Ми живемо в дуже інтенсивному матеріальному світі, де всі баряться за нашу увагу: хтось прямо, хтось маніпулятивно. Ще є реклама по дорозі додому і ряд інших сучасних і більш шкідливих, ніж необхідних технологій!
Як в таких умовах зберігати концентрацію уваги на дійсно важливих речах, на тому, над чим працюєте прямо зараз?

1. Будьте пунктуальні

Дивно до чого тут приходити вчасно? Але саме ця звичка вирішує ряд інших проблем, зокрема привчає все робити в свій запланований час, підвищує продуктивність. Хоча, є різні причини спізнення, я писала про це тут. І так, змушуючи себе бути пунктуальними, Ви починаєте готувати свій мозок на самому примітивному рівні виконувати свої обіцянки. А отже і концентруватись на головному. Що, до речі і є другою порадою.

9dd9b54b_shutterstock_139515002.xxxlarge_2x-700x5002. Розставте пріоритети

Виконуючи лише самі важливі, стратегічно важливі в досягненні Вашої головної цілі (пріоритет А) завдання, Ви не станете реагувати на прохання співробітника виконати його роботу лише  тому, що Вас гарно про це просять. Ви знаєте ціну (цінність)  свого часу, який варто використати на досягнення своєї основної цілі на цей день/місяць чи в цілому в житті.

3. Послідовність і планування

У першу чергу необхідно виконувати тільки ті справи, які допоможуть досягти цілі всього робочого дня. Решта – в міру необхідності. Виберіть 4 завдання, які треба виконати сьогодні і сьогодні ж побачити їх результат. Запишіть і слідуйте плану.

4. Допоміжні засоби від шуму

Якщо в офісі / домі панує галас і плутанина, користуйтесь навушниками для роботи. Поставте нагадування, щоб перевіряти телефон і пошту раз на 2 чи три години (гадаю, Ви вже склали свою інформаційну дієту або змінили систему комунікації, щоб знати свій оптимальний інтервал). комфортне (тихе) місце суттєво вплине на результат.

5. Улюблена музика

Цією порадою скористуються не всі, але в багатьох випадках працює. Ви можете скласти свій плейлист улюбленої/релаксуючої/надихаючої/лайндж музики, яка не стане відволікати від відволікачів, а стане фоном, який не дратує.

6. Точність, а не швидкість

Не старайтесь зробити швидше, намагайтеся зробити точніше, якісніше. До речі, це мій основний лозунг, коли мова йде про справи: якість, а не кількість! Під час роботи ми часто намагаємося зробити кілька справ одночасно, щоб заощадити час. У результаті дратуємося і відволікаємося. Краще скористайтесь методом Помодоро, щоб для кожної задачі на виконання був свій час. Для більших задач знадобиться кілька помодорів.

7. Чистий стіл, свіже повітря і вода

Це очевидно, але ми часто про це забуваємо. Просто виділіть 5 хвилин, щоб прибрати на столі. Ваш “творчий безпорядок” іноді повинен балансувати з перевіркою на скільки він творчий, можливо став уже просто “безпорядком”.

В добре провітреній кімнаті краще працюють мізки – це і фізіологія і психологія. Також пам,ятайте, що кожні максимум 2 години варто випивати стакан чистої води (не чай, не газованої, не каву), щоб відновити водний баланс в організмі. А взагалі-то це чудовий привід поєднати в одній коротенькій перерві: наступна порада

8. Відпочивайте

Відволіктись від монітору, щоб вийти на свіже повітря зі стаканом чистої води. Ви відразу помітите, що така перерва (відволікання) дає більше шансів свіжим ідеям з,явитись у Вашій фантастичній голові.

Ми часто думаємо, що робота робиться тоді, коли людина сидить в зігнутому стані перед комп,ютером і щось усередині друкує, але це неправда. Робота відбувається в голові, а для ясності думки необхідно іноді відволікатися на щось нове. Після відпочинку легше усвідомлювати, які методи дієві, а які ні.

9. Можливо, причина в іншому?

Перевірте чи Ви не голодні і не відчуваєте спрагу. Жага або голод зменшують Вашу здатність концентрації і роблять вас більш уразливими до зовнішніх подразників, таких як шум.

10. Будьте здоровими

Турбуйтесь про власне здоров,я – гарне харчування, фізичні навантаження, здоровий сон. Ви помітите, як пропаде Ваша дратівливість, а сил стане більше.  Робота сама буде йти плавно і вчасно, якщо Ви будете балансувати з перервами на відпочинок, здоровий перекус чи просто розім,ятись і випити чистої води.

11. Організуйте свою роботу інакше.

Визначте час, коли головні пожирачі часу чи шум, що відволікає,  найбільше Вас турбує і залиште легкі справи саме на цей час. Якщо Ви за роботою, можливо, Ви зможете переміститися в  інше приміщення чи конференц-зал, якщо Вам необхідна посилена концентрація. Не завжди є можливість встати із-за свого столу. Якщо Ви нічого не можете вдіяти з шумом, краще рішення – це визнання шуму і адаптація під нього.

12. Знайдіть істинну причину

Якщо Ви спробували всі вище перелічені поради, а Ваша дратівливість не пройшла або результат не змінюється, Вам варто зазирнути в корінь. Проаналізуйте що є істинною причиною: можливо, Вас дратує оточення, яке пора змінювати чи Ви працюєте на роботі, яка зовсім Вам не подобається чи Ви просто організували підхід до вирішення питання/реалізацію поставленої задачі не раціонально. Що є істинною причиною того, що роботу робити не хочеться і самі відволікаєтесь.

Лінь чи прокрастинація – це вже наслідок.

Сподіваюсь, Ви оберете для себе 5 основних і впровадите в свій робочий графік.  Чи, можливо, скористаєтесь усіма?

Facebook Comments