Спочатку ознайомтесь з матеріалом-інструкцією. Вам потрібно буде заповнити таблицю, проаналізувавши мінімум 10 персон які фактично заповнюють Ваш інформаційний простір. І виходячи з нього скласти список  умінь та якостей, над якими плануєте працювати, розвивати в собі.

Для допуску до наступного завдання, тобто д/з на contact@welldone.org.ua або у фейсбук в приватні повідомлення коучу (в залежності який спосіб комунікації обрали) надішліть: фото записів, Ваших висновків чи інсайтів, як підтвердження виконання вправи. Або лінк (доступ перегляду) на електронні докуементи.

В коментарях внизу  (через фейсбук профіль або коментарі сайту)свої відчуття і враження (інсайти) після того, як вправу виконали, на що вона Вас наштовхнула, висновки.. 

***

Ваш стиль життя формується вашим найближчим оточенням.  Величина Ваших доходів завжди прагне до середнього арифметичного від доходів Вашого оточення.  Величина ваших радощів істотно залежить від того, чи радісно живуть значущі для Вас люди. Радість – заразлива!

 welldone FebВи – це середнє арифметичне 5 людей, з якими найбільше проводите часу. Так – так, саме в кількісному показнику. Адже все, що вони роблять поряд з Вами (навіть якщо це Вам не подобається!) відкарбовується у Вас, як потенційна модель поведінки. І в критичний момент, коли від мозку требується швидка реакція, він запропонує той алгоритм (модель поведінки), який йому знайомий (а Ваш мозок вже бачив як себе ведуть оточуючі з Вами люди в подібних ситуаціях).

Знаю, що Ви собі подумали, якщо я дивлюсь в серіалі як відбувається насильство, негатив, агресія, то не обов,язково, що вчиню точно так же.

Вірно. Якщо такі негативні картини заповнюють більше 50% Вашої інформації, то Ви починаєте сприймати це, як норму. І в ситуації, коли потрібно зробити вибір, Ваш мозок швидше повірить (запрограмує себе) в негативний розвиток подій, ніж в позитивний. Розумієте тепер чварливих бабусь, що регулярно дивляться новини?

    Кількість ваших проблем змінюється в прямій залежності від кількості проблем Ваших близьких і друзів. Якщо Вас оточують проблемні люди – проблемними стаєте і Ви. Якщо навколо Вас люди легкі, позитивні, миролюбиві і не чварні, які вміють домовлятися, для Вас природним виявляється самому теж вести себе так само, в їхньому стилі.

   Ми вибираємо друзів, друзі формують нас.   Змінюючи власне оточення, можна дуже ефективно змінювати і розвивати себе. Як мінімум, тут теж потрібно навести порядок. Щоб Ваше оточення працювало на вас і Ваше життя, корисно робити його інвентаризацію, аналіз.

    Настав час зробити повну ревізію свого оточення. Для виконання завдання ми візьмемо по 10 людей, але рекомендую продовжити у вільний час свій список і проаналізувати всіх, кого Ви відносите до свого оточення. Якщо Ви не хочете з тих чи інших причин аналізувати людину або боїтесь, що не багато пунктів занотуєте поряд з цим ім,ям, то що вони (ці люди) роблять поряд з Вами?

       Пам.ятаєте принцип із фінансових бестселлерів?

      Якщо серед твого оточення із 10 людей 9 мільйонерів – у тебе немає шансів ним не стати! Якщо серед Вашого оточення із 10-ти 8 бездільників, то у Вас великі шанси пройти той же шлях! Тому ця ревізія необхідна, щоб дати адекватну і тверезу оцінку своєму оточенню. Модель поведінки, яку Ви постійно бачите (ті, хто Вас оточують) відкарбовується у Вас, як оптимальна. Бо Ви просто не знаєте “як це, по-іншому”.

Спочатку кого віднести до оточення. Ми всі з Вами по різному розуміємо навіть слово “друг”. А друг у соціальній мережі? До оточення рекомендую віднести всіх тих персон, які заповнюють Ваші думки (мозок) в кількісному показнику впродовж тижня. Наприклад:

  •  колеги по роботі (з якими не завжди хочеться спілкуватись, але необхідно, в силу робочого процесу);
  • Ваші  авторитети (в тому числі книжкові чи історичні герої, на яких подумки рівняєтесь і слідуєте принципам);
  • друзі/рідні, з якими спілкуєтесь по телефону/скайпу/бачитесь і так далі, а потім обдумуєте сказане/почуте.

 Звичайно ж було б добре проаналізувати і вплив злісного охоронця, який щоранку, перед початком робочого дня окрім свіжих негативних новин ще й про свої проблеми Вам “підрозказує”, але поки буде достатньо основні 10 у Вашому житті. Ті, хто заповнюють Ваш день кількісним (в годинах) показником.

 аналіз оточення схема
Отже, потрібно виписати мінімум 10 персон (почнемо з мінімуму) Вносимо людей, які фактично заповнюють Ваш день: в думках, поруч фізично, в роздумах. Вони можуть викликати позитивні чи негативні емоці. Наприклад: кохана людина, успішні клієнти фірми, друзі, хтось дуже близький із колег, нові знайомі з вечірки і т.д. Можете вписати неживого героя книги або історичний персонаж, якщо він має сильний на Вас вплив.

   В наступний стовпчик  Ви виписуєте всі ті корисні звички чи риси характеру чи вміння людей, які Ви би хотіли в них перейняти. Навпроти кожної людини можна виписати емоції чи підтримку (скажімо, друзі та рідні). Але для цього аналізу Вам потрібна сама поведінка людини.

    В колонку навпроти кожної персони потрібно перелічити якості. З відміткою «плюс» – це ті, які Ви прагнете розвивати в собі, переймати досвід у цих людей. По суті, це якості, які захоплюють, викликають повагу і ці позитивні емоції із-за яких потрапили у Ваш список. Зконцентруйте свою увагу на якостях та звичках.

 Також варто виписати навпроти кожної персони і те негативне, якщо таке є. Варто навпроти кожного зазначити і свою подяку: за ситуацію, що склалася і досвід, який винесли, за те, що Ви в своєму житті маєте приклад як не слід себе вести. Ці люди не просто так знаходяться поруч з Вами. Своїми  негативними рисами вони провокують Вас на прийняття та розуміння. Отже, разом з їх негативом розвивається і Ваші позитивні якості.

   Коли Ви зробити це з 10-ма ключовими людьми, які швидко спадають на думку, продовжіть  список, доки не зазначите всіх, хто впливає на хід Ваших думок, поведінку, емоції: все, що з Вами відбувається.

  список потенційних навиків – копія
Паралельно із виконанням цього завдання (самим аналізом) заповнюйте наступну таблицю. Матимете список умінь та якостей, корисних звичок над якими плануєте працювати, розвивати в собі. А також чітке розуміння навіщо це Вам потрібно чи що це Вам дасть: від “отримаю підвищення по службі” до “це вирощує в мені впевненість в себе”, це подобається оточуючим, а мені важлива оцінка зі сторони. Як бачите, відповіді мають бути чесними – це допоможе Вам розібратись що саме Вам подобається в людях і чому саме таких людей притягуєте Ви. Зазвичай – це позитивний приклад, успіх людини з Вашого оточення.

***

Ця остання табличка Вам згодиться для наступних завдань.

Пам,ятайте, що коуч выдслыдковує Ваш рух та розвиток саме по Вашим висновкам із вправ.

Facebook Comments