Одного разу проходячи повз слонів в зоопарку, я раптом зупинилась, здивована тим, що такі величезні створіння, як слони, трималися в зоопарку прив’язані тоненькою мотузкою до їх передніх ніг. Ні ланцюгів, ні клітки.

слонБуло очевидно, що слони можуть легко звільнитися від мотузки, якою вони прив,язані, але з якоїсь причини, вони цього не роблять.

Я підійшла до дресирувальника і запитала його, чому такі величні і прекрасні тварини просто стоять і не роблять спроби звільнитися.

Він відповів: «Коли вони були молодими і набагато меншими розмірами, ніж зараз, ми прив’язували їх тією ж самою мотузкою, і тепер коли вони дорослі, достатньо цієї ж мотузки, щоб утримувати їх. Виростаючи, вони вірять, що ця мотузка зможе утримати їх і вони не намагаються втекти. »Це було вражаюче. Ці тварини могли в будь-яку хвилину позбутися своїх «кайданів», але через те, що вони вірили, що не зможуть, вони стояли там непорушно, не намагаючись звільнитися.

Як ці слони, скільки з нас вірить в те, що ми не зможемо зробити чого-небудь, тільки через те, що не вийшло одного разу?

Сподобалась притча? Поділіться нею з друзями:

Facebook Comments