У світі щодня відбуваються тисячі важливих подій. Так, я теж раніше думала, що інтелігентна людина повинна бути в курсі політичного життя, останніх наукових відкриттів, надзвичайних подій. Останніх книжкових, музичних і кіно новинок. Ну і так далі, кожен може продовжити цей список.

    Fotolia_73902216_Subscription_XXL-e1429180032903-700x466Проблема тільки в тому, що поки Ви стежите за чужим життями, то Ваше проходить повз. Поки пройдете по всім цим «найнеобхіднішим» сайтам, півдня вже пройшло і голова забита кашею з інформаційних обривків. Таке собі “корисне” олів,є. А ми оправдовуємось, що це ж робота! Пора з цим зав’язувати і сідати на дієту, повертаючи своєму мозку стрункість ідей і швидкість мислення.

      Суть дієти полягає в тому, щоб максимально зменшити кількість переглядів новин у день. Спочатку впродовж дня прослідкуй скільки разів Ви включаєте телевізор (якщо він у Вас є), читаєте новини в соціальних мережах чи на інших сайтах. Якщо лише один раз, то Ви – унікально щасливі для сучасного світу. Якщо три і більше рази, то скороти до двох переглядів, цього достатньо аби бути в курсі подій. Щоб не спокушатись на інтернет-новини, влаштовуйте:

  • “безкомп’ютерні дні” (хоча б один день в тиждень): працюйте на папері замість текстового редактора.

Якщо в силу своєї професійної діяльності це неможливо, то скористайтеся спеціальними програмами, що контролюють час просиджування в інтернеті: minutesplease.com чи informationdiet.com.

  • Вибіркове читання.

      Все, що кожен день потрапляє у вашу голову — або засмічує її, або дає нам корисні знання і навички. Ми часто самі ускладнюємо собі життя, читаючи все, що попадеться. Особливо популярно ходіння по посиланнях – серфінг. Ви ніби як шукаєте інформацію по одній темі, а тут вже й не помітили, як читаєте статті на другу, третю, четверту тематику. Дуже часто на це провокують сайти, які підтягують схожі статті, або в одній – посилання на іншу статтю, не менш корисну, але вже з іншого сайту. Копірайтинг! Або Вам раптом захотілось перевірити джерело або автора: 2 секунди і Ви вже сидите на його персональному блозі.

         Це добре, коли просто шукаєте щось цікаве, а якщо зосереджені (принаймні були до цього фатального моменту, коли зустріли спокусливе посилання з цікавою, але зараз абсолютно не пріоритетною темою). То Ви даремно втрачаєте час, а завдання або проблема так і залишається невирішеною. Поставте перед собою мету — що Ви шукаєте? Яка інформація  зараз потрібна? А потім вже братися за її пошуки.

    Пропоную випрацювати наступну звичку: кожен раз, коли рука звично клацає по цікавому посиланню, запитати себе«Я це читаю щоб що? Яка мета?» Запитати половина справи, обов’язково дочекайтеся відповіді.

     Ви здивуєтеся, скільки абсолютно непотрібною вам інформації можна відсіяти цим простим питанням. І не хвилюйтеся, якщо станеться щось дійсно важливе, Ви обов’язково про це дізнаєтеся. Вам не потрібно дивитися новини «про всяк випадок».

  • Не споживайте нічого негативного.

   Людська природа така, що нас мимоволі притягує негатив. Людство докотилось до гонки за сенсаціями, які будуються лише на негативі! На жаль, це заповнює Ваші думки, формує Вашу модель  поведінки і, як Ви розумієте, відображається як нові норми поведінки в соціумі, бо “таким уже нікого не здивуєш”.

   Спробуйте взяти олівець і при перегляді новин підрахувати співвідношення негативних і позитивних сюжетів, які Ви проглядаєте/слухаєте. Приблизно вийде співвідношення 10:2.

  • Один день на тиждень для моніторингу/перегляду статей. Розпочніть хоча б з 1 години перед сном без монітору.

     Відкладайте цікаві для вас статті за допомогою одного з сервісів відкладеного читання (або лишайте у вкладки) і виділіть один день на тиждень для їх вивчення. Цього цілком достатньо. Повірте, в цьому випадку Ви будете дуже відповідально ставитися до вибору статей і отримувати особливе задоволення від їх споживання. Звичайна інформаційна жуйка перетвориться на вишуканий делікатес.

Резюме:

Если ты ешь 3 раза в день – ты толстеешь,

Если ты читаешь 3 раза в день – ты умнеешь.

    Перш, ніж читати (статтю/книгу) за чиєюсь рекомендацією, будь ласка, переконайтесь, що Ваші цінності співпадають. Інакше, навіщо Вам всіляке сміття в голові? Цінуйте свій час, краще використовуйте його на розвиток, щоб щодня ставати кращою версією себе!    

        Пропоную з сьогоднішнього дня сісти на інформаційну дієту (Врахуйте 4 основні рекомендації вище, відповідно до Вашого стилю життя і зважаючи на професійну діяльність. А своїм досвідом діліться в коментарях!

Facebook Comments