Вам необхідно навчитись визначати пріоритет справ. Пропоную для різного стилю життя обрати 1 із ключових підходів: скласти список справ на день або тиждень – обираєте самі (а ще краще і те, і те). Навпроти кожної задачі поставте пріоритет.

to do list

Пропоную Вам два основних способи розстановки пріоритетів: АВС та за сферами.

 Отже, складіть список справ, які Вам необхідно зробити сьогодні. Випишіть абсолютно всі задачі, в якості to do list. Не думайте про порядок виконання (по годинам), просто виписуєте всі справи на одному аркуші.

Якщо Ви обирети цей спосіб планування на далі, рекомендую виділити частину в блокноті під такі to do lists  і впродовж дня, коли виникатимуть справи, записувати відразу на завтра. Або ж любителям електронних версій – нотатки на телефоні чи сервіс від google: keep.google.com. В google calendar також є бокова панель для задач.

Або інший спосіб: перед сном Ви подумки проглядаєте результати дня і плануєте свій наступний, за одне і виписуєте всі справи, які необхідно зробити за завтрашній день.

Потім “проходитесь очима по списку” і розділяєте пріоритетність справ. Це означає, що Вам варто зробити в першу чергу, що можете делегувати, а що у критичний момент “зможе почекати”.

АВС – це основна категорія розподілів пріоритетів.

пріоритет АВС 2017

А – як і головна буква в алфавіті, так і головний, стратегічний пріоритет. Сюди входять всі справи, результат яких суттєво повпливає на  процес досягнення Ваших головних цілей в житті. Скажімо, Ви хочете освоїти іноземну мову. Тоді вибір мовної школи чи репетитора – це і є стратегічно важливе рішення, – пріоритет А.

   IMG_9333В – це все, що входить в рамки “підготовчого процесу“. Це також важливо зробити сьогодні, але від цього кардинально не залежить кінцевий результат цілі.

В прикладі з іноземною мовою – це буде заняття з репетитором, виконання домашнього завдання. Тобто, “планові” і “системні роботи” в процесі досягнення цілей. По факту – це Ваша картонка – щоденні маленькі завдання. А от рішення записатись на курс чи вибір коуча – це відноситься до пріоритету А.

С –  це рутина, логістика, тощо – те, що вимагає від Вас термінової реакції, але суттєво не відобразиться на результаті. Те, що важливо зробити зранку, бо після обіду вже не актуально.

Працюючи за такою схемою, коли розписали список своїх справ, визначили пріоритети, відразу “роздайте завдання” (делегуйте або купіть послугу) і візміться за найбільш важливі справи – стратегічні. Їм потрібно приділяти найбільше часу. Якщо з самого початку приділяєте увагу рутині, то з неї ніяк не вибиретесь, а стратегічні задачі постраждають.

Система “за сферами”

Якщо Ви обираєте цей спосіб, то навпроти свого списку справ просто ставите символ сфери (з першої частини #iChalenge) або першу букву назви сфери. Це зручно для тих, хто працює над кількома проектами одночасно і має різні дрібні завдання для себе в рамках кожного з них. Або для тих, хто вирішив гармонійно балансувати між усіма сферами. На одному аркуші відразу бачите яка сфера /пріоритет переважає.

Особливо, якщо у вправі “куди дівається Ваш час”, у Вас була цифра значно більша 168 або одна-дві сфери (не сон) займали зовсім мало часу, а Ви хочете приділяти їм більше уваги, то такий спосіб оптимальний для самодисципліни. Планування за сферами чудово Вам підкаже (за наявністю великої кількості символів однієї сфери).

Відразу попереджу, що, як показує практика, таке планування зручніше для тижневого планування. Тобто, по ходу справ Ви виписуєте всі завдання на тиждень. Відразу закреслюєте виконані і вписуєте нові. В кінці тижня побачите якій сфері віддавали перевагу і при плануванні наступного тижня, виберіть іншу сферу, над якою треба детальніше пропрацювати. Скажімо, якщо робота – це завжди основна задача (найбільше часу), то на цей тиждень візьміть саморозвиток, а на наступний – взаємовідносини/сім’ю (влаштовуючи особливі події, щоб поліпшити атмосферу). Звичайно ж записи будуть по решті сфер також.

IMG_9337

Скажімо, у Вас аркуш розграфлений по сферам (прописано або дайте кожній свій символ). І по ходу виникнення справ, Ви оприділяєте місце (сферу), перш, ніж записати. Якщо Ви постійно працюєте за столом – прикріпіть аркуш над ним. Або молодим мамам – на холодильник – дуже зручно.

Те ж саме для тижневого планування – дуже зручно відразу записувати для конкретного дня і конкретної години, а поряд ставити сферу чи пріоритет.

IMG_9338

Найкращим ефектом для мотивації швидко робити всі справи, щоб  викреслювати їх 🙂 Спрацьовує дивовижно! Іноді так і хочеться швидше виконати завдання, щоб викреслити всі справи із to do list.

Швидке визначення пріоритету дається з практикою та коли в голові є чітка картинка стратегії ( що Ви хочете, що найбільш важливе і що потрібно робити, щоб досягнути ціль – вся 2-га частина курсу).

На виконання вправи знадобиться від 15 до 30 хв.

***

В коментарях: поділіться з іншими який спосіб планування (щоденний чи тижневий) Ви для себе обрали. А також за сферами чи пріоритетами АВС. А головне чому (який стиль життя). Скільки часу пішло на виконання завдання?

Для звіту:   фото записів і Ваші висновки.

Будь ласка, діліться своїми інсайдами та досвідом (чи виконували подібні врави раніше), які маєте результати, – підказки іншим учасникам, – в коментарях під завданням.↓

Facebook Comments