Трапляється так, що Ви знайшли оптимальну систему як організувати себе і всі справи навколо та Ваші близькі, колеги, нові клієнти не готові приймати ці правила. В цій статті я розповім кілька простеньких способів як змусити оточуючих поважати Ваш вибір.

           Комунікація по телефону.

          ЯкSocial media on smartphoneщо Ви фрілансер або працюєте над проектами на стадіях розробки варто оговорити як ведете комунікацію по телефону.

  Скажімо, що приймаєте дзвінки і самі зв’язуєтесь лише у період  з 50 хвилини до 00 (тобто з 11:50 – 12:00, з 12:50 – 13:00). Звичайно ж, якщо бачите на екрані телефону невідомий номер, а це може бути потенційно новий клієнт/партнер, то Варто відповісти і впродовж 1 хвилини вияснити на скільки екстреним є дзвінок, чи можете зателефонувати об 11:50. Повірте, людина буде вражена вашою зібраністю, точністю і тим, що з повагою відноситесь до часу (свого і її).

Соціальні мережі.

Якщо Ви вирішили соціальні мережі використовувати лише обмежену кількість годин, скажімо 1 год з 8-9 ранку і 1 год з 20-21, то Вам варто написати це основним записом у себе на стіні. Звичайно ж, якщо в силу робочих обставин, Вам потрібно вести паблік або моніторити новини за хештегом, Ви з’являєтесь в мережі значно частіше, але це не зобов’язує Вас відповідати на всі повідомлення.

   Якщо отримаєте месидж в інший, ніж зазначали час, просто не відповідайте на нього, працюйте над своїми проектами далі. Відпишете у той час, який зазначали. Один-два рази таких ситуацій і друзі звикнуть. Звичайно ж дуже наполегливим  варто оговорити свої «правила взаємодії в соціальних мережах».

картинка в ст

 

                Окрема річ, що варта уваги – це короткі повідомлення заради смайлів чи повідомлення для кожного окремого слова. Як цього уникнути? Спосіб перший: вимкніть звукові сповіщення, щоб не відволікатись на кожен звук. Спосіб другий: відписуйте з більш тривалими паузами, тоді, коли співбесідник закінчить думку, навіть якщо для повного речення знадобилось 10 окремих повідомлень. Лише тоді відповідайте своїм одним коротким. Спосіб третій: спокійно і тактовно попросіть висловлювати свою думку одним повідомленням, пообіцяйте у відповідь робити так же.

 

                 По емейлу. 

                    Якщо Ваше повідомлення містить кілька окремих думок/запитань чи тез, які потребують уточнення, а робочу комунікацію ведете через емейл або внутрішньому форуму, варто перед кожною новою ставити порядкову цифру. Потім попросити відповідати на цифру, щоб не повторювати всю думку повністю. Тоді відповідь може виглядати так:

                      Привіт!

                  1. Так!

                 2. Підтримую!

                3. Ідея подобається, але варто перефразувати.

                      Гарного дня!

                Навіть якщо колега вперто ігнорує Вашу нумерацію і максимум чому уступає – це зробити окремий абзац під кожну з ідей, то у наступному листі відповідайте, слідуючи своїм пунктам і їх номерам. Тоді вже доведеться переглядати всю переписку, повернутись до першого листа, щоб зрозуміти про що йде мова.

                 Цей стиль не зручний спочатку, наче, упускає ввічливість переходів між думками. Але! Коли колеги/знайомі звикають до Вашої системи комунікації, починають самі переймати, так як він дуже економить час і змушує бути максимально конкретними.

                Дане правило діє і для соціальних мереж, перевіряла, спробуйте!

       Сподіваюсь, простенькі лайфхаки стануть в нагоді у Вашому професійному та особистому житті. Комунікація – це основа сьогоднішніх взаємодій, але тоді, коли вона ефективна і чітко зрозуміла обом сторонам.

                                                                                         ***

            Будь ласка, напишіть в коментарях про свій досвід впровадження правил комунікацій. Можливо, Ви спробували саме ці рекомендації, які вийшли результати? Буду рада зворотньому зв’язку!

Facebook Comments