“Скажи мені хто твій друг і я скажу хто ти”, –  Давня, відома всім приказка. Але я скажу більше: На Вас впливають і всі ті, кого Ви не готові назвати своїм другом та в силу різних обставин, змушені спілкуватись / співпрацювати чи жити поряд. Чи не так?
IMG_0523

Давайте розберемось  як проходить типовий день такого собі українця.

Наприклад 25 річного Дмитра, який давно вже не студент, ще не працює на роботі своєї мрії, але може собі дозволити знімати житло (разом з друзями) у хорошому районі великого міста, жити окремо від батьків, «так, як всі» відпочивати на вихідних  і, якщо пощастить з бонусами на роботі, то ще й відпустка взимку і влітку.

Якими людьми наповнений звичайний день такої людини?  Ранок (1 – 2 години рутинних процедур) в компанії друзів, з якими орендує квартиру. Можливо, навіть, і не пересічеться з сусідами, що за дверима навпроти.

Скажімо, по дорозі до офісу, читає чи слухає аудіо книгу, наприклад «Біографія Бенджаміна Франкліна». На роботі колеги – плюс – мінус такі ж перспективні працівники, як він. В перервах на каву – розмови по телефону з друзями (ще з університету), теж з такими ж інтересами і мріями, як у Дмитра.  Ввечері – зустріч з дівчиною (допустимо, студенткою молодших курсів). Потім знову сусіди по квартирі, можливо дзвінок батькам. Розбавимо цю картинку іще кількома зустрічами (по роботі) з потенційними клієнтами фірми (власники малого бізнесу) і ще парочку «цікавих персоналій» з якими познайомився на вечірньому заході (де бував з дівчиною). Уявили? Добре. Хочу запропонувати Вам просту методику аналізу оточення. Приклад проведу на уявному Дмитру, якщо він не проти.

Отже, потрібно виписати по 10 персон (почнемо з мінімуму) в кожен із списків (показаних на малюнках А і Б).  В список А вносимо людей, які викликають позитивні емоції. У Дмитра це будуть: батьки, дівчина, успішні клієнти фірми, друзі, хтось дуже близький із колег, нові знайомі з вечірки і Бенджамін Франклін, як образ із книги.

Важливо: це не тільки живі люди, з якими Ви перетинаєтеся. Це можуть бути віртуальні знайомі, яким Ви навіть ніколи в житті руку не тиснули, наприклад Ілон Маск або Стів Джобс. Але якщо Ви дійсно кожен день читаєте про них, відстежуєте стиль мислення і задається питанням як би вони вчинили, будь на Вашому місці !аналіз оточення плюс

В список В вписуємо людей, котрі не дуже тішать своєю поведінкою чи відношенням до нас. У випадку з вигаданим прикладом: дуже голосні сусіди з квартири навпроти, менш люб’язні колеги, прискіпливі клієнти чи суворий охоронець з офісу. Можна дописати ще когось невихованого в транспорті, якого доводиться терпіти щоранку по дорозі на роботу, а імені, навіть, не знаємо. Або родичів, є навіть приказка: “Бог хотів покарати нас, ось і зробив саму нестерпну людину найближчим родичем”.  🙂аналіз оточення мінус

В колонку навпроти кожної персони потрібно перелічити якості. З відміткою «плюс» – це ті, які Дмитро прагне розвивати в собі, переймати досвід у цих людей. По суті, це якості, які захоплюють, викликають повагу і ці позитивні емоції із-за яких потрапили в цей список.

У випадку з позначкою «мінус» тяжче знаходити приємні якості. Та спробуйте, адже у кожної людини є щось хороше. В силу наших образ і негативного досвіду, ми готові приписати, навіть, ті якості, які не властиві цій персоні. Якщо таких образ назбиралось чимало, можливо варто зробити психологічну дієту прощення. Також варто навпроти кожного зазначити свою подяку: за ситуацію, що склалася і досвід, який винесли, за те, що Ви в своєму житті маєте приклад як не слід себе вести. Наприклад, Дмитро може подякувати  охоронцю, що через його суворість і відповідальне відношення до роботи, змушений прокидатись раніше, щоб вчасно приходити, бо той зафіксує спізнення.

Коли Ви зробити це з 10-ма ключовими людьми, які швидко спадають на думку, продовжіть  список, доки не зазначите всіх, хто впливає на хід Ваших думок, поведінку, емоції: все, що з Вами відбувається.

Паралельно можете заповнювати наступну таблицю. Матимете список умінні та якостей, над якими плануєте працювати, розвивати в собі. А також чітке розуміння навіщо це Вам потрібно чи що це Вам дасть. Зазвичай – це позитивний приклад, успіх людини з Вашого оточення. Наприклад, у випадку з клієнтами Дмитра – це прибутковий бізнес на базі улюбленого хобі. І остання колонка – список людей з оточення, що мають цю якість, як наглядний приклад.список потенційних навиківКажуть, щоб досягнути такого ж успіху, як мільйонер, потрібно слідувати його алгоритму дій. Цей список працює за тією ж системою. Точніше, дає підставу для роздумів і основу при плануванні наступного місяця. Запишіть у свою сферу «особистого розвитку» нові цілі – роботу над зазначеними якостями.

                                                                                             ***

Поділіться результатами, враженнями після аналізу свого оточення. Знайшлись в списку ті, кого не хотіли б там бачити, але роблять безпосередній вплив? Як багато віртуальних образів, героїв книг?

.

Facebook Comments