Людей, які вірять в те, що себе можна змінити – не багато. Ще менше людей, готових себе міняти. А скільки людей, здатних змінювати себе самостійно?

Dollarphotoclub_65810556-700x466У статті Єна Дойчман «Змінюйся або помри» описувалося дослідження пацієнтів, яким було необхідно змінити свої звички, щоб вижити. На жаль, змогли це зробити тільки 10% з них,  інші 90% з них після закінчення 12 місяців повернулися до старих звичок, які практично гарантували летальний результат. Навіть перед лицем смертельної загрози переважна більшість людей не може чинити опір своїм старим звичкам і зробити правильний вибір.

Проте інша група пацієнтів показала в цьому дослідженні інші результати: в цій групі змінили свої звички 80% учасників. Що відрізняло цю групу? Тільки те, що вони діяли не поодинці, у них була група підтримки. Пацієнти, що брали участь в групі, регулярно зустрічалися, спілкувалися і обговорювали свій прогрес, складності та випробування. Разом: з групою підтримки результати були в 7 разів кращі.

Схоже, що людей “selfmade”, що зробили себе самостійно і поодинці – буквально одиниці. Але навіщо ж працювати поодинці? Якщо Ви будете працювати з групою однодумців, Ваші шанси зростуть мінімум в 7 разів. Якщо Ви будете займатися не просто в групі, а під керівництвом майстра, коуча, Ваша результативність зросте ще вдвічі.

Саме по цій причині в онлайн самотренінгу iChallenge  передбачена група в соціальній мережі, щоб учасники могли між собою спілкуватись і підтримувати один одного. Просто ділячись своїми результатами, Ви вже мотивуєте інших наздоганяти і пройти свій шлях, Ви нагадуєте іншим, що вони не на одинці в боротьбі за зміни над собою!

Як запастись мотивацією, щоб постійно працювати над собою?

1. Шукайте однодумців.

Dollarphotoclub_74119053-700x466Через соціальні мережі в тематичних групах, на спеціальних заходах, в коворкінгах: повсюди, де ходять ті, кому цікава така тема.  Давно на різні м-класи ходять не для того, “щоб почути щось нове”, а, щоб знайти однодумців чи, навіть, людей до себе в команду. Скористайтесь цією порадою і промоніторте які заходи будуть відбуватись у Вашому місті найближчим часом.

2. Підкріплюйте натхненням.

Підпишіться на надихаючі до роботи над собою підписки/блоги, збережіть в закладки сайти на тему саморозвитку.

3. Заручіться підтримкою близьких.

Дуже важливо, чи підтримують вас Ваші друзі. Якщо ні – треба розбиратися: чи то Ви йдете не так і не туди, чи то Вам не дуже по дорозі з цими друзями. Може бути, Вашими новими друзями скоро стануть ті, хто разом з Вами хоче зробити себе новою людиною? Важливо, щоб Ваша сім,я, рідні розуміли Ваші бажання. Відверта розмова просто необхідна. Це ще один привід стати ближчими – відкривати нове разом.

4.Якісний тренінг – відмінна підтримка.

Як і де навчитися ефективно працювати над собою? Найкраще в цьому допоможуть психологічні тренінги, єдина умова – це має бути якісний психологічний тренінг. На жаль, це не завжди просто, низькопробних “психологічних” тренінгів сьогодні більше, ніж тренінгів гідних, здатних Вам допомогти. Звертайте увагу на відгуки про тренера і матеріал, який він “дає”. Відразу помітно які відгуки справжні, а які написані самим тренером чи його командою. Як потрапити на найближчий мій офлайновий чи онлайновий тренінг, дивіться тут.

5.Знайдіть свого наставника.

Найчастіше найважливішим виявляється знайти свого наставника і коуча/тренера: того, чиї думки і чий стиль, цінності підходять Вам більше всього, на кого Вам хочеться бути схожими і рівнятися. Майстер допоможе точніше визначити напрям, підкаже ефективні прийоми і способи, дасть якісний зворотній зв,язок, допоможе Вам не забути ваші чудові наміри, створить необхідну мотивацію. Під керівництвом коуча працювати значно ефективніше. Але наставникм може бути не лише сертифікований тренер, а просто людина з Вашого оточення. По цій причині рекомендую проводити аналіз свого оточення і подивитись на нього під іншим кутом, щоб знати куди і з ким рухатись.

6. Задумайтеся про коучинг.

Якщо Ви можете собі дозволити, рекомендую знайти свого коуча. Коуч – це психолог, який займається супроводом здорових і успішних людей. На відміну від психотерапевтів, коуч Вас не буде лікувати, а на відміну від психолога-консультанта, коуч займається не разовими психологічними консультаціями, а в якості особистого супроводжуючого підтримує Вас на вашому шляху розвитку. Коуч, якщо і буде вас вчити, то з дуже малою мірою: коуч скоріше допомагає розібратися, що Ви хочете, і допомагає найкращим для Вас спосіб досягти Ваші цілі.

7. Кидайте собі виклик!

 Dollarphotoclub_69186739_Paris_working-700x465Якщо ж Вас цікавить найефективніша робота над собою, то на сьогоднішній день це – коуч-система покрокового розвитку особистості.

Самотренінг – це Ваша самостійна робота над собою, що чередується зустрічами в групі під керівництвом коуча. Це самоідентифікація, розвиток навичок спілкування, самоорганізації, налагодження стосунків з оточуючими, можливість привчити себе лягати вчасно, викорінити самоїдство, навчити себе чути, розуміти свої істинні бажання, ставити і досягати цілі. Все це може статися і з  Вами. Це робота над собою в  онлайн режимі, по інтернету, з будь-якого міста і з будь-якого пристрою.

Як тільки себе ти переможеш … долю – і здивуєш, і переконаєш! (c) 

Facebook Comments