Для початку ознайомтесь з матеріалом-інструкцією. Вам потрібно буде заповнити таблицю, вивевши в крайньому стовбчику власні цінності на даний момент. А тоді приступити до запису бажань та представлення свого образу життя через 5 років. Дуже важливо паралельно вести нотатку з якостями та вміннями, яких прагнете розвинути за цей період.

Для допуску до наступного завдання, тобто д/з на [email protected] або у фейсбук в приватні повідомлення коучу (в залежності який спосіб комунікації обрали) надішліть: фото записів, Ваших висновків чи інсайтів, як підтвердження виконання вправи. Або лінк (доступ перегляду) на електронні докуементи.

В коментарях внизу  (через фейсбук профіль або коментарі сайту)свої відчуття і враження (інсайти) після того, як вправу виконали, на що вона Вас наштовхнула, висновки.. 

***

Цінності – основа піраміди ефективності

У кожної людини є свій комплект цінностей. Вони нічим не кращі і не гірші від цінностей іншої людини, вони просто такі, які є у Вас на даному етапі життя.

Зазвичай в життєво-важливих питаннях при прийнятті рішень ми опираємось якраз на свої цінності, не задумуючи і не аргументуючи собі. Адже цінності на стільки фундаментальні для кожного, що не потребують пояснень. Саме тому ніяк не обійтись без чіткої ідентифікації своєї піраміди цінностей.

     Це на стільки важливо, як і записати головну думку/свою філософію. Ми то її знаємо, часто проговорюємо різними реченнями, але ніколи не бачили записаною в кількох реченнях на папері.

       Ви можете зауважити, що деякі цінності на все життя. Погоджуюсь з Вами. І ці цінності будуть відображатись у Ваших стратегічних цілях. 

Наприклад: одна із моїх цінностей – сім,я. Коли я проговорюю це, кожен, хто чує фразу, уявляє свою картинку. Ми частенько думає, що все і так само собою зрозуміло. Але давайте розберемось яка картинка у Вас на даному етапі? Тобто коли вживаєте це слово, який образ вспливає у Вас?

Варіант1: голова сім,ї , дружина і 3 дітей сидять за столом. Дзвінок у двері – приїхали батьки дружини. Чи..

Варіант2: ранок. Ми з дружиною снідаємо разом, ділимось справами на день і плануємо спільно вихідні. Разом виходимо з дому, щоб поїхати на роботу. Кожен свою. Чи..

Варіант3: я з батьками в одному домі. Кожен зайнятий своєю справою. На свято поїдемо до бабусі і дідуся погостити. Добре, що кожен цінує особистий простір і не втручається в справи іншого…

То який Ваш варіант? Яка картинка з,являється у Вас? Сподіваюсь своя, зовсім інша. Детально опишіть її для себе, переш, ніж давати відповіді на уточнюючі питання.

      Але перш, ніж ми перейдемо до стратегічного планування, давайте розберемось із основою, на які тримається/будується Ваша піраміда ефективності.

    Ми часто будемо використовувати слово “сфери життя” в подальших вправах. Тому спочатку варто прояснити що це і які вони є.

На наступній картинці зображені всі основні сфери кожної людини із ключовими словами-підказками під кожною з них. Ви можете перефразувати ці сфери для себе чи об,єднати. Головне, щоб Ви не опустили жодного аспекту (виду діяльності) свого життя.

сфери життя 6

Вправа 1 “Таблиця цінностей”

  Вам необхідно заповнити наступну табличку, відповідаючи на запитання. Одне за одним по кожній сфері. Спочатку вписуєте сферу, пріоритетність сфер значення не має. Головне, щоб їх було не менше 4. А ще краще – всі 6.

Може здатись, що вони сходжі і відповідь захочете повторити з однієї колонки переписати в іншу. Вони сформульовані так, щоб уточнити що конкретніше, що детальніше, більш вузько цінно в цій сфері. Думайте про те, як Вам важливо себе почувати в цей момент – якщо Ви чітко уявляєте що хотіли б відчувати – Ви достукались до себе істинного.

цінності

Відповідайте не задумуючись. Адже, якщо Ваша відповідь “співпадає” або більш вузько уточнює – це лише підкреслює/підтверджує Вашу цінність.

Наведу Вам кілька прикладів інших учасників (наступні 2-і картинки).

цінності

Не беріть, будь ласка, ці відповіді за основу, так як це цінності інших людей. Якщо виникнуть питання або труднощі із виконанням вправи складно знайти відповідь, – напишіть коучу.

цінності _ приклад

Дуже важливо, щоб Ви вивели саме свої цінності. Тоді ми зможемо рухатись далі.

Удосконалена версія себе

 Приклад діаграми Ганта (2) Те, що Вам важливо і в пріоритеті на найближчі 5-10 років – це і визначає Вас, як особистість з відповідними цінностями.

Опишіть свою удосконалену копію через 5 років. У вигляді речень. Як виглядає, поводиться, з ким дружить і як спілкується Ваша удосконалена копія. Чи зміниться оточення? Які нові звички та уміння з,являться у Вас? Опишіть себе в ідеальному варіанті. Цей опис це і є вже заповнені всі клітинки в стовбчику 2020. Просто речення або бажання, поки що не цілі. Заповнюєте діаграму Ганта 2020 (на малюнку).

Опісля, Ви робите крок назад (2019) що має відбутись в кожній із сфер, щоб через рік після цього Ви отримали вже описаний (2020) результат? І так само з 2018-17 і все, що потрібно зробити до кінця цього 2016 року. Головне – це описати повністю образ поведінки, манер Я-ідеальне  виписати в окремий список перелік всього того, що Вам необхідно набути/розвинути. Таких пунктів має бути мінімум 30.

Вправа “Девіз” 

(за бажанням)

Знайдіть 3-5  ключових афоризмів, які могли би в тій чи іншій мірі відобразити Вашу філософію життя, як девіз.

 Погляньте на малюнок. Якщо говорити про ефективний тайм-менеджмент та самоорганізацію, то вся ідея поміщається в піраміді ефективності, а в її основі завжди лежать цінності.

***

Отже, д/з:

1. Заповнена таблиця цінностей

2. Діаграма Ганта 2020 ( удосконалена копія через 5 років) у вигляді бажань

3.Список з 30 пунктів “Що необхідно набути/розвинути”

Facebook Comments