Коли ми задаємось запитанням де взяти додаткову годину в добі “для себе” або “на саморозвиток”, то не задумуємось, що це рівнозначно – забрати звідкись годину. Адже щодня 24 години в добі та час нікуди не дівається, як і ні звідки не витікає.
Ця вправа допоможе поглянути на ваш тиждень в годинах і справах на одному аркуші. В хронометражі ми дивились лиш день. ЇЇ коріння іде від вправи «коло балансу», яку часто використовують на різних тренінгах особисісного зроту. Нам же вона допоможе зрозуміти яка сфера потребує термінової уваги, а яким ви приділяєте багато (по кількості) часу і чи оправдано це.
Що потрібно зробити: намалюйте коло, можна використати круглий предмет, щоб вийшло красиво (обведіть улюблену велику чашку) посередині вписуєте 168 – це кількість годин за 7 діб, тиждень (7*24).
Спочатку відводите к-ть год, які у вас ідуть на всі види діяльності пов’язані з тілом (гігієна, сон, харчування).
Скажімо, якщо зазвичай ви спите 8 год щодня, то це 8 годин помножити на 7 днів = 56 годин тільки на один вид діяльності – сон, що відноситься до категорії тіло.
Далі ми віднімаємо час на гігієну (вранці, ввчері душ, впродовж дня різні необхідні ритуали), їжу (в тому числі приготування, закупку продуктів і прибирання столу, миття посуду) прекрасна половина людства може додати час на макіяж та демакіяж, і в середньому +1год (в кого скільки).
Старайтесь не заокруглювати до години, а максимум до 15 хв.
Всім варто вписати 2 год в день просто на те, щоб переключитись від діяльності на іншу («на автопілоті» або різні форс-мажорні обставити), а ті, хто працює найманим робітником, де ряд завдань взагалі залежать від настрою Вашого керівництва і ситуації на роботі, то додайте 3-5 год (не менше) в одну добу, тобто 3*7 = 21 або 3*5=15 (якщо робочий тиждень скадається з п’яти днів).
Отже, 168 – 56 – 21 = 91 год відноситься до категорії “Тіло”.
Потім спорт та краса: відвідування залу чи басейну чи групові заняття. Різні косметичні процедури (особливо для дівчат). Скажімо, 2 рази в тиждень ви ходите на силові тренування: 30 хв дістатись до залу + 30 хв повернутись + 90 хв саме тренування + 30 хв переодягнутись і потім прийняти душ. Разом 3 год, так? 3х2= 6 год для спорту в тиждень.
Далі записуємо свою основну діяльність: робота / бізнес, професійна реалізація (можливо ще й громадська). Скільки годин щодня ви приділяєте цим справам? Ті, хто працюють, наприклад, з 8:00 до 17:00 – дуже легко порахувати. Запишіть і виділіть цю зону.
Рухаємось далі. Контакти: спілкування з друзями, рідними (навіть, якщо це телефонні / відеодзвінки впродовж тижня по 15 хв, а по неділям – це сімейний обід – порахуйте і впишіть окремим сектором.
Малюнок даний для прикладу, вам не обов’язково по ньому орієнтуватись. Вписуйте і підраховуйте свої сфери життя та види діяльності, які в них входять.
Час на розвиток: читання чи прослуховування книги, спеціальне відвідування майстер-класів, курси, тощо. Проходите онлайн курс? Скільки часу виділяєте на це: 20 хв – 2 год.? Такі види діяльності можна / варто вписувати у внутрішній світ (це сфери відпочинку, розвитку, самореалізації, інвестицій в себе).
Час для другої половинки. Ви самі знаєте що краще порахувати 🙂
Відпочинок (від “полежати на дивані” до зустрітись з друзями ввечері чи на вихідних) – все за вашим особистим стилем життя.
При вписуванні сектору не має значення порядок важливості. Головне, щоб ви нічого не забули, порахували час.
Буде помітно, що деякі сфери пересікаються, наприклад: ваш відпочинок і зустрічі з друзями + саморозвиток. Або робочий графік + дзвінки рідним у вільну хвилинку. Можете для себе так і назвати сектор та порахувати разом. Це лише говорить про те, що ви цінуєте свій час і навчились балансувати, об‘єднувати те, що можна.
У випадку, якщо цифра далеко перебільшує 168 – 172 – говорить про те, що вам серйозно треба зайнятись своїми взаємовідносинами з часом і в приділити велику увагу вправам з організації себе, щоб розкласти все по місцям: визначити що головне, а від чого варто відмовитись.
***
Буду вдячна, лишайте коментарі, ділитись своїми підрахунками! Тут ↓
У меня вышло 237. Сложно точно отследить потраченное на некоторые занятия время. Все очень приблизительно. Захотелось неделю прожить с секундомером) Нужно однозначно избавляться от пожирателей времени и учиться быстрее выполнять задачи.
234. Я здивований, здавалося що взагалі не може вийти більше 164, але на підставі пояснень що може бути й більше, зрозумів, що треба таки втиснути все по максимуму, і напевне багато в чому перебільшив (на негативних справах) а багато чого не об’єднав того, що насправді роблю паралельно. Але тепер розумію, що слід щодня записувати до хвилин що і коли робив, щоб за тиждень-два побачити реальну картину і реально щось міняти.
Я звичайно не знаю як краще, але може можна було б дати це завдання раніше на курсі (хоча може й не всі зрозуміють і не захочуть робити), щоб коли дійти до цього часу вже мати якісь нотатки куди ж реально йде час. Бо далі треба буде з цим працювати, а я таки маю дуже приблизні ці цифри, хотіло б точно це порахувати (ну так, я ж перфекціоніст). Але загалом це наочний показник, коли сам собі це рахуєш. Банально, але коли таки проробив, порахував, подумав, то бачиш що ніби ти й щось розумієшся, але насправді ось як у тебе все кепсько. Що планую? Планую обнулити прокрастинації час і діяти, діяти. Бо думаю багато, але нема конкретних рішень і дій, багато часу просто нічогонеробіння, хоч і думаю що зайнятий.
157
144. Оце та жесть. Я побачив, що велику частину часу в мене пропадає на речі, які я навіть не можу відслідкувати.
212, перерахувала тричі. Звідки стільки всього так і не зрозуміла, Але чітко вималювалася картина пожирачів мого часу, треба змінювати цінності. Терміново!!!
176. Неполишає відчуття, що про якісь буденні справи, яких не помічаєш, забув. Але зрештою аналіз вийшов гарний.
А у меня 180 получилось. Нужно придумать способ меньше тратить времени на приготовление пищи. А вообще намного интереснее проследить за собой в реальности хотя бы 3-5 дней, потом домножить их до 7. А еще лучше 7, а то и 14 дней. Вот там то и откроется истина )))) Наверное так и сделаю. В конце каждого дня буду записывать сколько времени на что ушло, заодно и память потренирую. А так лично у меня получилось нечто усредненное между истиной и желаемым.
192,5 години) треба менше спати)
В мене 2 різні роботи, які чергуються тиждень за тижнем. Виходить по одному в мене цифра 171 (!), а по другому 194. Все правильно – другу роботу я не хочу, треба звільнятись, через те і забирає більша часу, бо роблю через “не хочу”. Вправа сподобалась.
в мене вийшло 195,5 годин, але є процеси, які я роблю паралельно. Вони досить різні за змістом, тому додавала як кожний окремо, а реально виходить що кілька десятків годин можна відняти від цієї суми.
В мене загальне число вийшло 153,4.
Не більше чим 168, але впорядкувати час потрібно.
141
Це число мені говорить про те, що в моєму житті є час для моєї мрії!
199…але моя ситуація(в декреті) особлива тим, що кожен процес розірваний буває і у часовому просторі, тому іноді попилосотити, наприклад, можна за 15 хв, а іноді на це треба година (настрій мій, дітей, під час хтось не поділився іграшкою, вдарився)…
Так як я сьогодні рахувала, то в мене вийшло 145 годин, але я розумію що на сьогоднішній день я в пошуці роботи і це дуже багато, тобто вже вималювалась картина, що приблизно 20 годин в тиждень мені потрібно скоротити.
Все очень не однозначно!
Для меня тяжело было расписать за неделю. Так как, единственное что повторяется в течении каждой неделе это: работа (основное место работы) и сон. Все остальное это переменная с большим знаком приблизительно. По данному заданию числа приведены усреднено. В целом попадание в 170, плюс – минус 10 часов.