Іноді життя просить такий же update, як і будь-яка програма…

Я розкажу Вам історію того, як роблю це я.

Люди живуть, насолоджуються життям … постійно мріють: про п’ятницю, про відпустку, про нове життя. І я така ж. Більше живу в майбутньому, ніж в моменті зараз і оправдую себе, що це нормально. Та кого я обманюю? Стоп! Я жила так, поки вирішила не спробувати найважливіший експеримент в моєму житті.

Stocksy_txp0a9a820bHFA000_Large_193837-2-700x466В мені завжди дрімав дослідник. Коли друзі чи колеги ділились новинками, черговими відкриттями, мені завжди кортіло спробувати це на собі. Лише ті, що западали в душу, не все підряд, звісно ж! Те, що дійсно працювало – розповідала всім навколо. Спочатку навіть нав.язливо. Я ж то знаю панацею, яка вирішить всі проблеми подруги, що сидить над своїми проблемами і ниє. Мене тільки дивувало, чому вона ніколи не користається моїми підказками, бачить же як у мене все змінилось на краще, я ж свої вирішила. З часом я зрозуміла просту істину: “можна привести коня до водопою, але не заставиш його пити”. Поки подруга не прибіжить і не скаже, що мені потрібно плацебо, я не лізла зі своїми рекомендаціями. Перестала бути рятівником (в трикутнику Карптмана). А сама продовжувала з експериментами.

З часом в мене випрацювалась власна система організації себе. І кожні нові труднощі я зустрічала дещо з радістю, бо знала, що ці обставини для мене аби знайти нове рішення, вивести нову техніку.

Коли валиться у всіх сферах життя, дивишся на потолок і тобі більше нічого не хочеться, про техніки якось не думається. Але на щастя є друзі, рідні, які нагадують, що сила в нас самих. До речі, лише нагадують! Якби вони Вас не втішали, а проблем Ваших не вирішать. Не тому, що погані друзі, а тому, що це Ваші проблеми, а не їх! Словом, в такі моменти приходить час для “нове життя з понеділка”, навіть якщо цей понеділок виявився у п’ятницю.

Крок перший

Спочатку я берусь за генеральне прибирання в прямому значені цього слова.

Але в мене виходить так, що після цього прибирання в окремих коробках лежать речі, які я не носила більше 6 місяців,  надбитий посуд, сувеніри або просто речі, які не подобаються новій мені, які просто не пасуватимуть і не вписуватимуться в моєму новому житті. Я ж достойна всього самого кращого! Ось те, що не підпадає під таку планку – іде в коробку і роздається тим, кому більше потрібно, ніж мені. Можу віднести в магазин Ласка або в інші сервіси в Києві.

Уявіть, наче Ви зібрались переїжджати, а місця в машині мало. Яі самі необхідні речі Ви взяли б з собою? Для мене це питання (і “уявлення” завжди спрацьовує). Під це прибирання підпадають книги, комп,ютер (всі папочки), взуття… абсолютно все. Розкласти по поличках – в будь-якому сенсі 🙂 Перш, ніж впустити нове в своє життя, варто відпустити і розпрощатись із старим. В цю категорію попадають і токсичні взаємовідносини. Вірю, що, кожна людина, яка зустрічається на шляху, несе своє значення в наше життя. Звичайно ж трапляється так, що місія певних взаємовідносин закінчується і їх варто відпускати. Нас ніхто не вчить як правильно проживати складні ситуації чи давати екологічно волю емоцій, але частенько ми це робимо зовсім неправильно, в ущерб собі. Тому ревізія оточення – це теж необхідна складова для перезагрузки.

Крок другий

Адекватно оцінити ситуацію, в якій знаходжусь зараз. Такий собі SWOT аналіз первинної стадії. Я не просто складаю список із сильними і слабкими сторонами чи перелік навичок і звичок, які збираюсь формувати. Я роблю з десяток вправ, які дозволяють подивитись на себе зі сторони, а точніше на папері. До речі, папір – це окрема тема. В нас стільки думок в голові: одна перебиває іншу. А коли вивести в речення чи схемку чи образи на листочку А4, то картинка виходить зовсім іншою і рішення для складних речей стають такими очевидними. І я не тільки про фрірайтинг говорю. Основні техніки на вивчення себе і переосмислення життя даю в онлайн курсі #Життя360.

Також красивий блокнотик і новенькі ручки в цьому випадку грають неабияку роль для мене, щоб хотілось писати, робити аналіз, вести підсумки. Особливо в ті дні, коли стільки відговорок знаходиться, аби відмовитись від задуманого плану. Також обов.язково пишу все, не набираю на ноуті під сімома паролями. Тут просте пояснення: м’язова пам’ять, єдина можливість відволіктись від монітору, бо в ньому впродовж дня дуже багато працюю, а головне – помітила, що думки і “чесна розмова” іде саме тоді, коли всі прилади вимкнені і поряд смачнючий чай (під час вечірніх вправ, перед сном) чи кава (бо з особливих технік розпочинаю ранок).

Крок третій

Детально розбираю свої взаємовідносини з часом і ставлю нові амбітні цілі. Так, як з тайм-менеджментом я давно здружилась, то особливого “відчуття відривання пластиру” немає, але будувати плани на кілька років вперед, продумуючи ризики – це особливе завдання. В мене тут своя схема на всі стилі життя, адже часто допомагаю людям ставати ефективнішими, більше встигати і робити саме те, що, насправді, важливо. Призначення – це велика тема. Дехто витрачає все життя  аби знайти відповідь “яка ж його головна ціль” і “чим варто займатись”. Як мінімум в період цього експерименту перезагрузки варто чесно відповісти собі на скільки справа, яку Ви робите сьогодні реально відповідає Вашій глобальній цілі життя, наближає, хоча б на крок до неї.

Крок четвертий

На цьому етапі я займаюсь розвитком нових навичок та звичок. Щодо останнього, то за місяць часу -це абсолютно можливо зробити. Тому щоразу беру щось складніше. Все ж таки, я кидаю собі виклик! А з навичок зазвичай обираю комунікативний блок, адже людина – істота соціальна, а від якості наших месиджів залежить і сприйняття нас, і великий відсоток успіху професійної діяльності, чим би ми не займались.

Крок п`ятий

Як же без підсумку! Так як цей експеримент у мене триває 30 днів і вкінці забігу всі мої думки, звички і мрії зовсім не ті, що на старті, підсумок важливий, щоб лишитись на цій хвилі росту й надалі.

Зазвичай люблю таким займатись перед новим роком – грудень дуже сприятливий до цього. Перед Днем народженням, в моєму випадку – це квітень. І відразу після відпустки, перед стартом нового сезону, з новими силами. Ось така проста історія змін, яка має регулярний характер. Темп нашого життя має вигляд кардіограми (саме по цій причині “незрозумілий графік” на всіх лого welldone). Іноді лінія, що йде вниз, це передвісник росту, бо для того, щоб набрати швидкість вгору, їй потрібно опуститись, щоб Вам було з чим порівнювати і знати ціну своїх зусиль, свого успіху!

Цей експеримент можна сміливо рекомендувати до повторення.

.

Facebook Comments