Спочатку ознайомтесь з матеріалом-інструкцією. Вам потрібно буде сформувати власні цілі. Бажано використоувати матеріал, який описували (бажання) в завданні “Краща версія себе”.

Для допуску до наступного завдання: розписати 3 відсмартовані цілі (які необхідно досягнути до кінця 16 року, можна брати інший термін) та план їх досягнення . 

Формування амбітних цілей

Суть завдання полягає в тому, щоб навчитись ставити і перевіряти свої цілі. В якості тренування пропоную взяти цілі, які можна досягнути до кінця 2016 року (тобто і за один місяць, можна за три або й більше).

       1. SMARTer

    Ви напевне чули словосполучення «відсмартована ціль»? Техніка SMART на стільки популярна і універсальна, що стала частиною словникового запасу ділових людей. Для своїх клієнтів і сама залюбки користуюсь її удосконаленою версією SMARTer. Суть якої полягає в кодуванні критерію перевірки цілі у кожній із букв самої назви. Є кілька версій розшифровки. Пропоную дві, різниця між якими не суттєва. Оберіть для себе ту, що до вподоби.

SMARTER_

S – Specific – конкретна

M – Measurable — вимірювана

A – Achievable – досяжна

R – Realistic – реалістична

T – Time bounded – визначена в часі

E – Ecological – екологічна

R – Recorded – записана

 

Давайте, розберемо або, як кажуть, «відсмартуємо» на конкретному прикладі.

У вас є бажання : повністю перейти на здоровий спосіб життя

S – конкретизуйте що саме маєте на увазі під “здоровим способом життя”. Або на скільки “повністю”, в порівнянні з тим, як Ви живете зараз.

раціон, фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, випивати 2 л. чистої води в день …

M – який кінцевий результат Вас мотивує?

самопочуття, зовнішній вигляд, нові інтереси, інший стиль життя, більше тем для спілкування з друзями (бо вони всі перейшли).

A – що із всього переліченого реально досягнути?

впорядкований режим, нові корисні звички (для початку, бо не все й відразу – буде складно! Дивіться відео за яких умов можна розвинути звичку за 30 днів)

R – чому Вам так важливо досягнути цю ціль? На скільки вона вписується у Ваше повсякденне життя?

всі друзі перейшли / фінансова складова дозволяє/ батьки одобрять /є час розібратись, тренуватись /достатньо багато інформації про це/ хочу “бути в темі” серед колег

 хочу краще себе почувати/лікар поставив перед фактом/хочу гардероб на 1-2 розміри менший/готуюсь до марафону комплексно/побачив фільм “Самсара” і зрозумів, що далі так не можна.

T – до якого дня ця ціль має бути досягнута? тут важливо пам.ятати про реалістичність! Наприклад, до цієї дати Ви можете розвинути лише звичку пити 2л. в день, а потім звичку тренуватись, або одночасно працюєте над 1 і 2, але не більше. Тому слово повністю – не підходить!

до 1 грудня

E – чи не буде досягнення цієї цілі ціною якості інших сфер життя? Скажімо, здоровий раціон – це економічно затратно, а кошти Вам потрібно на інші важливі речі.  Або Ви вирішили закінчити проект, над яким працюєте до 1 грудня, але терміни на стільки зжаті і Ви вимагає від себе не реалістичного дедлайну, що можна забути про час на сім,ю, повноцінний сон і нормальне харчування. Варта Ваша ціль такого терміну? Чи важливо саме зараз її реалізовувати?

повністю новий стиль життя, без шкоди іншим людям та моїм сферам життя.

R – я повністю перейду на здоровий спосіб життя до 1 грудня 2016 року – це і є наша ціль.

Погодьтесь, формулювання цілі відрізняється від бажання (як мінімум є дедлайн і закладаний “план” у самій перевірці)

До речі, саме наявність чіткого плану і дедлайну відрізняє ціль від бажання.

Якщо Ви раніше користувались технікою SMART, то на виконання вправи Вам потрібно 30 хв. Якщо досвіду такого не маєте, то можете запланувати від 50 хвилин до  години часу.

2.   Вправа «Навіщо?»

        Ця простенька вправа допоможе Вам розібратись чи правильно Ви поставили собі цілі і чи точно це Ваша ціль (можливо нав,язана рекламою, друзями, оточенням тощо), що відразу знімає питання мотивації її досягнення. Якщо ціль Вас не заряджає, не додає сил прокидатись рано вранці, щоб бігти її реалізовувати – тоді це не Ваша ціль, повертайтесь на крок 1 і розбирайтесь спочатку чого Ви хочете, насправді!

       навіщо приклад    Як виконувати:

         Виписуєте свою першу ціль на окремому аркуші. Нижче пишете слово Навіщо? Наче самі себе запитуєте.

        Нижче відповідаєте на нього. Тоді запитуєте “навіщо?” уже на цю відповідь і так мінімум 10 запитань під кожною ціллю. Ці “навіщо?” приведуть до Вашої істинної мотивації.

    Нагадую, що в таких вправах варто чесно відповідати собі. Ніхто не підглядатиме у Ваші конспекти. Пишіть, як є. Якщо істинна причина занять спортом не в здоров,ї, а бажанні подобатись собі в дзеркалі – так і записуйте. Прописані відповіді на одному аркуші допоможуть розібратись більше, ніж порада близької людини. Бо думка зі строни – це суб,єктивна думка. Ніхто не знає Вашої ситуації і потреби краще, ніж Ви самі!

Коли закінчувати? Від 5 до 10 запитань зазвичай достатньо. Але я часто бачила по 2 аркуші А4 на одну ціль. Тому запитуйте себе до тих пір, поки:

  • відчуєте, що це справжнє сильне бажання, яке не потребує пояснення (сильні емоції виклиикає речення),
  • відповідь базується на Ваших цінностях/переконаннях (і для Вас все зрозуміло, пояснення не потребує),
  • Ви перелічуєте синоніми, схожі відповіді, але не просуваєтесь далі.

Часто виходить так, що всі відповіді “Навіщо” є теж елементами/кроками мотивації, зверніть увагу, перечитайте всі відповіді.

Ви можете бути дуже здивовані результатом цієї вправи і почати використовувати “навіщо?” по відношенні до решти речей: перш, ніж з кимось зустрітись, з,їсти шкідливий продукт, погодитись на нову вакансію, тощо. Це чудова перевірка своїх істинних бажань, навчитись відрізняти те, з чим ми жили і не помічали, що нам нав,язали і те, чого ми реально хочемо!

Facebook Comments