iuXzPJ05QR4Перехід на віддалену роботу відбувається в компаніях по всьому світу. Він стосується вже не тільки фрілансерів, але так само віддалених офісних працівників (аутсорсинг) і тих, хто ще має ними стати.  Робочий процес відрізняється від людини до людини, і список завдань і цілей індивідуальний для кожного з нас. Але в успішних віддалених працівників є і щось спільне: всі вони вирішують завдання. І, оскільки виконання завдань безпосередньо пов’язано з організацією себе і своїх справ, важливо знайти інструмент, що підходить особисто Вам.

За рік Україна піднялася на 17 позицію у рейтингу Global Services Location Index, який складає консалтингова компанія A.T. Kearney. У цьому дослідженні країни світу ранжуються за оцінками в трьох категоріях: фінансова привабливість, навички фахівців і доступність робочої сили та бізнес-середовища.

В цій статті даю перелік інструментів з посиланнями на сайти, якими користуюсь/користувалась раніше або рекомендували/користувались колеги. Гадаю, Ви зможете підібрати собі та своїй проектній команді або підлеглим парочку ресурсів.

Для організації роботи:

1) Asana
Цей інструмент допомагає створювати і розподіляти завдання, групувати завдання в спільні проекти, організовано спілкуватися в чаті кожного завдання і прикладати файли з Dropbox, Box і Google Drive. Так само у Асани є функції календаря, панелі проектів і особистий to do list.

2) Assembla
Якщо Ви – веб-девелопер на фрілансі, цей ресурс допоможе вам керувати проектами. Його функції – відстежувати тікети, час, звіти про продуктах, спрощення їх релізів і багфіксінг. У добавок, опис Assembla говорить: “Встановити простіше, ніж Jira.”

3) Basecamp
Використовуючи ресурс для управління проектами: організуєте свої календарі, створюєте графіки зустрічей, відстежуєте делеговані завдання і зберігайте документи.

4) Confluence
Це, швидше, менеджер команд, який дозволяє тримати потрібні речі – документи, замітки, кращі практики, вимоги до продукту та інше – в одному місці, з можливістю легкого пошуку. Підказка: можете інтегрувати його з Gliffy, щоб робити швидкі макети.

5) Dapulse

Я лише нещодавно зустріла цей продукт. А все, що нове, те працює досить добре. Інтерфейс на стільки органічно оформлений, кожна кнопочка продумана і я просто в захваті.. Але це поки..Зазвичай згодом такі продукти стають платними або більшість зручних функцій за додаткову вартість.

6) Glip
Для таких цілей, як управління завданнями, загальними календарями і файлами, коментування зображень, груповий чату в реальному часі, Glip – відмінний інструмент. Дуже виручає зручний пошук по всіх чатах.

7) GitHub
Це продукт для веб-девелоперів, який вони точно полюблять. Призначений для створення софта з віддаленими командами, є коментування коду і управління опенсорс і приватними проектами. Так мені описала подруга, яка більше 5 років працює в даній сфері. Сама ж цим ресурсом не користувалась

8) Jira
Ще один інструмент для управління проектами для розробників. Дозволяє делегувати завдання і відстежувати їх виконання, має зручний мобільний інтерфейс для управління проектами. Не дуже зрозуміло, складніше його ставити, ніж Assembla. Цим ресурсом користувалась, коли організовували великий івент ( більше, ніж на 1000 осіб) і частина команди працювали взагалі в інших містах України та закордоном.

9) Podio

Це дуже потужний інструмент з управління проектами та спільної роботи. У ньому все організовано в робочі підрозділи, додатки і пункти, які можна налаштовувати під себе. Зручно використовувати його для планування і спілкування в процесі роботи, щоб переводити ідеї в завдання і спостерігати за прогресом. Ви можете використовувати Podio для відстеження планованих справ і використовувати чат в процесі виконання.

aGd1jlLdTP010) Sandglaz
Створений для простої і швидкої роботи над плануванням, пріоритизації і відстеженням вже виконаних завдань. Цей мінімалістичний інструмент управління завданнями дозволяє розподіляти таски по людях або категоріях, бачити, хто над чим працює за допомогою фільтра, спілкуватися або змінювати плани зі своєю командою в реальному часі.

11) Taskworld
Можна відстежувати якість своєї роботи або роботи колег на основі вимірних прозорих метрик. В іншому це інструмент для управління проектами та відстеження завдань і підзадач. Оціночний функціонал для вимірювання та внесення фідбеку про якість роботи різко виділяє Taskworld на тлі аналогів.

12) Teamsnippets

Наради в ваших вхідних.Основная ідея в тому, що кожен співробітник у кінці дня отримує повідомлення з питанням – що корисного він зробив, а вранці ми всі отримуємо розсилку з підсумками роботи команди за минулий день. Це як щоденна ранкова нарада у Вашій поштовій скриньці.

13) Trello
Дуже простий інструмент для створення заміток про те, що потрібно зробити (to do list) і хто це повинен зробити. Trello – це “дошка для стікерів на стероїдах”.

14) Wunderlist
Wunderlist позиціонується як особистий to do list в телефоні, але деякі так само використовують його для відстеження роботи з клієнтами.

Для проведения онлайн-зустрічей, тобто  calls та/або запису відеоінструкцій, уроків:

15) ExpertSystem

Використовувати якраз для відеоуроків, інструкцій (запису) Щоб абгрейдити команду. По якості і простоті інтерфейсу – максимально зручний.

16) GoToMeeting
Дуже зручний інструмент для проведення онлайн-зустрічей з клієнтами або зі своєю командою. Користуватися GoToMeeting дуже просто: клік по посиланню на комп,ютері, ноутбуці або телефоні – і Ви на зустрічі, з можливістю ділитися екраном, робити позначки на зображеннях, записувати розмову, бачити обличчя учасників.

17) Google Hangouts
Найчастіше використовую його в роботі з міжнародним офісом, коли решт учасників знаходиться в різних європейських країнах з різною якістю інтернету. Зручно також тим, що навіть спілкуючись 10 чоловік ми бачимо один одного, на відміну від skype. Багато хто  використовують Hangouts через його універсальність та доступністі. Народна мудрість полягає в тому, щоб використовувати його, якщо ви вже задіяли Google Calendar і само собою зрозуміло, що Вам потрібна gmail пошта для “створення дзвінка”. Один із безкоштовних ресурсів для запису відеоінструкцій.  А так як це один із продуктів google, то якість говорить сама за себе.

18) Join.me
Відмінно підходить для зустрічей з необхідністю швидко і просто ділитися екраном.

19) Kato 

Дозволяє використовувати чат, відео, аудіо та ділитися екранами з колегами, і все це – безкоштовно. Бонус: пошук по всіх діалогів.

20) Mumble

Він класний лише тим, що ніколи не буде “збоїв” в роботі. Одночасно може говорити лише одна людина, коли говорить друга людина – відразу з,являється ехо. Це особливо корисно для гарячих дискусій. Найскладніше тут – правильно налаштувати і якраз мобільна версія (для iphone) працює значно краще, ніж на ОС ноутбука. Головне спочатку обрати сервер каїни і створити назву команди, до якої всі решта мають підключатись. З серверами України не працювала, а з Нідерландами та Белгією – проблем не було. Правда інтерфейс у мамбл не дуже френдлі.

21) Skype
Так, ми всі його використовуємо, і це все ще відмінний інструмент для спілкування з людьми по всьому світу. Але, як на мене, якщо максимум одночасно 3 людини, а ще краще 2-і!!!

22) Uber Conference
З Uber Conference ви не будете гадати, хто приєднався до дзвінка, хто що сказав. Сам Uber Conference позиціонує свій сервіс, як “конференц-дзвінки без стресу”. Вам буде зручно ділитися екранами і використовувати мобільну версію.

Для  спілкування (команд): 

Для мене facebook давно не лише соціальна мережа, а площадка для спілкування: особистого та професійно. Головне встановити правила в чатах: не флудити, одна думка в одному повідомлені, мінімум смайлів. Заввичай, всі ці правила для того, щоб не розвивати дуже довге дерево переписки, щоб легко можна було знайти згадувану репліку чи посилання. А щоб зберегти посилання чи конкретну ідею з фейсбук я часто відправляю повідомлення “сама собі” в месенджері. Навіть Viber не хочу використовувати, всіх “переманюю” в фейсбук і перевіряю з регулярність кожні 3 години.


iMd4j6sgZpk24) Slack

Цей супер-швидко зростаючий стартап відмінно підходить для комунікації в реальному часі і парних або командних обговорень. З ним Ви можете організувати чати по темах і інтегрувати свою роботу з Github, Trello, Pingdom, і іншими інструментами. Мені подобається аналогія між Slack і віртуальним офісом. (Підказка: Ви можете створити по 1 каналу для всіх клієнтів, і в кожний запросити тільки тих людей, хто працює над цим проектом).

25)Telegram

Все більшої популярності набирає ця мережа для чатів та спілкування. В основному із-за максимальної безепеки повідомлень – через деякий час повідомлення автоматично стираються і ніхто не може прочитати Вашу переписку. Це зручно для конфіденційності, та не зручно для збереження посилань, назв, імен, які іноді потрібно проглянути після переписки.

26) HipChat
Як у Slack тарифу Lite, HipChat зручний для постійного зв’язку команд за допомогою чатів і щоденних «діалогів у кулера».

27) Flowdock
Аналог Slack, так само інтегрований з Jira, GitHub, Basecamp, Asana, Assembla, Trello і багатьма іншими.

28) Sqwiggle
Для неформальних зустрічей або повсякденної комунікації команди. Squiggle не тільки дозволяє бачити всіх на одному екрані, але і робить фото кожні кілька хвилин (гарантуючи вам постійний сміх). Бачити вирази облич дуже корисно: якщо хтось виглядає сконцентрований, можливо, Ви не захочете його переривати. Це хороший інструмент і для team building.

29) Viber

Часто ним користуються для відправки повідомлень та відеодзвінків, як заміну skype. Особисто мені цей ресурс не подобається із-за великої кількості реклами та провокації людей використовувати наклейки, смайли, замість формулювання і вираження своїх емоцій і почуттів у слова, речення. А також фіолетовий колір, який апріоріо відштовхує і має символ “дипресії”. Словом, за антирекламу мені ніхто не доплачує, просто найзручнішим вважаю в цьому випадку messenger.

Для организації робочих файлів:

30) Google Drive
Я люблю Google Drive,на даний момент для мене це найзручніший ресурс збереження цінної інформації, а також способом ділитись і вносити правки іншим учасникам. Але він має тенденцію до досить частого оновлення. Це означає, що як тільки Ви у всьому розібралися і все організували, він змінюється. Тим не менш, він безкоштовний, зберігає і організовує всі Ваші файли, і Ви можете працювати над одним і тим же документом з різними людьми в один і той же час. Пошук та “зірочки” допомагають організувати пріоритетність документів.

31) Dropbox
Великими файлами непросто ділитися по email, тут-то і виручає Dropbox. Так само це відмінний інструмент для організації роботи фрілансера. Потрібно лише завантажити документи в папки по місяцях і писати, коли в них з,являється нова інформація. Чудова альтернатива зовнішньому диску. Варто купувати додаткові об,єми за досить незначні кошти, щоб саме цінне завжди було з Вами де є доступ до інтернету.

32) InVision

Краща в світі платформа для прототипування, командної роботи та документообігу  (для макетів сайтів). Зручно використовувати цей інструмент для збору фідбеку по макетах як від колег, так і від користувачів. Круто, коли статичний макет виглядає і працює як повноцінний сайт, дозволяючи зібрати відгуки про його функціях ще до того, як почати його будувати.

Для управління командою:

33) GitHub Wiki
Компанії, що спеціалізуються на inbound-маркетингу, використовують github wiki для введення в курс справи нових співробітників, організовуючи корисні для них ресурси. Я рекомендувала це ресурс компаніям, які працюють в інших сферах, але теж хочуть оперативно ввести в курс справи нових співробітників і/або часто лаштовують абгрейди.

34) Harvest
Простий інструмент для відстежування часу і витрат. Дозволяє виставляти інвойси, які з,являються автоматично на основі годин і витрат проекту, відстежувати витрати (і рахунки на оплату) і генерувати звіти по них, дозволяє вносити інформацію з фото квитанцій, інтегрований з 70+ бізнес-додатків.

35) iDoneThis
Не знаю, як Ви, але деякі люди іноді не можуть згадати, що робили вчора. Цю проблему і вирішує iDoneThis для одиночок і команд, розсилаючи дайджест про те, хто що зробив.

36) Keep.google.com

Зручний to do list, для заміток, списків покупок, тощо. Використовуйте різні кольори, щоб групувати в колір проекту ( візуально легко ідентифікувати). Він прив,язаний до Вашого google акаунта і Ви маєте доступ скрізь, де є доступ до інтернету.

Корисно знати, які інструменти є у Вашому розпорядженні, будь ласка, діліться посиланнями, бо це може стати у нагоді не лише мені, але й іншим читачам статті.

***

Facebook Comments