Продовжуємо практикувати техніки ефективного спілкування, розвиватись на емоційному рівні. Ще один важливий навик – це правильно говорити компліменти!

Ми часто вдаємось до критики, а ось похвалити не беремось, соромимось, що наші слова приймуть за лестощі. Впродовж дня спробуйте говорити компліменти людям, всім підряд, без розбору. Починайте з себе в дзеркалі і закінчуйте продавцем-консультантом в магазині. Спочатку виглядатиме і звучатиме дещо штучно, але відточене вміння прийде з досвідом – бачити в людях краще і з легкістю говорити їм це.

Зверніть увагу, що видповідь на комплімент має бути лиш “дякую!”. Не поспішайте  сказати комплімент у відповідь, аби сказати у відповідь. Таким жестом Ви не приймаєте комплімент, а підтверджуєте його “штучість”, наче фраза була сказана навмисне, щоб отримати Вашу схильність, а не підкреслити ричу чи вигляд. На жаль, це поширена не етична поведінка: відповідати “навмисним компліментом” на комплімент:

– у Вас дуже красива зачіска

-дякую. а у Вас красива краватка.

Допустимий комплімент у відповідь:

– у Вас дуже красива зачіска

– дякую. Вдвіччі приємно чути це від уважного чоловіка

Stocksy_txp0a483f73lyJ000_Medium_46687-700x466

Є кілька рекомендацій, щоб спростити це завдання:

  • Говоріть мужчинам компліменти про (важливі для них) чоловічі якості, а жінкам – про зовнішній вигляд та загальний образ.
  • Не чекайте реакції у відповідь. Подаруйте комплімент і йдіть далі.
  • Будьте оригінальні. Не просто «красива зачіска», «добре серце», а, наприклад, «вміння створювати особливу атмосферу» чи «побачити всю картину ситуації в цілому».
  • Беріть кількістю, прокачуйте досвід. Скільки осилите за день: сто, двісті?
  • Знайдіть в людині хороше і просто скажіть про це. В цьому суть компліменту. Іноді можна побачити в людині не вже сформоване вміння, якість, а сам потенціал, що людина може бути такою. А Ваш комплімент стане натхненням.

Якщо ж Ви раніше розглядали компліменти, як лише інструмент для особистого життя, побудови відносин, то варто переглянути це відео від школи вивчення англійської мови. Дуже легко підкреслили важливість влучних компліментів:

Звечора пройдяться подумки по всьому дню і уявіть яких людей можете зустріти. Які компліменти можна їм сказати? Запишіть цей список – це буде Ваша шпаргалка. Можете, навіть “накидати” компліменти, а поруч через кому імена людей, кому це можна сказати. Це займе у Вас до 20 хвилин, але впродовж дня буде легше пробувати такий досвід, щоб ввечері написати повний звіт!

***

 В коментарях нижче і для звіту:  опишіть як Вам це давалось, що Ви відчували, як виходило. Як вдавалось помічати в людині щось хороше. Опишіть також як змінювались люди, які отримували компліменти. Який самий оригінальний комплімент Вам вдалось зробити?

Успіху!

Facebook Comments