Як скласти детальний (покроковий) план досягнення своїх  основних цілей? 

Спочатку записуєте першу ціль і перелічуєте (в стовпчик) всі можливі дії, які потрібно зробити, щоб вся ціль була досягнута. Великі кроки розбиваєте на дрібніші. Слона їдять по шматочкам.  Поряд ставите необхідний (приблизний час, який потрібен для виконання цього кроку). Тобто відразу оцінюєте реалістичність, в залежності на скільки себе знаєте. В кінці підрахуйте чи можливо виконати всі кроки до кінця року або ж тієї дати яку ви собі ставили, щоб досягнути ціль.

Якщо ви не знаєте які кроки потрібні для її реалізації (наприклад відкрити власний бізнес, а на разі – найманий робітник і нічого про це не знаєте, досвіду немає), то першим кроком зазначаєте промоніторити ринок чи успішний досвід інших, вивчити своє питання і що для цього потрібно.

Ставите спочатку  ті кроки, що вважаєте обов’язковими для виконання (як в хіт-параді), а потім запишіть решту. Тобто ті завдання, при виконанні яких, через відповідну к-ть днів будете вважати, що ціль досягнута. Те ж саме потрібно зробити для другої та третьої цілі вашого індивідуального плану розвитку.

Цей план  може доповнюватись новими «підзавданнями» в процесі свого виконання. Оскільки коли ви лиш ставите цілі, можете не знати чимало інформації або не помічати ресурси. Чим більше ваш мозок фокусується на досягненні – тим більше можливостей ви помічаєте.

Орієнтуючись саме на нього ви зможете крок за кроком іти до своєї цілі. Також корисно повісити цей план на видному місці, щоб слугував як нагадування та стимул.

приклад Діаграми ганта

Рекомендую запозичити у проектних менеджерів їхню Діаграму Ганта і дещо змінити під свої цілі та прив’язати до календарного вигляду. Зверніть увагу, що верхні рядки обираєте такі, які зручніші: кожен день (якщо треба привчитись до щоденного виконання), по тижням (щоб бачити послідовність чи у вас різне навантаження в різні тижні), прописуєте дні тижня чи місяці. Це вже залежить від вашого сприйняття і дедлайну цілі. В першій колонці прописуєте ті завдання, які зобов’язуєтесь виконувати для досягнення цілі (як стаття витрат в бюджеті), це ваші букви S (чи можна розбити на конкретні кроки) та R (які ризики варто врахувати) у техніці “SMART”. А нижче перелічуєте що входить в ціль (підцілі).

Ось приклад розписаної цілі на рік однієї із випускниць онлайн програми:

план цілі 2017 приклад

Як врахувати всі кроки?

Детально уявіть кінцевий результат, коли ціль досягнуто. Цей образ допоможе вам прорахувати ті кроки, які необхідно зробити на шляху. Наприклад: якщо ваша ціль організувати мега концерт, то коли уявляєте фінальну пісню під салюти і задоволене обличчя суддів, – вже можете записувати в план: крок 1) знайти солістку для фінальної пісні. 2) написати нову супер-хітову пісню 3) підібрати зірковий склад суддів 4) запросити кожного з потенційних, важливих гостей. Далі квитки, поліграфія, глядачі, спонсори…. Вже всі деталі прийдуть самі по собі, коли уявляєте всю кінцеву картинку і задаєтесь питанням як це все зв’язати, уявити поступовий процес виконання.

Подивіться інший варіант. На прикладі вивчення іноземної мови.

Звичайно ж ви можете ставити перед собою завдання для спеціальних днів: візит розмовного клубу (не щодня ж!) або тренування чи басейн (м’язам потрібно відновлюватись, тому зазвичай навантаження через день).

До речі, ця діаграма  дозволяє побачити повну картинку як ви роподіляєте свої сили, спланувати свій бюджет. Можливо, занадто амбітні цілі на один відрізок часу або поставили кардинально протилежні завдання в один і той же день. Діаграма Ганта, якщо цілі і підцілі замальовувати різними кольорами, дозволяє побачити розприділення енергії.

На виконання завдання знадобиться чимало часу від 40 хв до півтори години. Якщо ви відсмартовували чітко свої цілі, продумували мотивації і уявляли через який шлях доведеться пройти, щоб був очікуваний результат, то вам достатньо буде 30 хв.

Завантажте шаблон діаграми Ганта

Діліться своїми результатами та думками з приводу техніки в коментарях або соціальних мережах нижче:

Facebook Comments