Перечитайте матеріал-інструкцією. Вам потрібно буде обдумати, переглянути ці теорії в дії впродовж дня, у своєму повсякденному житті. А вже ввечері написати висновок, свої роздуми щодо цієї теорії.

Для допуску до наступного завдання, тобто д/з на contact@welldone.org.ua або у фейсбук в приватні повідомлення коучу: написати свої висновки, роздуми щодо цієї теорії та приклади “на дії”.

В коментарях внизу  (через фейсбук профіль або коментарі сайту)свої враження, на що вона Вас наштовхнула, висновки.. 

***

Дві концепції для розуміння оточуючих і себе

Концепція прийняття себе

Будь-яке прийняття починається з себе. Ми зможемо прийняти іншу людину (кохану, маму з татом такими, як вони є, а не тими, якими ми б хотіли б, щоб вони були) тільки тоді, коли ми приймемо себе такими, якими ми є.

      Прийняти себе – це знати правду про себе і приймати її даність. Ми настільки звикли оцінювати себе і все, що навколо нас відбувається. Оцінювати – це розділяти все на «добре» і «погано», на «правильно» і «неправильно». І ми намагаємось заховати те, що погано в нас самих. Є дуже хороший спосіб прийняти близьку Вам людину – знайти найкращі риси (ті, що Вам дуже подобаються) і концентрувати всю свою увагу саме на них.

       Щоб прийняти себе, Вам необхідно скласти, свого роду, власний портрет сильних і слабких сторін. Потрібно для початку відверто описати себе, «провести діалог з самим собою» в розслабленій атмосфері (письмово чи усно, можна перед дзеркалом – який спосіб Вам більше до вподоби ).

     Перелічіть всі свої ‘’–‘’ Те, що у Вас є і, можливо, Ви плануєте працювати над цим (пообіцяйте собі це). Почніть з негативу. Відверто зізнайтесь у всьому, добре пропрацюйте це. Потім подякуйте собі за свої ‘’+‘’. І скажіть/напишіть як сильно Ви себе цінуєте, любите і приймаєте такою/таким, як Ви є. Виконання цього завдання не просто значно полегшить Вам проходження всієї програми, але й поліпшить Ваші взаємовідносини з оточуючими. Зовсім скоро Ви відчуєте це. Перелік, щоб не виявився банальним, як це часто буває на співбесідах: комункабельний, креативний і пунктуальний, хочу запропонувати Вам список рис характеру, що затверджений Лігою психологів, як офіційний. Але перші 5 спробуйте написати самі – це самі правдиві. Потім вже підглядайте у   Список негативных черт характера человека та Список положительных черт характера человека.

     Далі, навпроти кожної риси Ви визначаєте у % на скільки із 100 % ця риса (на Вашу думку присутня у Вас). Скажімо, перша важлива для Вас риса – комункабельність присутня /розвинена на 90%, але при цьому, вона присутня і в списку «–«, оскільки заважає Вам жити своєю не стриманістю, бажанням з усіма поговорити. І цей негатив риси Ви оцінюєте в 30% для себе. Зрозуміло? Не обов.язково, щоб всі 10 пунктів разом складали 100%. А кожна риса із 100% на скільки присутня у Вашому характері?

Концепція дзеркала

Якщо Ви хочете рости особистісно, духовно, розвиватись, щоб в результаті прийти до «стану гармонії та постійного зросту», то Вам варто прийняти концепцію, що всі Ваші рідні – це віддзеркалення Вас самих, точніше Ваших рис, над якими варто працювати. Будучи Вашим дзеркалом, близькі Вам люди регулярно показують  де у Вас є проблема всередині. І якщо Вам щось не подобається в Ваших рідних, якщо щось в їх поведінці Вас ображає, знайте, що це «щось» є в Вас самих, і Ви це в собі не приймаєте, і Вам з цим потрібно працювати. На «не близьких нам людей» ми б не реагували, саме тому образа на рідних значно сильніша, ніж на попутних людей в транспорті. Саме по цій причині ми помічаємо “дрібниці” на які ображаємось  в близьких для нас людях.

Спробуйте весь день  поспостеріагти і обдумати цю теорію.

Найскладніше тут “прийняти! Адже якщо Вас дратує, як хтось веде себе неетично по відношенню до інших людей. Це не обов,язково відразу означає, що Ви себе ведете неетично і не помічаєте цього (хоча подумайте про такий варіант). Тут, швидше, може бути наступне: Ви не приймаєте вибір цієї людини вести себе саме так і саме зараз на Ваших очах (причини можуть бути різні), але це право цієї людини і осуджувати не варто. А раз Вас ця ситуація емоційно “чіпляє” (не лише, тому що рідна людина), значить це сигнал, що Вам над чимось Варто працювати! Наприклад, над прийняттям людей такими, якими вони є, а не такими, якими б Вам хотілося б!

Це завдання більше “на подумати”, ніж писати.

Facebook Comments