За одну добу у нас в голові проносяться до 60 тисяч думок. Уявляєте? І 95% з них – це наші старі думки. Одне і те ж, кожен день – знайома картина? Наша голова перетворилася на величезний чан, в якому без зупинок вариться каша зі своїх і чужих думок. І ми думаємо, думаємо, варимо, варимо.

Є кілька простих і водночас ефективних методів, які допомагають знаходити істину серед купи думок та роблять життя більш усвідомленим. Раніше я писала про техніку фрірайтинг, зараз розповім про схожу у виконанні та своїй суті – “ранкові сторінки”.

Ранкові сторінки

По суті – це одна ідея, яка реалізовується технічно дещо інакше. Вперше ця техніка з’являється саме під такою назвою в книзі Джулії Кемерон «Шлях художника».

Як виконувати?

Традиційно ранкові сторінки – це три А4 сторінки, які Ви заповнюєте текстом-думками впродовж 20 хв. відразу ж після пробудження ще до ранкових процедур та кави. Зручніше поставити таймер.

Важливо записувати все, що приходить в голову, не намагаючись вивести гарний літературний текст. Постарайтеся не зупинятися, не починати обмірковувати якусь виниклу думку, а просто писати, писати, писати. Без перерви. Написане бажано нікому не показувати і не перечитувати, принаймні перші два місяці. Коли ви знаєте, що це ніхто не побачить – ви налаштовуєтесь бути максимально відвертими. Тоді потік думок справді потік.

Важливо відмітити, якщо ви лиш ознайомились із технікою і хочете практикувати, то на початку три сторінки важливіші, ніж 20 хвилин. Адже ви можете кілька хвилин налаштовуватись. Забирете свій час на вагання. А в цьому методі краще як можна більше думок викласти на папір.

Джулія Кемерон використовує цю техніку для подолання творчої кризи, зокрема, як спосіб справитися з внутрішнім критиком, що заважає творити, зжимаючи всі страхи всередині.

Що дає ця техніка?

Ви звільняєтесь від накопиченого негативу, висловлюєте емоції, зливаєте все зайве: занепокоєння, страхи, все, що заважає вам знайти себе.

Ранкові сторінки відводять нас «на той бік» – страху, песимізму, зміни настроїв. Туди, де ми знаходимо безмовне усамітнення і можемо звернути увагу на той ледве вловимий голосок в нас самих, який ми ще називаємо інтуіцією.

Цей інструмент допомагає не тільки знайти своє призначення або, як мінімум, улюблену справу, яка буде надихати, а й звільнитися від залежностей, пережити втрату, наприклад, важке розлучення, смерть рідної людини, тощо.

Ранкові сторінки – це три сторінки абсолютно будь-якого тексту. Ваші думки, вилиті на папір можуть бути про що завгодно і це може бути що завгодно. Щоранку потрібно написати три сторінки чого завгодно.

Ранкові сторінки – це справжній друг, з яким ви в будь-який час, кожен день можете поділитися всім потаємним, що твориться в душі і в розумі… Цей друг ніколи не стане критикувати, осуджувати, коментувати! Ви отримаєте незвичайну підтримку ззовні, можна сказати “ідеальну” – ту, яка і потрібна та без привзки до конкретної персони, а всередені себе.

Ранкові сторінки – це ефективний інструмент планування дня. Ви кожен день нагадуєте собі про найважливіші цілі і плануєте дії дня відповідно до них. Адже техніка починається з самого ранку, як тільки прокинулись. Можете записати роздуми про побачений сон і налаштуватись на день. А можете зконцентруватись на головній цілі, яка освітлює вам кожен день, як мотиваційна лампочка.

Ранкові сторінки допомагають нам думати – іноді просто в думках, розумі важко сформувати і утримати одну думку і “думати її”.

В нашій голові весь час проносяться мільйон думок, товпляться і заважають один одному. А коли ви випишите конкретну думку, вона вже не “втече”, і ви зможете спокійно подумати про неї.

Кожного разу написання ранкових сторінок – це челендж – подолання себе, це наче відродження. Коли ви тільки почнете писати першу з трьох сторінок, вам буде не дуже легко і нецікаво писати. Але тут головне почати і продовжувати! Можете писати взагалі всілякі дурниці! Наприклад: “Я сиджу на стільці і пишу ці сторінки, праворуч від мене стоїть настільна лампа, а з кухні чую запах чогось смачненького… Що ще написати! Як бути? Щось не пишеться, ну й ладно! Це все тільки початок, зараз я як розбіжусь і почну так писати, що задимиться :)))..” Приблизно так, пишете все, аби продовжувати писати… Десь в середині ранкових сторінок станеться диво і вас уже важко буде зупинити, вам це дуже сподобається. В кінці будете почувати себе наповненими енергією і бажанням діяти.

Модифікації техніки

Зустрічала таку модифікацію: кожна із сторінок може бути присвячена конкретній об’ємній думці чи питанню, що вас хвилює або навпаки – заповнює місце всіх решта думок. Наприклад, якщо на першій сторінці помітили, що часто повторюється якась конкретна фраза. Наприклад: “скільки всього ще треба зробити”. То наступну, другу сторінку розпочніть саме з неї і розвивайте цю думку. Наприклад: “а що, якщо я не робитиму всі поставлені перед собою задачі і просто спокійно виконаю стільки, скільки встигну?” Тобто друга сторінка перетворюється на місце припущень із технікою “а що, якщо вийде?”

Так як гаджети все більше стають невід’ємними, хочу звернути увагу, що ця техніка виконується письмово від руки. Коли ви просто набираєте текст на клавіатурі – ефект не той. А нам потрібно задіяти творчість. Не дарма ж частенько ці сторінки перетворюються в розмальовки. Хочеться намалювати щось – зробіть це прямо на ранкових сторінках.

Ще я якось практикувала свої ранкові сторінки саме ввечері. Ясна річ – це вже більше було схоже просто на фрірайтинг. Та притримувалась ідеї саме трьох сторінок і підсумок дня, такий собі “потік аналізу на папері”. Теж цікавий досвід, налаштування на здоровий сон, очистити думки. Та з переходом на медитації, сторінки перемістились знову на ранок 🙂

Що якщо вранці немає часу?

Постарайтеся знайти його. Встаньте раніше, поки всі сплять і пишіть собі на втіху. Один із моїх клієнтів заводив будильник спеціально раніше на 20 хвилин, щоб писати сторінки. Скоріше побачити результат – стало відмінним стимулом прокидатися раніше і триматись режиму.

Обов’язково писати кожен день?

Чи вистачить одного місяця для виконання практики? Як і в будь-яких практиках ефект настає через певний час. Нехай це буде два тижні, місяць. Все індивідуально. Коли я розпочинаю тестити новий метод, я даю йому місяць, перш, ніж зробити певні висновки. Спочатку я писала щодня місяць. Потім зробила перерву і через якийсь час відчула, що мені знову потрібно розбудити творчий потік.  Зараз я застосовую практику тільки якщо відчуваю, що свідомість засмічено або щоб налаштуватись на творчий лад.

Звичайно, техніка ранкових сторінок – не панацея. І зі складними внутрішньоособистісними конфліктами за допомогою однієї лише техніки навряд чи можна впоратися. Але ці 20 хвилин уваги до себе, до своїх переживань, свого стану можуть бути першим кроком до того, щоб почати роботи над собою або “часу для себе”.

.

Facebook Comments