Одна із основних причин, чому люди схоплюються за “підкорення” тайм-менеджменту – це саме спізнення скрізь і завжди. Але бути організованим – це не єдине, що дає Вам упорядкування взаємовідносин з часом. Хоча, одна із найприємніших причин!

IMG_0616

Нам здається, що надто багато обставин які дуже тяжко спланувати, бо залежать не від нас. Наприклад, затори на дорогах – не розрахувати точний час прибуття на зазначене місце. А виходити на зустріч завчасно ніхто не хоче, тому що на місці доведеться чекати.

Та є певні правила хорошого тону, які виручать Вас, щоб, опинившись в подібній ситуації, вийти з неї елегантно.

Давайте відразу розберемо що таке спізнення.

По перше, якщо є чітка домовленість про зустріч (час: о 14 год.) і не оговорені додаткові можливі обставини, то все, що заходить за межу 5 хвилин і є спізненням. Але в рамках п,п’ятнадцяти хвилин – “ввічливим” або демонстративним спізненням (про це дещо пізніше).

Якщо Ви бачите, що не встигаєте з,явитися вчасно, обов’язково попередьте про це того, хто, можливо вже чекає на Вас. У вигляді смс – найкращий варіант. За скільки часу? Звичайно ж, як тільки виявили (скажімо, за 15 хв до Вашої зустрічі. Щоб людина мала уявлення яким відрізком часу вона володіє і що саме може зробити до зустрічі з Вами. Наприклад, продовжити ту, яка на разі триває або попрацювати над чимось чи просто зробити дзвінок, який може розвиватись тривалий час. Також актуальний на сьогодні момент про здоровий спосіб життя і більше рухатись: добиратись до зазначеного місця не на авто, а пішки, подихати свіжим повітрям.

Те, що Ви попереджаєте – означає, що Ви цінуєте час інших і надаєте комфортну можливість компенсувати своє спізнення “невизначеному очікуванням” на відрізок часу у повному розпорядженні за власним вибором.

Є інший варіант: як тільки настане зазначений час для зустрічі (14:00) сповістити коли Ви з,явитесь. Теж хороший хід. Адже, навіщо турбувати людину в час, про який Ви не домовлялись. Можливо, триває важлива  зустріч, а Ви будете відволікати. Можливо, на стільки щільний графік, що час, призначений для зустрічі з Вами і є тим відрізком, в якому партнер (так зазначу людину, з якою Ви зустрічаєтесь, для прикладу) може зайнятись, обдумувати чи реагувати на Ваше спільне питання. Також такий жест доречний, якщо було зазначено час закінчення зустрічі, скажімо 1 година. Тобто, Ви самі у себе забрали 15 хвилин (спізнення) і все, що заплановано обговорити, повинно вкластись в 45 хвилин.

biz_br_01В моїй практиці бували важливі зустрічі, по справі, тривалістю 20 хв. Логічно, якщо я спізнювалася б хоча б на 5 хвилин, то відрізала б цей час сама у себе. По цій причині віддаю перевагу оговорювати тривалість зустрічі завчасно.

Давайте змоделюємо ситуацію, коли є початок зустрічі і не проговорено тривалість, Ви собі плануєте поспілкуватись приблизно 1 год. Вже й навіть план розвитку розмови так вибудували, аргументи по зростанню розставили. І тут виявляється, що через аварію на проспекті доведеться змінити маршрут. А це ще + 15 хвилин на дорогу. Пишите смс, що спізнюєтесь орієнтовно на цей час. А Вам відповідають, що тоді сенсу немає їхати, адже вся зустріч розрахована (у партнера) всього на 20 хв. Ви ображені, як це так: для мене і лише 15 хвилин! Хоча вина лежить тільки на Вас:

1) тому що не оговорили час закінчення, а значить – автоматично залишили це право вибору за тим, хто планує свій час ( в змодельованій ситуації – це не Ви).

2) не виїхали завчасно, залишивши час для форс-мажорних обставин. Не продумування таких факторів означає, що для Вас ця зустріч не має  великого значення, Вас можуть і почекати. Як гадаєте. захочуть зустрітись з Вами знову, коли Ви не залишаєте право вибору: лише чекати Вас, коли спізнюєтесь!

Чому все ж таки люди спізнюються?

Давайте розберемо основні приклади:

1) Якщо Ви навмисне залишаєте на розсуд ситуації: доберусь до зазначеного місця приблизно за 20 хв, значить і вийду з дому за 20 хв, щоб там не чекати, нехай мене чекають. Що це? підкреслення своєї значимості? Чи, можливо, прояв неповаги до цінності часу людини, яка чекає на Вас?

Може бути і те, і те.

Це і є “демонстративне спізнення“, про яке писалось вище. Ви наче нав’язуєте, що Ваш час і комфорт важливіший за будь-чий інший. При чому і явно (намірено) і на підсвідомому рівні (оправдовуючись, що не можете контролювати транспорт на дорогах).

Читаючи цю статтю, можете заперечити, що “все виходить саме-собою”: просто в останній момент не могли знайти важливу річ (парасольку), яка чомусь лежала не на своєму місці (неорганізованість). Тобто, перекладаєте відповідальність на будь-кого іншого, тільки не на себе.

Чому ж існує страх чекати когось на місці зустрічі, якщо прибудете завчасно? Швидше за все це тому, що Ви не знаєте як себе “розважити” в ті вільні 5 хвилин, які з’явилися.

Люди, що цінують свій час, раді новій можливості використати час на себе: подумати про щось своє, важливе або дістати книгу і почитати, хай 5 хвилин. І час швидше пролетить і користь буде. Ми боїмося того, чого не знаємо. І одна негативна ситуація, спогад змушують неприємним відчуттям виникати знову і знову. Саме по цій причині ми так не любимо очікування, тому віддаємо перевагу спізнитись.

Як часто спізнюєтесь Ви? І що робите, щоб з цим боротись?

 

Facebook Comments