“Нічого не планувати – це те ж саме, що планувати невдачу” (c) Уїнстон Черчилль.

Куди і з ким мені рухатися?

TRAVELING-SHUTTERSTOCK-IMAGE-P1--700x382Чи знаєте ви куди йдете? Де ви бачите себе через п’ять, десять чи п’ятнадцять років? Якщо перед вами немає конкретної мети, неважливо який шлях ви оберете, він нікуди не приведе. Ви так і будете безглуздо блукати по життю. Адже як оцінити результат, якщо не заміряли до старту, – порівнюючи з іншими? Порівнюйте себе лиш з собою в минулому та собою в майбутньому – так робить психологічно зріла особистість.

Якщо ж ваші орієнтири – це соціальна вимога рядянського часу під назвою “будинок-дерево-син”, то, напевне, ніколи чесно собі не зізнавались хто ви є і чого прагнете насправді. Часто таке відбувається із-за страху відверто зізнатись “я ні на що не здатен”. Щоб це не звучало так грубо, то краще і запитувати не буду.

Індивідуальний життєвий план – план вашого розвитку, щось на зразок карти, яка допоможе не збитися з дороги та рухатись за внутрішнім компасом – конкретно вашими цінностями. І тоді ви легко дасте відповідь на непросте питання “куди і з ким мені рухатися?”.

 Що дає індивідуальний план розвитку?

Ясність. Чітке уявлення про те, до чого ви прагнете. Дасть вам зрозуміти чи правильні дії ви робите взагалі.

Відповіді на питання “чому?” або ж “навіщо?”.

Коли ваші цілі і завдання будуть у вас перед очима, – легше буде зрозуміти чому ви робите саме так, як ви робите.

З Вашого життя підуть зайві сумніви. І тоді щоразу, перед зустріччю  чи перед новим завданням ви чітко будете  усвідомлювати навіщо вам це потрібно. Тому що це на крок наближає до вашої мети. Якої мети? Яка лягла в основу вашого індивідуального плану розвитку. Можливо, мова йде про справу життя або якусь велику ціль. А якщо відповісти не зможете, то навіщо тоді це  взагалі робити, хіба не усвідомлюєте, що свідомо виконуєте чужі цілі?

Орієнтир. Якщо ви регулярно будете звіряти ваш життєвий шлях з тим шляхом, який ви собі намітили,- не заблукаєте і в підсумку прийдете до своїх цілей. Навіть, якщо на шляху будуть змінюватись дороги або ж засоби пересування. Це різні обставини можуть зкорегувати, якщо завчасно не продумати, не задіяти ризик-менеджмент.

Як же скласти план особистого розвитку? Для початку визначте, які сфери життя для вас найбільш важливі. Наприклад, це успішна кар’єра чи власна справа, фінансова незалежність, життєвий шлях / призначення і реалізація своїх здібностей, здоров’я і краса, відносини і сім’я,  місце в суспільстві, особистий розвиток і мудрість.

Як виконувати?

Тепер складіть таблицю, по якій можна буде побачити, що і за який період часу Ви хочете досягти в кожній з цих областей (дивіться малюнок). Також можете скачати шаблон для заповнення.

індивідуальний план розвитку

В кожному вікні відповідайте для себе на чотири наступних питання:

Що конкретно я хочу досягти?

Чому?

Хто може мені в цьому допомогти?

Які дії / кроки мені потрібно зробити?

Індивідуальний план розвитку складається у першу чергу на основі ваших життєвих цілей і пріоритетів. Тому відповіді на питання повинні зводитися до одного – до того, ким ви хочете бачити себе в майбутньому. Описуйте для початку у вигляді речень, бажань. Тут важливо для початку вивести бачення себе в мабутньому. Вже потім можете переписати, сформулювавши конкретніше або відсмартувати свої цілі.

Заповнивши цю таблицю, ви складете дуже точний, конкретний, детальний і довгостроковий план дій, який допоможе вам крок за кроком здійснити все, що ви собі намітили.

Таку вправу роблять учасники перед новорічного тренігу та онлайн курсу, практично в самому кінці курсу. А попередні етапи максимально підготовлюють їх, менш складні вправи на цінності, цілі, аналіз оточення підводять дати максимально чіткі продумані відповіді для складання цього плану. І вже по завершенні курсу вони точно знають не лише куди, але й з ким їм рухатись по життю. Що рекомендую зробити і вам!

Сподобались рекомендації? Поділіться ними з друзями в соціальній мережі:

Facebook Comments