Щоб взяти життя під свій повний контроль і відслідковувати розвиток – ця техніка організації себе та формування самодисципліни, – ідеально підходить. Це не просто завдання одного дня. Ви виконуєте “картонку” впродовж місяця, починаючи з завтра. А сьогодні основне завдання – підібрати критерії.

IMG_7640        Для того, щоб виконати цю техніку, спочатку потрібно зробити “власну картонку”, обравши найважливіші критерії дня. Візьміть маленький папір  (розмір обираєте самі), будь-якого кольору. Згодиться дитячий набір із канцтоварів, можливо з-під коробки цукерок. З А4 Ви вирізаєте лише клаптик, приблизно 8 х 10 см. Уявіть, що ця картонка виконує функцію “закладки” в книзі, яку читаєте щодня, або “нагадування” в блокноті, щоденнику.

     Було б чудово завести також невеличкий зошит (на 36 – 48 аркушів) або маленький красивий блокнот на Ваш смак. Він потрібен впродовж всієї програми: з початку і до середини зошита –  для висновків, вправ iChallenge (їх всього 18 обов’язкових) в одному місці, а з іншої сторони (переверніть блокнот) і до середини – для щоденного виконання “картонки” і звітом перед самим собою в письмовій формі (!)

     Як це виглядає. Ви ставите зверху дату. Далі пункт 1 і відразу відповідь на критерій (1.1. чи 1.2 чи 1.3) , 2 – і відповідь на критерій (2.1. чи 2.2.). Тобто картонка служить фіксованим записом щоденних завдань для себе, по яким Ви оцінюєте якість/продуктивність дня. Тому розумієте як важливо обрати “правильні критерії”?. Сьогоднішнє завдання якраз в цьому і полягає – визначити для себе що найважливіше “сформувати у собі”, “попрацювати над” наступні 3 тижні-місяць? Це і будуть Ваші критерії.

      Необхідно обрати всього 5 ключових критеріїв дня, які не будуть змінюватись впродовж наступних 30 днів. Критерій – це те, що Ви виконуєте щодня, не сфера життя. По ним Ви будете аналізувати якість прожитого дня і роботи над собою. І прописати варіації видів діяльності під кожен із критеріїв.

          Що це за критерії?

      Скажімо, Ви вирішили зайнятись спортом/раціоном/режимом дня. В перший критерій потрібно обрати щось конкретно і прописати чітку фразу, по якій будете звіряти виконання дій.

Наприклад:

Критерій 1. Щоденні фізичні навантаження

     1.1. пн, ср, пт – тренажерний зал.

     1.2.вт, чт, сб – басейн.

     1.3. нд – мінімум 40хв пішої прогулянки

* 3 рази в тиждень зал – не підійде, бо Вам потрібен критерій, який потрібно робити кожного дня.

або інший варіант:

     1.1. вранці присідати мінімум 25 разів

     1.2. вранці мінімум 20 віджимань і планка 2 хв.

        

Інші подібні варіанти окремих щоденних критеріїв, не на вибір:

 • кожен прийом їжі триває мінімум 25 хв (хочете привчити себе не їсти на ходу, повільно пережовувати)
 • з кожним прийомом їжі вживати овочі/фрукти
 • режим: прокидатись до 07:00, засинати до 00:00 (включаючи суботу і неділю).

          * і тоді, проводячи аналіз дня, Ви просто записуєте:

1.- 1.1.,

2.- 2.1.

або

1.  6:45,  23:50

2. +     (якщо просто повторювати системно одну і ту ж дію)

   Іншим критерієм може стати формування звички “бути вдячним за те, що маєте зараз”. Або просто критерій “Дякую”.

IMG_6971    Тобто, Вам необхідно знайти  в прожитому дню щось хороше:

+Дякую Дню за гарну погоду

+Дякую Другу за теплу зустріч

+Дякую начальнику за коротку нараду

+Дякую місту за вільні дороги на шляху з роботи

+ Дякую мамі, що вислухала і порадила

+ Дякую партнеру/коханій за підтримку

+ Дякую, що в мене є руки, ноги і такі здібності….

В цьому критерії відповідей має бути мінімум 5 щодня. Хороший вибір, якщо хочете розвивати вдячність за те, що маєте. Якщо друзі часто натякають Вам, що Ви – “нитик”, то цей критерій підкаже як навчитись цінувати те, що вже є!

       Ще одним критерієм може бути “зона росту” або “що вдалось”.

Тут Ви зазначаєте що сьогодні Вам вдалось зробити краще, ніж вчора. Або просто успішний результат в тій чи іншій справі. Такий собі “щоденник успіху”. Тобто, під цим критерієм записуєте все, що вдалось, одні “плюсики”!

+ Зустріч з Х людиною пройшла на моїх умовах

+ Вдалось домовитись з Х про У

+ Я наважився розмістити своє оновлене резюме

+ Сходила на English Speaking Club

+ Записала всю сім’ю на медогляд

Картонку можна вести і в електронному форматі. Наприклад, в exel у google doc (на фото вигляд картонки учасника попередніх наборів курсу).

картонка в електронному режимі

 

!!!! Відразу хочу звернути увагу, що критерії варто прописувати максимально чітко, не скорочену версію і не зашифровану! (не так, як на фото)

Якщо Ви фрілансер або просто помітили, що весь вільний час проводите вдома, то одним із критеріїв можете для себе обрати “нове місце”.

І сюди вписуєте спеціально знайдені та заплановані події в місті (майстер-класи, виставки, фестивалі, business speed dating), так і просто повернення додому іншою, не звичною  дорогою:

+ гарно посиділи в кафе “У” з друзями: затишно, бюджетно

+відвідала виставку Х, нічого особливого

+прогулянка в новому парку/скверику

+ зустрілись з друзями і прогулялись в Х, замість звичного місця.

     Цей критерій можете об’єднати з людьми “моє оточення”. Тобто, якщо Ви помітили, що з багатьма своїми близькими/знайомими стали рідше бачитись, навіть по телефону спілкуватись, то включіть цей критерій у список. Або альтернатива: урізноманітнити відпочинок з сім’єю чи коханою людиною (якщо живете/бачитесь щодня).

   Один день Ви пропрацьовуєте місця, другий день – людей (де зустріч не обов’язкова, можна просто зателефонувати, особливо по скайпу, вайберу, якщо людина далеко). Хоче це один і той же критерій з двома варіаціями.

Так у Вас виходить 2 речі на вибір щодня: зустрітись із звичною людиною, але в новому місці або піти в нове місце і познайомитись з новою людиною… Комбінації можуть бути різні. Причина – кожним критерієм Ви будете себе змушувати покидати зону комфорту – робити ті речі, які не дуже хочеться, але Ви точно визначили (сьогодні, на старті), що це важливо для Вас.

     Тобто, зранку, плануючи свій день, Ви проглядаєте список критеріїв і заздалегідь плануєте, під час яких справ “що” зі списку можете реалізувати, об’єднати. Щоб ввечері, коли будете робити аналіз дня, у Вас вже були виконані ці критерії і скрізь стояв +.

 

Я, наприклад, люблю писати свої відповіді у вигляді +  Дуже часто виходить так, що на один критерій, в мене виходить по два чи три “плюсика” виконаних завдань.

Техніка “картонка” наглядно Вам демонструє, на скільки кроків за сьогоднішній день Ви приблизились до реалізації своїх цілей.

        IMG_9840Які ще критерії:

6. Добра справа / що зроблено для близької людини (ми думаємо, що щодня робимо щось хороше, але, як показує практика, цей критерій додає відчуття “чогось важливого в житті”, коли записуєте конкретні справи (від перевести бабусю/гроші на рахунок фонду до вирішити чужу проблему, фізично допомогти комусь).

7. Інсайд/фраза дня – записуєте те, що Вас осяяло (прозріло). Або, скажімо, фраза, яку Ви часто чули, сьогодні для Вас набула іншого змісту, зрозуміли її сенс на ділі. В ті дні, коли таких фраз Вам не траплятиметься, використайте цей критерій, щоб сформулювати свої спостереження, короткі думки-висновки.

8. Мінімум година на саморозвиток

     + читала книгу 50 хв

      + робив вправи для розвитку пам’яті

      + дивилась відео TEDx

9. Замінити каву чаєм впродовж дня

    Бажано, щоб формулювання не містили  приставки “НЕ”. Але, якщо мається на увазі відмова від чогось, то перефразуйте на картонці, а у відповідях просто ставте +, що весь день протримались і не робили цього/робили це.

IMG_143510. Знаходити в людях лише хороше (схоже із критерієм “Дякую”).

11. Відмовитись від солі (замість НЕ вживати солі)

12. Їсти солодощі лише до 12:00 дня (прекрасна половина людства оцінить цей критерій).

     І так далі.  Увімкніть свою фантазію та погляньте на себе, своє життя зі сторони. Над чим би хотілося попрацювати наступні 3 тижні

     Які б критерії Ви не обрали, останнім має бути Ваш головний висновок дня. Не пишіть мемуар. Це не щоденник. Лише факти, підсумки, наче звернення до самого себе, настанови.

Також ця техніка може бути хорошим інструментом самоспостереження. Наприклад, Ви хочете визначити свої найбільш продуктивні години (коли краще сприймається інформація, генеруються ідеї). Включіть такий пунк в “картонку” і ведіть нотатки щодня.

Для виконання техніки виділіть 20 хвилин перед сном.

Також на картонці прописуєте свій штраф (якщо раптом трапилось, що Ви не виконали 1 із критеріїв, то як Ви будете себе карати?), щось суттєве. Із досвіду попередніх учасників:

 • простояти в планці 5 хв (коли реально  під силу 3)
 • 50 присідань за 1 мінус
 • весь наступний день ходити в своєму неулюбленому кольорі
 • наступний день не користуюсь ліфтом (впродовж всього дня)
 • за кожен пропущений день (весь день) пересилати 250 грн на рахунок конкретної благодійної організації, тощо..

Також продумуєте винагороду за виконання всіх днів та всіх + картонки. Це щось дуже і дуже суттєве, що буде Вас мотивувати виконувати дану собі обіцянку (критерії). Те, що відкладаєте або мрієте, але не дозволяєте собі на разі.

Із досвіду учасників:

 • покупка конверсів
 • вихідні в Одесі
 • купівля MacBook раніше запланованого терміну
 • навчання на SMM курсі (постійно відкладав)
 • влаштувати собі весь день вседозволеного відпочинку (їм що хочу, роблю що хочу)

Словом, кожному своє. Звичайно можете залучати рідних і близьких, які будуть стимулювати Вас і перевіряти картонку і “подарують винагороду”. Наприклад одні із учасниць 7 набору залучила чоловіка, який відслідковував результати і в кінці “виплатив її винагороду” 🙂

Якщо ще є сумніви що означає картонка, прочитайте цю статтю.

Зверніть увагу, що критерій – це те, що Ви виконуєте щодня. Якщо щодня не можете виконувати (силові нагрузки лише через день або на роботу ходите з пн-пт, то додавайте підпункти/варіації). Критерій – це не сфера життя. У Вас всі критерії можуть відноситись до 1 сфери (що не бажано). Краще взяти 5 критеріїв, але самих важливих і щоб виконувати всі без можливості пропусків. Не старайтесь обійняти весь світ відразу, поступово! На наступний місяць зробите собі нову картонку і включите туди нові 5 критеріїв.

   ***

  В коментарях внизу  пишите перелік своїх критеріїв (які обрали на наступні 3 трижні). 

 Для допуску до наступного завдання /звіту тренру надішліть: фото, як виглядає Ваша картонка (5 критеріїв. Що встановлюєте штрафом, що подарунком. Чи буде хтось із близьких контролювати цей процес?

*Зазвичай ця вправа викликає певні суперечності і багато запитань, уточнень. Правильно визначені для себе критерії – це половина справи! Пам’ятайте встановлювати конкретику (мінім 10 віджимань, мінімум 30 хв читання). Успіхів.

Facebook Comments