Погана їжа травить організм; неправильне спілкування «травить» психіку людини. 

Наступними кількома техніками ми прокачаємо свої вміння спілкуватись, а саме – виражати свої емоції та бажання. Вони підходять для уникнення конфліктів у сімейних (родинних) та професійних відносинах. Тому важливо, щоб Ви ознайомлювались як можна раніше з інструкцією і впродовж дня практикували, щоб в звіті описувати конкретний свій досвід з прикладами.

golosa-v-golovah-ljudej-bolee-slozhnye-i-raznoobraznye-chem-schitalos-ranee-2

Розпочнемо з техніки «Активного слухання», яка досить поширена на тренінгах соціальної психології, тобто особистісного розвитку: переговорах, ефективної комунікації, тощо.  Техніка дуже корисна у повсякденному та професійному житті, незамінна для сімейних людей! Суть полягає в тому, щоб надавати підтримку партнеру по спілкуванні чи переговорів у розмові. Позитивним «побічним ефектом» часто являється те, що Ви помічаєте багато важливих деталей про свого співрозмовника, чуєте його реальні переживання, а не те,  як «Ви собі вважали», які емоції та почуття він переживає.

При активному слуханні важливо врахувати наступне (часто це ще називають етапами активного слухання):

  1. Несловесна підтримка мовця

Контакт очей, «поза слухання» (де відображено весь Ваш інтерес), кивки, вираз згоди: «Угу», «Так-так» і т. п.

  1. Фрази перенесення відповідальності за висловлення на партнера (перафраз не працює, якщо в ньому не підкреслюється, хто саме висловив цю думку)

«Ви вважаєте, що …», «Отже, Ви говорите, що … »,« Значить, Ви стверджуєте … »,« Отже, Ваша думка зводиться до наступного … »,« Ви висловилися таким чином, що … »,« Ваші слова такі … » І т. п.

  1. Формулювання змісту висловлювання

На цьому етапі треба позбутися власних емоцій, оцінок, ніяких «я думаю, що..».

  1. Отримання згоди співрозмовника після інтерпретації його думки

«Я правильно зрозумів?», «Це так?», «Я нічого не переплутав?». Можливо, буде потрібно перефразувати сказане перш ще раз, до повного розуміння

  1. Демонстрація свого ставлення до почутого

Підкреслити, що це Ваша думка з приводу почутого. Висловлювати відношення тільки до слів, але не до особистості, що говорить

  1. Висловлення свого власного судження по суті справи

«Моя думка …», «Я вважаю …», «Я думаю.» І т. п.

       Слухайте співбесідника як можна більше, щоб він міг висловити всі свої засмучення. Не спішіть заспокоювати, переконувати чи розвірувати його, особливо не старайтесь логічно доводити, чому цього не можна чи це неможливо. Коли накал переживань спаде, можна буде переходити до переговорів.

        Отже, наступний день Вам потрібно максимально прокачати цю техніку спілкування у всіх сферах Вашого життя.

Зверніть увагу, що Ви не можете просто копіювати фрази у свій повсякденний словник. Перефразуйте те, як говорите Ви, що Ваша мова не звучала дуже штучно!

Для виконання вправи, Вам необхідно прописати собі кілька фраз- прикладів. В дужках можете перелічити людей (кому б Ви могли б це сказати). І наступного дня спробувати на практиці.

***

 В якості звіту  та в коментарях  поділіться своїм досвідом, які саме способи Ви пробували сьогодні, щоб бути активним слухачем. Які фрази використовували найчастіше? Чи помічали щось Ваші співрозмовники? Важливо зробити висновок як відрізнялись результати однієї сфери від результатів у іншій. 

 Успіху!

Facebook Comments