У повну склянку води не наллєш. Це один з основних принципів будь-яких змін. Неможливо кардинально змінити життя і переписати всю історію з початку з нерозібраним багажем досвідуУчасники онлайн програм, на старті онлайн курсу думають, що можуть кардинально змінити життя, розібрати хаос в голові і що насправді важливо лише зробивши практичні техніки, а  ті, що до вподоби взяти на системне використання. Але я наполягаю на генеральній чистці перед тим, як приступити до будь-якого курсу.

header11

Формула проста:

  1. Ви позбавляєтесь того, що більше не приносить користі.
  2. Потім аналізуєте ситуацію без оцінок, а по фактам, наче дивлячись на себе зі сторони.
  3. А вже потім ставимо амбітні цілі і прописуємо детальний план їх втілення.
  4. Щоб реалізація була успішною –  формуваємо нові необхідні звички, саме ті, що потрібні вам.

Як на мене ці кроки дадуть свій колосальний результат тільки якщо будете виконувати саме в такій  послідовності. І цьому підтвердження дивовижні результати тих, хто хоч раз сам спробував.

В цій статі  хочу детально зупинитись на важливості “генерального прибирання” у всіх видах. Яку взяла за правило робити 1 раз в 3 місяці. Що і вам рекомендую.

Ваш життєвий пазл буде завжди збиратися в одну і ту ж картину, якщо будете використовувати ті ж самі елементи, скільки разів їх не перемішуйте на старті. Починати усвідомлене створення себе і свого нового досвіду треба з повної перезагрузки. Не з пошуку нових цілей, не з розписування стратегічного плану, своєї удосконаленої копії через п’ять років. Весь цей процес через зовсім короткий проміжок часу знову дасть збій.

Починати треба з викидання всього мотлоху зі свого життя: на фізичному, енергетичному та ментальному рівнях. Безконтрольне накопичення минулого (усіх спогадів, речей в домі, у відносинанах) веде до двох речей:

  • безкінечного відтворення свого минулого, наче живете по колу.
  • уповільнюється швидкість та якість життя. Ви просто повторюєте пройдений досвід, не виводячи з нього уроки. Саме по цій причині кажу, що аналіз при плануванні не менш важливий, ніж саме планування!

Має сенс провести прибирання життя у всіх трьох вимірах: минуле (спогади – аналіз), сьогоднення (що я маю на разі, який мій потенціал) і, не дивуйтеся, – майбутнє (чого я насправді хочу).

Пропоную починати з нинішнього, що маєте сьогодні. Для початку треба навести порядок і закрити «хвости» та роздати борги (фінансові, моральні). Наче камінь з душі, але це просто додасть колосальний приплив  енергії. А тепер детальніше. Чим варто зайнятись в  найближчі вихідні (для тих, хто дійсно має намір зібрати нову картинку свого досвіду):

Крок перший: викидаємо сміття

Позбавляємося від всього сміття. Для початку – зі свого будинку. Викидаємо, роздаємо, відносимо в благодійний магазин, наприклад, Ласка або інші сервіси в Києві. Але дійсно відвозимо. Нічого не залишаємо в списку «очікування». Якщо не віддали відразу, то викиньте.

Що таке сміття? Це все, чим ви не користуєтеся / не одягаєте впродовж останніх 6 місяців:

  • одяг, який ви не носите;
  • більша частина сувенірів, крім тих, які дійсно створюють затишок в інтер’єрі або зберігають цінні емоції;
  • непридатний або застарілий посуд, техніка. Якщо є хоч маленька тріщина – краще викинути такий посуд.

Якщо вам складно визначити що саме варто викинути, запитайте себе: нова я хоче з’явитись в людях в цій сукні? Новий я достойний такого застарілого приладдя? Зрозумійте, кожна річ, буквально кожна, – це частка вашої енергії, дивіться на них тверезо і беріть у свій новий досвід тільки те, що вам там знадобиться і буде радувати. Якщо відчуваєте сильну прив’язаність до речей, які не використовуєте, а лиш накопичуєте з фразою “колись знадобиться”, рекмендую переглянути фільм “Мінімалізм”.

Загалом, генеральне прибирання простору – це гра під назвою «наскільки я готова / ий впустити новий досвід у своє життя». Скільки викинете, настільки й готові. До речі, це стосується всіх ваших просторів, включаючи робоче місце, машину,  офісне місце: все, що у вас є.

Крок другий: чистимо свій інформаційний простір

Як багато часу проводите за комп’ютером, гаджетами і в мережі? Це теж ваш простір, хоч і віртуальний, він також є частиною вашої енергії. Тут принцип такий же: очищення – це вивільнення енергії. Залишайте тільки те, щовВам подобається і важливо. А ще краще – структуруйте і сформуйте нову систему підпису папочок, закладок, навіть на віртуальному диску.  Розбір польотів потрібно не тільки вашому комп’ютеру, планшету, телефону та іншим гаджетам, а також віртуальним акаунтам: соціальним мережам, блогам, сайтам. Саме час змінити паралі, можливо скасувати зайві підписки, очистити корзини.

Один мій близький друг сказав, що радіє, коли губить або крадуть телефон. Уявляєте? А він каже, що ті контакти і фото, які варто зберегти  впродовж часу, вони самі відновляться і знайдуть вас (випадково чи навмисно), а ті контакти, які більше не варто з собою нести – залишаться в телефоні “нового власника”. Гадаю, він має рацію.

Крок третій: наводимо порядок, даємо кожній речі своє постійне місце

shutterstock_1237042541-700x462В другому класі я дуже полюбляла спізнюватись в школу, точніше я не хотіла йти в школу взагалі.  Якраз перед виходом згадувала, що ще щось потрібно взяти і довго шукала де ж це лежить. В цьому сенсі найважливіший урок мені дала мама.

Спочатку вона бігала по всій квартирі і шукала мої речі. А одного дня зупинилась біля дверей і сказала, щоб я сама знайшла там, куди клала останній раз. Це ж буде легко, бо кожна річ має своє місце. А якщо немає, то тепер я знаю що мені зекономить час на пошуки наступного разу, якщо я відразу після користування буду класти річ на її місце і запам’ятаю де воно.

Тепер ви розумієте чому я так люблю генерельні чистки (не прибирання, а саме “очищення”). Бо я перевіряю чи достатньо місця для всіх речей, в якомусь сенсі. І вже під час такої перевірки виявляється, що половина речей мені більше не потрібні, бо я ними не користуюсь понад 4-6 місяці. Значить потрібно звільнити місце і скоро прийдуть (прибудуть) нові речі, більш потрібні! А можливо я вже маю достатньо речей і варто нашадати собі їх функції, щоб більше не купувати. Отже, систематизований порядок – це запорука хорошого і ефективного функціонування справ. 

Крок четвертий: фільтруємо вхідну інформацію

Порядок і прибирання також потрібні потоку вашої вхідної інформації. Взагалі, це їжа для розуму і від її якості залежить … робота вашого розуму. Інформаційна інтоксикація – чули? Це поширена хвороба, якою заражені багато людей. Вони читають в мережі все підряд (хоча фейсбук та інстаграм змінили свій порядок, а без серфінгу в інтернеті признаний соціумом, як деградування), нескінченно роблять перепис цитат великих людей, повністю атрофуючи здатність чути свій внутішній голос та критично мислити.

У інформації є властивість накопичуватися, вона нікуди не йде з нашої підсвідомості, тому її треба ретельно фільтрувати. А іноді і перепрограмовувати себе. Впускати тільки те, що цінне, і відразу запускати в реалізацію – тоді воно вчить і розвиває нас, в зворотному випадку захаращує канали, створюючи потужний інформаційний шум. Це призводить до системних помилок на шляху через неможливість розчути свій внутрішній голос. Це надзвичайно важливий кусок роботи, який потрібно ввести в своє життя як правило. Тому вивела все в окрему статтю з детальною інструкцією.  А тут перелічу елементарний мінімум, який варто зробити вже сьогодні:

* почистити свою френдстрічку у всіх (!!!) соціальних мережах. Можливо, від якихось (мереж) можете відмовитись і звести до 2-3 хоча б. Скільки часу забирає у вас перевірити переписку у всіх соц.сітях? Дивились на статистику екранного часу? Тому з легкістю видаляйте тих “друзів”, читання яких вам не резонує і вас не надихає. Як мінімум – відпишіться. А ті, що навпаки – надихають, взагалі можете в окрему папочку в закладки додати і назвати, наприклад “читати”.

* визначитися з набором блогів і сайтів, які ви маєте намір читати. І запланувати на це конкретний час (не обов’язково вранці). Мій головний принцип, як визначити особисто для себе цінність ресурсу, – це відгук у душі. Коли читаєте щось і всередині відчуваєте віддачу, це цілком помітне відчуття усвідомленості. Це повинна бути добірка тільки тих ресурсів, які наповнюють і радують особисто вас. Її теж потрібно регулярно чистити і поповнювати новими ресурсами. Налаштуйте свої канали так, щоб до вас надходила тільки якісна, корисна інформація в помірній кількості, і ви побачите, як зміниться ваш світ.

Створити себе заново можливо лише в тому випадку, якщо ви розумієте, що старий досвід вам в цьому не порадник.

.

Facebook Comments