який Ви вкладали спочатку у свій критерій.

Снимок экрана 2015-11-13 в 21.55.44

 

 Зверніть увагу як учасниця курсу iChallenge додала своїх змін в “картонку”, модифікувала варіант. Мені цей варіант дуже сподобався. Він якраз вирішує попередньо згадуваний ризик. Вона сформулювала свої критерії у вигляді запитань до самої себе. Тобто, поглядаючи на свою закладку-нагадування, перш, ніж відповісти на критерій, ви не просто речення зачитуєте, а ведете свідомий діалог зі своєю совісті /лінню. :)) Продуманий момент з мотивацією. про який я згадувала в алгоритмі розвитку звичок.

Варіанти інших критеріїв

Увімкніть свою фантазію та погляньте на себе, своє життя зі сторони. Над чим би хотілося б попрацювати наступні 30 днів?

1) Мінімум година на саморозвиток

     + читала книгу 50 хв

      + робив вправи для розвитку пам.яті

      + дивилась відео TEDx

2). Замінити каву чаєм

    Бажано, щоб формулювання не містили  приставки “НЕ”. Але, якщо мається на увазі відмова від чогось, то перефразуйте на картонці, а у відповідях просто ставте +, що весь день протримались і не робили цього/робили це.

3). Відмовитись від солі (замість НЕ вживати солі)

4) Їсти солодощі до 15 дня (прекрасна половина людства оцінить цей критерій).

5) Вашим критерієм може стати формування звички “бути вдячним за те, що маєте зараз”. Або просто критерій “Дякую”.

Тобто, Вам необхідно знайти  в прожитому дні щось хороше: Дякую Дню за гарну погоду.  Дякую Другу за теплу зустріч. Дякую начальнику за коротку нараду. Дякую Києву за вільні дороги по дорозі з роботи. Дякую мамі за мудру пораду. Дякую партнеру/коханій за підтримку і віру в мене. Дякую, що в мене є руки, ноги і такі здібності….

В цьому критерії відповідей має бути мінімум 5 щодня. Хороший вибір, якщо хочете розвивати вдячність за те, що маєте. Якщо друзі часто натякають Вам, що Ви – “нитик”, то цей критерій підкаже як навчитись цінувати те, що вже є!

6) Знаходити в людях лише хороше (схоже із критерієм “Дякую”). Чудовий критерій для тих, хто на проведення аналізу оточення хоче приділити значно більше часу

7) Інсайт/фраза дня – записуєте те, що Вас осянило (прозрел). Або, скажімо, фраза, яку Ви часто чули, сьогодні для Вас набула іншого змісту, зрозуміли її сенс на ділі. В ті дня, коли таких фраз Вам не траплятиметься, використайте цей критерій, щоб сформулювати свої спостереження, короткі думки-висновки дня, спостереження за собою, своїм розвитком.

Приклади реальних картонок 

В основному це картонки часників онлайн курсу iChallenge та клієнтів на індивідуальному навчанні

№1
1. Прокидатись до 8, лягати спати до 24
2. Приділяти більше уваги моїй родині (подяка, обійми, розмови)
3. Здорове харчування: вживати свіжі овочі та фрукти з кожним прийомом
їжі, виключити зайві продукти (окремий список на холодильнику)
4. Вдосконалювати свій блог, профілі у соцмережах: щоденний пост, моніторити новинки SMM
5. Інсайт дня

картонка_ приклад дз

№2

Виставив критерії у порядку важливості та по силі виходу із зони комфорту.

1) Професійний розвиток: курси, відео мого профілю.
2) Щоденні кроки в боротьбі з пожирачами часу: говорити ні, відслідковувати час на задачі, інформаційна дієта.
3) Вправи на концентрацію уваги (мін 10 хв/день).
4) Щоденні фізичні навантаження: басейн/тренажерний зал/йога.
5) Щодня читаю мінімум одну сторінку книжки
6) Практика touch-typing до 20 хв
7) Відмова від усього солодкого: тистечка, десерти
8) Висновок дня.

№3

1. Питний режим (мін 2 л/день)
2. Сфера іміджу. Стилі одягу та смислові наповнення: вивчати мін 1 год/день
3. Щоденне письмо: 1 сторінка в день
4. English: мін 30 хв

№4
1.Режим: прокидатися о 7:00, засинати до 00:00
2. Щоденне фізичне навантаження: ранкова зарядка 15-20 хв.
3. Здорове харчування: зранку свіжі овочі та фрукти, після 19:00 тільки овочі.
4. Кожен день щонайменше один крок в реалізації власного проекту.
5. Моє оточення: більше часу з друзями, нові знайомства.
6. 30 хвилин для саморозвитку.

№5

1.Self-Awareness:
1.1. 1 Instagram post
1.2. 1 success diary post
1.3.2×15 min of meditations

2.Studying:
2.2.15 min of touch typing
2.3. 45 min of programming
2.4. 20 min of playing piano

3.Health: 1 gym / cardio / home workout

4. 40% of food – vegetables & fruits

5.Insight

№6

1. Режим дня: подъем до 6:30 и отбой до 23:00
2. Вместо кофе пить чай
3. Физическая активность более 1 часа в день  (фитнес, йога, бег)
4. Работать для достижения целей более 8 часов в день
5. Подготовка к IELTS  (слова, статьи, грамматика, speaking club) мин 1 час
6. Планирование дня свечера

№7

 1. Двічі перевіряти кожен макет або лист, який я відправляю в друк чи на погодження.
 2. 20 хвилин вранці та 30 хвилин ввечері активної прогулянки з собакою
 3. відмовитись від білого хліба та продуктів, які містять багато крохмалю, щодня їсти овочевий салат”
 4. Говорити чоловікові та рідним “дякую” хоча б 1 раз в день. Щодня питати, як минув їх день
 5. Читати щодня не менше 30 хвилин книгу
 6. Вбити “нитика” в собі: припинити себе жаліти і говорити про це всім підряд. Дякувати за те, що я маю і як я живу.
 7. Приділяти 20 хвилин щодня тому, щоб розкладати речі по своїх місцях.
 8.  Інсайт дня. Фраза дня

№8

1.Режим дня: прокидатись до 08:00, засинати до 00:00
2. Зарядка щодня: присідання і повороти
3. Фізичні навантаження: басейн або тренажерний зал або прогулянка мінімум годину
4.Їсти випічку і солодощі до 12:00 дня
5. Мінімум 1 перекус і кожна вечеря лише овочі чи фрукти
6.Англійська: читати блоги або вчити нові слова з професійної теми
7. Інсайт дня.

№9

 1. Мій вдалий ранок: спіральна гімнастика
 2. Корисний сніданок для родини.
 3. Щоденне фізичне навантаження (йога, тренажерний зал, прогулянка з собакою 1 год.)
 4. Зона росту (що вдалося зробити краще, ніж вчора, в чому просунулась, що зробила нове або вперше.)
 5. Щоденне просування ремонту (1 крок щодня, в команді з чоловіком або сама: забрати меблі, посіяти траву, поклеїти шпалери і т.д.)
 6. Їсти солодощі до 12.00
 7. 1 година на день з дітьми, «тут тепер і зараз» (гуляти з дітьми, читати разом, гратися).
 8. Інсайт дня. Фраза дня.

***

Це моя улюблена техніка. Всім, хто лише починає займатись саморозвитку, я рекомендую починати саме з неї. Тут основна задача – правильно підібрати свої критерії, суттєвий штраф за не виконаний критерій і мотивация-подарунок. Тому дуже прошу ділитись своїми результатами, критеріями. Можливо, саме Ваші стануть підказкою, чудовою ідеєю для інших читачів:

 

Facebook Comments