Я люблю книги.  Саме паперові, коли можна вдихнути запах поліграфії або тримати в руках значно старшу за себе книгу (і таке бувало). Стільки поваги до неї: вона передавала свої знання всім, хто її читав. 

Зазвичай читаю 2-3 книги паралельно:

1-перед сном (категорія “для душі”), щоб за годину до сну не сидіти перед монітором, а думки могли заспокоїтись в одну сюжетну лінію, а не перепригували і не генерувались більше ідеї, інакше не заснути швидко. В цій рубриці лише паперові книги і лише по рекомендаціям людей, цінності яких у нас співпадають.

2-для справи, щоб відслідковувати новинки і тенденції в своїй сфері. Сюди часто потрапляє і фундаментальна література, праці психологів та педагогів. Читаю в транспорті, в черзі, коли хтось спізнюється на зустріч.

3- навчання, заповнити знаннями в тій сфері, яку хочу освоїти. В тому числі, література іноземною мовою чи з абсолютно невідомої мені сфери. Здебільшого – це електронні книги.

Перш, ніж прислухатись до чиєїсь рекомендації прочитати книгу, переконайтесь, що ваші цінності співпадають!

Золоті правила фінансової грамотності, книги

IMG_6812

Фінансовий менеджмент, як і управління часом – важливий навик, тому на цьому ресурсі буде ще багато подібних рекомендацій. Розпочинаємо з основ.

  • Навчіть себе завжди заробляти більше, а витрачати менше.
  • Погасіть борги і відмовтеся взагалі від споживчих кредитів.
  • Обов’язково ставте перед собою реальні цілі, по конкретно встановленим сумам грошових коштів, строкам виконання свого бажання. Таке планування набагато ефективніше сумбурних дій і кроків, коли Ви намагаєтеся втілити в життя ідею, яка щойно спала на думку.
  • Створюйте фінансові резерви і «подушки безпеки» і тоді Ви ніколи не скотитеся за межу бідності. Люди, які один раз пройшли цей шлях від злиднів до багатства, занадто добре знають ціну і ту кількість років, які вони витратили на те, чого в кінцевому підсумку домоглися.
  • При створенні капіталу завжди намагайтеся вкладати ті вільні кошти, які не шкода втратити, особливо в тому випадку, якщо Ви пробуєте себе в агресивних інвестиціях.
  • Для створення накопичень, джерел доходу як активного, так і пасивного, завжди створюйте окремі напрямки і диверсифікуйте ризики — так, навіть при несприятливій економічній ситуації в країні, Ви не втратите все.
  • Завжди ретельно контролюйте те, як Ви виконуєте свій фінансовий план, корегуйте його, перенаправляйте свої фінансові потоки і зменшуйте витрати.
  • Користуйтеся усіма наданими сьогодні інструментами накопичень та управління фінансами — тільки комплексний підхід і сукупність всіх методів, допоможуть швидше перейти до пасивного доходу та фінансової незалежності.

Це золоті правила, які у різному виді знайдете в книгах фінансової грамотності.

читати більше…

20 сильних цитат Ніка Вуйчича, які заражають жагою до життя

       Він народився з рідкісним захворюванням – без рук і без ніг. Нік Вуйчич довго вчився бути щасливим, незважаючи ні на що. І в нього вийшло. Сьогодні його мужність дарує надію іншим – не тільки таким, як він, але й цілком здоровим людям.

maxresdefaultСтаньте другом, коли Вам потрібні друзі. Даруйте надію, коли самі потребуєте її.

Якщо ніхто не відчиняє, стукайте відразу в кілька дверей.

Всі ми можемо знайти один в одному щось погане або недосконале. Але я волію шукати крупинки золота.

Поводьтеся так, щоб власні вчинки Вас надихали.

Ми не повинні жити в очікуванні того, що щастя настане, коли ми доб’ємося мети або придбаємо якусь річ. Щастя має бути з нами постійно, а щоб добитися цього, потрібно жити в гармонії – духовній, психологічній, емоційній і фізичній.

Ви повинні зрозуміти, що відразу отримати відповіді іноді неможливо.

Коли Ви не готові прийняти себе, то ще менше готові прийняти інших людей.

читати більше…

О недоношенном решении

content_irvin_yalom1__econet_ruЕсли индивид в полной мере испытывает желание, ему предстоит принять решение, или сделать выбор.

Решение – это мост между желанием и действием. Принять решение означает взять внутренние обязательства по отношению к ходу действия.

Если не следует никакого действия, я считаю, что нет никакого настоящего решения, а есть флирт с решением, своего рода неудавшееся решение.

Пьеса “В ожидании Годо” Сэмюэля Беккета – памятник недоношенному решению. Персонажи думают, планируют, медлят и намереваются, но не решают. Пьеса заканчивается такой секвенцией:

Владимир: Мы пойдем?
Эстрагон: Давайте пойдем.
[Сценическая ремарка:] Никто не двигается.

Что происходит в промежутке между намерением и обязывающей решимостью действовать. Почему многим людям так необыкновенно трудно принимать решения? Действительно, когда я думаю о своих нынешних пациентах, то обнаруживаю, что почти каждый бьется над каким-то решением. Некоторые пациенты озабочены конкретным жизненным решением: что делать с важными отношениями, оставаться в браке или расстаться, возвращаться ли к учебе, попытаться ли завести ребенка.

Другие пациенты говорят, что они знают, что им нужно делать – скажем, бросить пить или курить, сбавить вес, попробовать встречаться с людьми или попытаться установить близкие отношения; но они не могут решиться на то, чтобы сделать это, – иначе говоря, связать себя с этим. Третьи заявляют: они знают, что у них не так, – например, они трудоголики, слишком высокомерны или слишком незаботливы, – но не знают, как решить измениться и поэтому, по сути, ни за что не отвечают в терапии.

читати більше…

4 книги для разговоров обо всем на свете

Хотите поразить собеседника глубиной своего ума? Прочтите эти книги, и у вас будет о чем поговорить с любым профессором или девушкой, которая переросла ваше увлечение комедиями с Заком Эфроном.

Элиезер Юдковский,«Гарри Поттер и методы рационального мышления»

книги-1О чем:
Видный теоретик исследований искусственного интеллекта, Элиезер Юдковски известен широкой аудитории в первую очередь своими наблюдениями за свойствами интеллекта человеческого. Его блог Less Wrong — одно из лучших неакадемических пособий для тех, кто интересуется развитием собственной рациональности и стремится преодолеть когнитивные искажения, мешающие мыслить трезво. Юдковскому же принадлежит образец эффективнейшего сращивания массовой культуры с академическими знаниями о том, как функционируют мозг и законы логики — фанфик по Гарри Поттеру «Гарри Поттер и методы рационального мышления». Представьте себе, что маленький вундеркинд Гарри вырос в семье ученых, которые всячески поощряли его любовь к науке — вырастающая из этих предпосылок история вечного сияния чистого разума работает на неофитах почище любого учебника логики.

Зачем:
Юдковский — один из самых известных современному обществу автодидактов, то есть людей, никакого формального образования не получивших, однако успешно работающих и зарабатывающих в поле «чистой науки». И если истинной страстью такого человека является попытка заставить себя и окружающих мыслить рационально и эффективно — значит, исходя из профессионального успеха автора, смысл в знакомстве с его трудами есть.

Внимательное прочтение «ГП и МРМ» вооружает даже человека далекого от логического мышления (которое многие лентяи ошибочно называют «техническим» или «математическим») достаточным количеством материала для того, чтобы ловить на логических несостыковках остальных членов компании. Книга также снабжает впечатляющим списком отсылок к фамилиям, чьи работы поверхностный энтузиаст вряд ли прочитает, однако даже беглое их упоминание вызовет у понимающих людей уважительное хмыкание.

читати більше…

Книга “Перекресток”

 

IMG_0928Ця книга потрапила мені в руки двіччі: перший раз літом 2015, коли “не було що почитати”, а потім знову – пізно осінню порекомендувала подруга. Я подумала, що раз вона проситься мені в руки, то варто прочитати.

“Перехресття” Володимира Чепового та Анни Ясної із моєї категорії “перед сном”. Вона дуже легка, навіть занадто, тому вже на 3 сторінці хотілось її закрити, бо сюжет дуже прогнозований. Автора називають українським Коельо, бо він часто використовує афоризми, загально відомі фрази і просто зв.язує текст, розкриваючи “сенс життя”. Я вирішила дочитати її до кінця, бо на той момент просто не мала іншої паперової книги на черзі. Коли дійшла до середини, зустріла 2 фрази, заради яких мені ця книга трапилась. Я довго шукала слова підтримки для однієї людини, ніяк не вдавалось знайти підходящі. А тут цей абзац просто розклав все по поличкам!

І кінцівка. Рідко зараз в книзі зустрічаю достойне закінчення. В цій же – воно спонукає на роздуми і розвиток. Саме по цій причині вирішила виписати основні цитати. А Ви вже самі робіть висновок: варто Вам читати чи ні..

 Книгу читала в російській версії, тому і цитати будуть російською мовою.

… Вселенная всегда отвечает на внутренние просьбы каждого человека, присылая в его жизнь необходимые послания и нужных людей, способных помочь в решении тех или иных задач. Это универсальный закон. Главное – твоя личная готовность к переменам…

читати більше…

Книги: як читати більше?

IMG_3578_2Я люблю книги.  Саме паперові, коли можна вдихнути запах поліграфії або тримати в руках значно старшу за себе книгу (і таке бувало). Стільки поваги до неї: вона передавала свої знання всім, хто її читав. Шкода, що бібліотеки більше не таке популярне місце. Добре, що book crossing активно розвивається.

Як на мене. книга – це оптимальний подарунок, якщо Ви знаєте вподобання людини. Також часто дарую конкретні книги людям, замість того, щоб лізти зі своїми порадами. Так я виражаю свою підтримку і віру, що людина справиться з будь-якою ситуацією.

Зазвичай читаю 2-3 книги паралельно:

1-перед сном (категорія “для душі”), щоб за годину до сну не сидіти перед монітором, а думки могли заспокоїтись в одну сюжетну лінію, а не перепригували і не генерувались більше ідеї, інакше не заснути швидко. В цій рубриці лише паперові книги і лише по рекомендаціям людей, цінності яких у нас співпадають.

2-для справи, щоб відслідковувати новинки і тенденції в своїй сфері. Сюди часто потрапляє і фундаментальна література, праці психологів та педагогів. Читаю в транспорті, в черзі, коли хтось спізнюється на зустріч.

3- навчання, заповнити знаннями в тій сфері, яку хочу освоїти. В тому числі, література іноземною мовою чи з абсолютно невідомої мені сфери. Здебільшого – це електронні книги.

читати більше…