Вам потрібно буде написати листи тим, з ким на разі “натянуті відносини”, образи і недосказані слова.

Для допуску до наступного завдання: опишіть результат після написання листа. 

В коментарях внизу   свої відчуття і висновки.. 

***

Листи батькам

Щоб інтенсивно рухатись в напрямку своїх амбітних цілей, розвиватись, Вам потрібно лишити весь груз в теперішньому часі. Всі недосказані слова, зажаті емоції та образи стримують цей процес. Ви, як ніхто інший краще знаєте хто ці люди, яким мають бути написані (не обов,язково відіслані листи), щоб випустити емоції, енергію, проговорити слова.

Необхідно написати 2 листа кожному із батьків по відповідному сценарію. При цьому не має значення живі вони, чи вже їх поряд немає, знали Ви коли-небудь їх взагалі чи на даний момент вони знаходяться за стінкою Вашої кімнати, тимчасово проживають в іншому місті. Ви проходите в листі по всім почуттям у вказаному порядку. Пишіть кожен пункт, кожну емоцію по порядку, поки не відчуєте легку пустоту, коли вже немає про що писати. Це слугує сигналом, що можна рухатись далі, до наступного із батьків.

*Важливо! Якщо до батьків Ви звертаєтесь, звертались на Ви, то в цій вправі теж використовуєте такий формат звернення.

 1. Дорогий тато (мамо)!
 2. Я злюсь на тебе за те, що ти …
 3. Я ображаюсь на тебе за те, що ти …
 4. Мені було боляче, коли ти …
 5. Мені дуже страшно від того, що …
 6. Я в повному розчаруванні від того, що …
 7. Я прошу у тебе вибачення за те, що …
 8. Я люблю тебе …

Саме почуття любові вкінці слугує сигналом, що все виконано правильно. Поки всередині такого тепла немає – значить не все зроблено в перших пунктах.

Близькість у відносинах (будь-яких) втрачається поступово і причина цьому – образа (обида). Коли Ви образились і не справились з біллю, яку викликає образа, Ви відгороджуєтесь. Спочатку емоційно, потім з’являються фантазії, наче ця людина навмисно намагалась принести Вам біль, образити чи принизити. Вимальовується дуже яскрава картинка, що, насправді, він/вона свідомо хотіли образити. Важливо пам’ятати, що Ваші почуття та емоції – це Ваші почуття та емоції і по великому рахунку не мають до іншої людини ніякого відношення.

Всі почуття (чувства) діляться на негативні та позитивні дуже умовно, швидше по критерію – хочемо ми їх проживати чи не хочемо.  Будь-які витіснені із свідомості (сознания) прагне назад для того, щоб бути прожитим. Саме тому можуть виникати подібні ситуації або Ви тривалий час проживаєте одну сильну емоцію і не можете з нею розпрощатись (не правильно її проживаєте, тому проживаєте знову і знову, згадуючи весь негативний досвід, пов’язаний з людиною (батьком, матір’ю чи партнером). Якщо щось не прожите, ми підсвідомо створюємо в своєму житті ситуації, схожі на травмуючі, для того, щоб її пере прожити і вже, на кінець, вийти з неї.

Наші взаємовідносини із батьками – це основа взаємовідносин зі світом. І починати ремонт потрібно саме з них. Це одне із самих складних та із самих важливих завдань.

 Кого вважати батьками?

 • Біологічні батьки (хто Вас народив)
 • Батьки, які Вас виховували (опікуни)
 • Отчим чи мачуха, які проживають в домі понад 7 років (саме такий відрізок часу говорить про серйозність намірів і «побудову» взаємовідносин з іншими членами родини.
 • Тих, кого Ви вважали і вважаєте своїми батьками.

Не відносьтесь до цього формально. Це може зайняти багато листів і кілька годин. Важливо, щоб Вас ніхто не відволікав і атмосфера була відповідна. Швидше за все Ви будете плакати. Через сльози відбувається очищення. Глибоко дихайте. Дихання також допомагає проживати емоції. Коли закінчите лист, у Вас, швидше за все, виникне пустота. Приємна пустота і тепло. Необхідно обов’язково заповнити чимось хорошим. Можна обійняти, подзвонити, проглянути сімейний фільм чи просто прийняти ванну і подумки побажати батькам хорошого.

Отже, домашнє завдання цього разу – написати 2 листа, кожному із батьків.

Facebook Comments