Цей метод найкраще рішення, якщо:

  • потрібно вести кілька проектів / задач паралельно;
  • встигнути зробити чимало справ за день;
  • нарешті розпочати роботу над справою (книга / диплом / новий сайт чи проект), яку постійно відкладаєш;
  • розпочати жити більш структурованим життям;
  • ви вирішили побороти прокрастинацію, звикли відкладати все на потім.

timer-phototop1Щось забагато чудодійних властивостей у цього методу, чи не так?

Давайте розберемось з цікавою назвою для початку. Ні, він не названий в честь оригінального прізвища засновника. Назва пішла від таймера «Помодорі» (‘Pomodori’ – італійське слово що означає “помідори”), який лежить в основі винаходу.

Основна ідея: часті перерви можуть покращити спритність думки.

Наш організм працює таким чином, що може концентрувати свою увагу лише на 7-9 об’єктах, якщо їх більше – якість уваги знижується, спадає, розсіюється (саме тому реклама по дорозі на важливу зустріч – основний відволікаючий фактор в процесі підготовки). Так само і з тривалістю, тобто концентрацією цієї уваги – до 45 хвилин. Не дарма уроки в школі тривали саме цей відрізок часу.

Враховуючи, що потрібне максимальне концентрування уваги над задачею, – в методі використовується 25-ти хвилинні відрізки на виконання завдання. Отже, ви берете ціль, наприклад, написати  бізнес-план. Складаєте план досягнення цієї цілі: короткі підзавдання, підцілі, для яких знадобиться приблизно 25 хв часу. Або інший спосіб: прочитати книгу – ви кожні 25 хв. зупиняєтесь там, де задзвенить сигнал / будильник, а не дочитуєте главу. І робите відмітку цього місця.

Screen-01

Алгоритм виконання завдання за методом Помодоро виглядає так:

  • Виберіть задачу, яку потрібно зробити.
  • Встановіть pomodoro (таймер) на 25 хвилин.
  • Працюйте, поки таймер не продзвенить; запишіть це позначкою “x”.
  • Зробіть коротку перерву (від 3 до 5 хвилин).
  • Кожні чотири “pomodori” робіть довшу перерву (15–30 хвилин).

Ще кілька рекомендацій:

*Якщо основною мотивацією скористатись цим методом слугувало саме кілька складних та різних завдань / проектів паралельно, то з кожним наступним Помодоро ви приступаєте до іншого проекту.

* Звичайно ж вхідні дзвінки ніхто не відміняв. У вас є два варіанти: вимкнути звук телефону і проглядати пропущені під час перерви – хороший спосіб відволіктись, розімнутись – пройтись, відповідаючи на дзвінки. Другий варіант: попередити всіх завчасно (особливо в офісі чи близьких в домі), що відтепер ви працюєте саме за таким методом і зможете відволікатись від справ тільки під час коротких перерв. Гарно працює з вашими «пожирачами часу» – колеги, які звернулись за порадою (і часто так роблять, щоб перекласти своє завдання на вас, а ви не вмієте сказати «Ні»)  в непідходящий момент.

pomodoro*Якщо у вас одна велика задача (наприклад, написати книгу), яку розбили на 4-5 Помідорі в день, то варто приступати до виконання, як тільки пішов час на екрані. Тобто, ви просто берете аркуш і сидите з олівцем в руках, навіть, якщо «муза не приходить». Більше 2-х Помідорі просидіти так не вдасться. Зазвичай, вже під кінець першого приходять хороші ідеї.

* Щоб користуватись цим методом вам не обов’язково купувати супер модерний гаджет або закачувати додатки на телефон. Можна просто ставити будильник кожні 25 хв. і також чітко слідкувати за короткими перервами.

* Поставите роботу з «методом П» на конвеєр. Тобто при плануванні дня, просто розбивайте свої задачі в to do list відразу на короткі 25 хв відрізки. Правда для цього потрібно знати себе, розуміти скільки часу у вас реально йде на ту чи іншу задачу. Тут на допомогу прийде техніка “хронометраж”.

На практиці все значно простіше. Просто слідуйте 5-кроковому алгоритму і ви помітите, що за день встигаєте значно більше, ніж коли-небудь раніше.

Facebook Comments