IMG_0558

Моя перша спроба побудувати стратегічні плани увінчалась фіаско. Я не просто не знала що писати, щиро не вірила “вигаданим” мріям. Тоді я зрозуміла, що починати треба з вивчення себе. Хто я насправді? Без оцінок, а з конструктивною аргументованою критокою і вірою в себе.

Це ті речі, яких нас мали б навчати в школі, готувати до реального життя. На жаль, таку мудрість передають зазвичай лиш “вчителі життя”. У когось це батьки, у когось – бібуся /дідусь, комусь пощастило з вчителем, а для когось – випадковий пасажир в подорожі.

Як на мене, підказки є повсюди. Починаємо помічати їх тоді, коли задаємось цими запитаннями. Я вирішила опублікувати свій список в період підготовки онлайн курсу #переосмислення, де якраз всі практичні вправи провокують подивитись на своє життя зовсім під іншим кутом. В такому випадку Ви можете підтвердити свої цінності, установки, думку про себе і свій потенціал або ж відкрити зовсім інші аспекти.

Що таке переосмислення життя? Кожен із нас живе з рядом постулатів, переконань, якими керуємось при прийнятті рішень, що безпосередньо впливає на нашу поведінку та її наслідку. Такі постулати не зміниш в гарячій дискусії без аргументів чи від перегляду одного фільму. Але є такі талановиті роботи і майстри слова, що піддають сумніву все те або щось конкретне, у що ми виріли все своє життя до цього моменту. А колихнулись ці поняття лиш тому, що підсвідомість вже давно накопичила всю необхіну інформацію, навіть прожитий Вами досвід, перероблена інформація підштовхували до цього.. і тут всі зірки зійшлись, – трапився інсайд, прозріння. В текий момент розумієш, що дорослішаєш більше, ніж коли задуваєш свічки на торті.

Пропоную Вам список фільмів та книг, що в різні періоди життя допомагали мені його переосмислювати і знаходити для себе відповіді. Відразу закцентую увагу, що чимало “загальновідомих” фільмів я опустила. Їх Ви точно знайдете в різних рейтингах, статтях на популярних формуах і, швидше за все, вже дивились. Моя мета – показати Вам підбірку тих робіт, які варті уваги, щоб поглянути на своє життя під зовсім іншим кутом і відкрити для себе дещо інши аспекти у вже відомих роботах.

Книги / Аудіокниги

Джим Рон “Витамины для ума”

Книга, яку не перестану перечитувати. На стільки просто і переповнена чудовими рекомендаціями, мотиваційними фразами, що хочеться дарувати кожному прохожому з благаннями почитати. Для мене ця книга залишається №1 вже багато років!

Робин Шарма “Монах, который продал свой Феррари”

Я прочитала її на першому курсі за порадою затятого продавця, можна сказати жителя “Петрівки” (книжковий ринок в Києві).  І зрозуміла, що таке книга, яку варто “розібрати на цитати”. Дуже легка і дуже надихаюча. Видавництво “софія”, як на мене зробило найвлучніший переклад.

Джим Рон “Личная история. Дневник”

Тому що це Особистість. Його рекомендації на стільки чіткі, прості і геніальні, що не зустрічала сміливців, які піддали б сумніву. Почерпнула натхнення і мотивацію з цієї книги.

Робин Шарма “Святой Серфингист и Директор”

Початок доволі нудний. Але чекаючи пересадку літака в аеропорті Будапешту, де не так багато розваг, а зайняти себе треба, – я перетерпіла. І не дарма! Це книга, в стилі Шарми дуже легко натякає про істинний сенс життя.

Бодо Шефер “Законы победителей”

Одна із тих праць, яка допомагає вийти з кризи, знайти мотивацію і отримати в стислих постулатах рекомендації до дій.

Стивен Кови “7 навыков высокоэффективных людей”

Класика для тренерів. Ця книга про цінності, в першу чергу. Читала її російською, англійською та українською мовами. Як на мене, видання українською – просто жахливе – дуже складно читати, підібрали зарузомілі українські слова. Якби не читала її раніше, то закинула ще після 1 частини.

Владимир Довгань “1000 лет после смерти”

Дуже варта уваги. про цінності та сенс життя.

Жак Фреско (будь-яку)

Цю персону для мене відкрив мій клієнт. Ось так от! Всі ми вчителі для усіх! Дуже амбітні цілі і дуже благородні. Наштовхують подумати про сенс життя людства, глобальне значення.

Ричард Паркс Кордок “Апгрейд мышления”

Стислі, мудрі постулати, прикріплені життєвими історіями. Є аудіокниги в дуже гарній озвучці у вільному доступі.

Виктор Франкл “Сказать жизни — Да! Психолог в концлагере”

Про сенс життя, підтримку, натхнення вірити. Про силу волі і велич Особистості.

Рами Блект “Самоучитель совершенной личности”

Слухала аудіокнигу в хорошій якості. Чимало цитат взяла собі на замітку. Легка, з простими, логічними аргументами. Для мене попала в категорію “на подумати”.

Колин Кэмпбелл “Китайское исследование”

Як мінімум тому, що через реальні дослідження і колосальні результати, поставили під сумнів систему, що трималась роками (особливо порівняти аргументи радянської системи). Це не питання поколінь, часів і “прийшла нова ера”, а реальні дослідження з приголомшливими висновками.

IMG_0574

Подкасти

Вони не зовсім про переосмислення, але дуже надихають задуматись про своє життя і про життя інших з точки зору моралі та цінностей, як би дивно це не звучало навіть в самих назвах.

“Цивілізація” Івана Яковини на онлайн радіо Аристократи

Я в захваті. В першу чергу тому, що Іван Яковина акцентує увагу на моралі слів/вчинків/подій, що відбулись і як це може відобразитись в перспективні на людстві. Звичайно ж це його суб’єктивна думка і варто вмикати своє критичне мислення, та всі питання, які піднімаються, породжують досить риторичні запитання про людство, цивілязацію в глобальному сенсі.

Бізнес Арена з Яною Матвійчук

Про український бізнес. Інтерв’ю, відверті бесіди. Варто слухати, щоб черпати натхнення діяти, реалізовувати свої мрії. Так, є труднощі і не все гладко, приклади гостей цьому підтвердження, але кожен, хто слухає, хто починає може переконатись, що нічим не гірше, ніж гості студії і все вийде, якщо докласти максимум зусиль!

Канал Трансформатор на YouTube

Це моє натхнення №1 в 2017 році. Про його життя і бізнес. Він такий справжній і постійно піднімає найреальніші теми, наприклад, як ризикнути, звільнитися з роботи і розпочати справу про яку мрієш. Немає чарівної таблетки – бери і роби. У Дмитра Портнягина вийшла така ж книга “Трансформатор. Як створити свій бізнес і почати заробляти”. Дуже рекомендую слідкувати за ним (сам веде лиш instagram) і не тільки для підприємців. Це про реалії життя і зміни свідомості ждуна, жертви.

Фільми

*Всі назви українською/російською/англійською мовами, рік випуску:

“Я – початок / Я – начало / I Origins” (2014)

Цей фільм дозволив мені подивитись на поняття “реанкарнація” зовсім з іншої точки зору. Також знайшла собі відповідь чому “очі – дзеркало душі”.

Люди честі / Военный ныряльщик / Люди чести / Men of Honor (2000)

Це не просто фільм про честь, до речі, знятий на основі реальних подій. Це фільм про силу духа відстоювати своє істинне я!

Знайти Форрестера/Найти Форрестера /Finding Forrester (2000)

Про цінність розвитку таланту і авторське право. Про “бути вчителем”. Про дружбу. Зразковий приклад “тримати слово”. Цей фільм вчить значно більше, ніж можна описати в кількох рядках, він дуже надихаючий реалізовувати свою мрію, не зважаючи в яких умовах знаходишся і якою б нездійсненною вона могла б задаватись!

Люсі /Люси / Lucy (2014)

Швидше за все Ви його бачили. Як на мене, це не зовсім “фільм про флешку”. Дивлячись його, я по новому зрозуміла сенс, траписвся інсайд, що “все навколо – це інформація” і як важливо “вживати” її мудро, фільтрувати що слухаєш і кого слухаєш. Фільм про інформаційний простір і що це таке.

Солодкий листопад/Сладкий Ноябрь / Sweet November (2001)

Цей Ви точно бачили! І у списку він не категорією “про любов”, а саме приклад як варто уповільнитись, відчути момент зараз, відкласти шалений ритм, дозволити собі відключити телефон і відчувати повноту життя. Після його перегляду я почала думати чи дійсно тим я займаюсь і чи влаштує мене самий успішний сюжет своєї професійної реалізації (на той момент). Якщо кінцевий результат не мотивує, то й не дивно, що процес так не подобається, тому варто змінювати (якщо не саму діяльність, то сферу, компанію в якій розвиваєтесь).

День драфта / День драфта / Draft Day (2014)

Жанр: спортивний. Але все лиш відбувається “в спортивних умовах” . Він про  сила людських здібностей, віру в людину та вміння розпізнавати талант. Ще мені сподобалась демонстрація аналітичних здібностей та вміння вести переговори у головного героя.

Собаче життя / Собачья жизнь (2017)

Трішки про собачу реанкарнацію 🙂 і як можна виправити все, навіть на обрію життя. Гарно про запахи відчуттів людини, про цінності та самотність. Кілька життів, людських історій, в яких кожен знайде свої акценти.

Хижина/ Хижина (2017)

Про відносини з Богом, коли не про релігаю, а віру. Як ми перекладаємо відповідальність, звинувачуючи у всьому Бога. Найбільш цінним пабачила для себе “не суди” та “вміти прощати”. Чимало змісту.

Спокута /Искупление /Atonement (2007)

Про силу прощення і жагу його отримати. Доволі драматичний сюжет і з тяжкими кадрами (для тих, хто співпереживає героям, не зважаючи на якість зйомки). Але відчуття сили (ефекту) прощення гарантовано. ВИ подивитись на ряд своїх відносин, поведінку зовсім по-іншому.

Бог не помер/ Бог не умер / God’s Not Dead і такий же -2 ( 2014, 2016)

На що людина готова, щоб захистити свої принципи. Якщо не вдаватись якого патріархату церква зняла фільм, в суть релігії, а зконцентруватись на акторах і їх вчинках, то чимало інсайдів про цінності та сенс життя.

Лист моїх бажань /Лист моих желаний (2014)

Після перегляду цього фільму в мене народилось кілька цікавих технік, які включила в свої онлайн програми і часто даю клієнтам на індивідуальму навчанні. Просто спробуйте поставити себе на місце головної героїні. Що б зробили Ви?

Башня із слонової кістки / Башня из слоновой кости/ Ivory Tower (2014)

Знятий, як документальний. Про систему освіти та маркетинг в університетах. Про роль диплому/престижу/знань. Про найвідоміші університети, їх особливості та не зовсім моральні кроки аби отримати абітурієнта та утримати студента.

Молодість / Молодость / Youth (2015)

Я подужала за кілька спроб. Але сам трейлер надихнув переосмислити своє ставлення до різних за віком і стереотипам з цього приводу. А також зважитися прогнозувати свою старість, якщо буду продовжувати жити саме тим стилем життя, яким живу. У фільму далеко глибокий сенс, як на мене.

Досить слів / Довольно слов / Enough Said (2013)

Цей фільм показав, наче процес зі сторони як ми починаємо звертати увагу на дрібниці після того, як нам на них вказали. Чи варто прислухатись до чужої думки. На скільки Ви готові відкинути те, що відчуваєте / думаєте / вважаєте самі, аби гарно виглядати в очах інших? Про вплив чужої думки на наші рішення.

Зверхність / Перевага / Превосходство / Transcendence (2014)

Схожий на “Люсі”. Про те, як наші добрі наміри можуть для інших бути абсолютно не такими. Іншими словами: “моя свобода закінчується там, де починається свобода інших”. Але якщо мова йде про штучний інтелект або збереження і захист інформації від усіх “на благо”,то у що це може перетворитись.

Мачуха/ Мачеха / Stepmom (1998)

Сімейні цінності, прийняття та прощення. Гординя та відстоювання границь. Співпереживання. Там є все.

Небасний Атлас /  Облачный атлас / Cloud Atlas (2012)

Про те, як ми пов’язані з усіма, хто навколо нас. І звичайно ж реинкарнація! Як на мене, цей фільм також гарно підказує про “призначення”. Якщо у людини “доля” шукати і боротись за справедливість, то це буде проявлятись у всіх життях та різних професіях. Головне – чути свій внутрішній голос, розуміти своє нутро.

13692408_1015722555164143_622749677_o

Серіали

Серіал  Скажи мені, що любиш мене/ Скажи мне, что любишь меня / Tell Me You Love Me” (2007)

Сужети пар, що ходять до одного психотерапевта і мають проблеми у відновинах (в основному не чують про потреби один одного і при цьому нав’язують свої). Суть серіалу не в сценах, де вони займаються любов’ю, а в драматизмі відносин між партнерами. За думкою журналу «Тайм» цей серіал зайняв 3-ю позицію в рейтингу (ТОП-10) найкращих серіалів 2007. Мене найбільше зацікавив терапевтичний процес в описі і була приємно вражена побачити “звичні сварки” зі сторони.

Серіал “Сприйняття/ Восприятие / Perception” (2012 — 2015)

Про те, як працює мозок, як впливають найменші його травми. Дуже просто дивитись, з харизматичним героєм іноді “мелодраматичним” та “детективним сюжетом. Цей фільм простими словами пояснить як функці і покаже світ людей із шезофренією та іншими психічними захворюваннями.

Серіал  Менталіст / Менталист/ The Mentalist (2008 рік), особливо перші 2 сезони

Це взагалі класика, як на мене і не лише для психологів, але й тих, хто хоче навчитись спостерігати, помічати деталі.

Серіал Марко Поло / Марко Поло/ Marco Polo (2014 – 2016)

Це не просто історичний серіал з талановитими акторами. Можна пізнати культуру і традиції різних народів. А головне – припустити як би Ви могли вчинити на місці людини, яка була покинута у чужій країні рабом. Про відданість.

Серіал Царі і пророки / Цари и пророки / Of Kings and Prophets (2016)

Переглянути нашу віру в моральність і на що ми готові, щоб захистити те, у що віримо. Про гординю. Про егоїзм.  Сюжет написаний на основі біблійських оповідей, дофантазовано, але знову ж – суть в поведінці героїв і те, як вони приймають рішення і як дивляться на світ і ситуації, опираючись на вузькість/обширність своїх поглядів та віру в свої ідеї (правоту).

Серіал Чорне дзеркало / Чёрное зеркало /Black Mirror (2011, 2018)

Цей серіал порекомендувала подруга з Молдови. Зазвичай жанр утопія мені зовсім не до вподоби і дивитись варто лиш “на фоні”. Але одна із серій просто показала утрироване сьогодення про різноманітні “шоу талантів”.

Серіал “Краса всередині” / Красота внутри / The Beauty Inside (2012)

Простенький, короткі серії про одне із важливих припущень/фантазій. Розкриває соціальне підтвердження, що “внутрішню красу ніхто не розглядає, поки не роздивляться зовнішню”. А також про цінність “відкинути страхи і ризикнути сказати правду”!

Скорпіон/ Скорпион / Scorpion (2014)

Лише перший сезон. Про те, як непросто жити геніям IQ в звичному світі і слідувати “кращим соціальним традиціям”. Команда таких інтелектуалів “завела” власного “перекладача”, щоб вживатись і знаходити спільну мову з людьми із звичним інтелектом.

***

Більшість фільмів я дивилась українською або англійською мовами. Іноді одне слово змінює всю суть речення, якщо влучно підібране. На жаль, як видавництва, так і озвучення українською мовою лише набирає обертів, тому наполягаю, щоб Ви читали/слухали/дивились хоча б двама мовами для порівняння!

***

Хочу ще раз звернути увагу, що опис – це моя особиста суб’єктивна думка. Якщо наші смаки та цінності співпадають, то цей список Вам також буде до вподоби.

***

.

Facebook Comments