Цього разу Вам потрібно прописати план для кожної із раніше сформульованих цілей, продумуючи чітку мотивацію для кожної ( в попередній вправі Ви визначили мотив).

Для допуску до наступного завдання: план досягнення цілей (всі 3 на одному аркуші). 

План досягнення цілей

 Сьогоднішнє завдання полягає в тому, щоб скласти детальний (покроковий) план досягнення своїх  трьох основних цілей. Як це зробити? Спочатку записуєте першу ціль і перелічуєте (в стовпчик) всі можливі/необхідні дії, які потрібно зробити, щоб вся ціль була досягнута. Великі кроки розбиваєте на дрібніші. Слона їдять по кусочкам.  Поряд ставите необхідний (приблизний час, який потрібен для виконання цього кроку). Тобто відразу оцінюєте реалістичність. В кінці підрахуйте чи можливо виконати всі кроки до кінця 2016 року або ж тієї дати яку Ви собі ставили, щоб досягнути ціль.

     Якщо потрібно більше часу, то перепишіть план і виставте спочатку  ті кроки, що вважаєте обов,язковими для виконання (як в хіт-параді), а потім запишіть решту. Тобто ті завдання, при виконанні яких, через відповідну к-ть днів Ви вважатимете, що ціль досягнута. Те ж саме потрібно зробити для другої та третьої цілі.

Цей план впродовж роботи над собою  може доповнюватись новими «під завданнями».

Орієнтуючись саме на нього Ви зможете крок за кроком іти до своєї цілі. Також корисно повісити цей план на видному місці, щоб слугував як нагадування.

Рисунок1

  Рекомендую запозичити у проектних менеджерів їхню Діаграму Ганта і дещо змінити під свої цілі та прив’язати до календарного вигляду. Зверніть увагу, що верхні рядки обираєте такі, які зручніші: кожен день (якщо треба привчитись до щоденного виконання), по тижням (щоб бачити послідовність чи у Вас різне навантаження в різні тижні), прописуєте дні тижня чи місяці. Це вже залежить від Вашого сприйняття і дедлайну цілі. В першій колонці прописуєте ті завдання, які зобов’язуєтесь виконувати для досягнення цілі (як стаття витрат в бюджеті). А нижче перелічуєте що в неї входить.

    Подивіться інший варіант. На прикладі вивчення іноземної мови.

  *Важливо! Прописуйте кроки (під завдання) максимально чітким реченням.

приклад Діаграми ганта_ галочки_м

Звичайно ж Ви можете ставити перед собою завдання для спеціальних днів: візит розмовного клубу (не щодня ж!) або тренування чи басейн (м,язам потрібно відновлюватись, тому зазвичай навантаження через день).

   До речі, ця Діаграма  дозволяє побачити повну картинку як Ви роподіляєте свої сили. Можливо, занадто амбітні цілі на один відрізок часу або поставили кардинально протилежні завдання в один і той же день. Діаграма Ганта, якщо цілі і «під цілі» замальовувати різними кольорами, дозволяє побачити розприділення енергії.

Мотивація досягнення цілей

Щоб Ви горіли реалізовувати свої цілі, задумувались перед кожною зустріччю, кожним завданням навіщо Вам це потрібно і на скільки кроків це наблизить Вас до реалізації своєї мети (словом, щоб жити усвідомленим життям), ми підготуємо таку “чарівну” табличку. Коли заповните її повністю, повісьте її над ліжком чи покладіть у записну книгу, яку носите за собою скрізь. Ця табличка служитиме Вам нагадуванням про ціль/сенс Вашого життя на даному етапі! Так Ви це визначили самі раніше.

Як виконувати: накресліть собі у блокноті або на окремому аркуші таку ж табличку, як на малюнку і заповніть її відповідями з попередніх завдань.

Не бійтесь переписувати свої цілі по 10 раз (!!!)

Як мінімум, за цей час Ви їх вивчите, продумаєте деталі плану (можливо, щось не помітили / не врахували раніше).

план ціль мотивація

  В цій вправі важливо вийти на чіткий кінцевий показник успіху. Уявіть що саме буде підказкою, що ціль досягнуто і як Ви себе почуваєте/виглядаєте, що конкретно змінилось!

! Відповідайте чесно (як у вправі “навіщо?”)

! Коли обирали для себе ціль – Ви знали/відчували навіщо Вам це потрібно – розпишіть конкретніше: що зміниться у Вашому житті, коли ціль буде досягнута?

показник успіху

Дуже допомагає для реалізації цілей, прописувати чітко навпроти кожної що буде винагородою, якщо досягнете в термін, за планом ( дозвольте собі щось те. що не дозволили б у іншому випадку). І штраф – фінансовий, фізичний (пропишіть що саме, скільки раз) Ви будете виконувати щоразу, коли не виконаєте поставлене перед собою завдання.

Facebook Comments