Будь-яке прийняття починається з себе. Ми зможемо прийняти іншу людину (кохану, маму з татом такими, як вони є, а не такими, якими ми б хотіли, щоб вони були) тільки тоді, коли ми приймемо себе такими, якими ми є.

chess-mirror-king-pawn

Прийняти себе – це знати правду про себе і приймати її, як данність, факт. Ми настільки звикли оцінювати себе і все, що навколо нас відбувається. Оцінювати – це розділяти все на «добре» і «погано», на «правильно» і «неправильно». І ми намагаємось заховати те, що погано в нас самих. Є дуже хороший спосіб прийняти близьку Вам людину – знайти найкращі риси (ті, що Вам дуже подобаються) і концентрувати всю свою увагу саме на них.

Щоб прийняти себе, Вам необхідно скласти, свого роду, власний портрет сильних і слабких сторін. Потрібно для початку відверто описати себе, «провести діалог з самим собою» в розслабленій атмосфері (письмово чи усно, можна і, навіть краще, перед дзеркалом – який спосіб Вам більше до вподоби).

Перелічіть всі свої “-“. Те, що у Вас є і, можливо, Ви плануєте працювати над цим (пообіцяйте собі це). Почніть з негативу. Відверто зізнайтесь у всьому, добре пропрацюйте це.

Потім подякуйте собі за свої “+”. І скажіть/напишіть як сильно Ви себе цінуєте, любите і приймаєте такою/таким, як Ви є. Виконання цього завдання не просто значно полегшить Вам проходження всієї програми, але й поліпшить Ваші взаємовідносини з оточуючими. Зовсім скоро Ви відчуєте це.

Перелік, щоб не виявився банальним, як це часто буває на співбесідах: комункабельний, креативний і пунктуальний, хочу запропонувати Вам список рис характеру, що затверджений Лігою психологів, як офіційний. Але перші 5 спробуйте написати самі – вони найправдивіші. Потім вже підглядайте у   Список негативных черт характера человека та Список положительных черт характера человека.

     Далі, навпроти кожної риси Ви визначаєте у % на скільки із 100 % можливих ця риса (на Вашу думку присутня у Вас). Скажімо, перша важлива для Вас риса – комункабельність присутня/розвинена на 90%, але при цьому, вона присутня і в списку “–”, оскільки заважає Вам жити своєю нестриманістю, бажанням з усіма поговорити. І цей негатив риси Ви оцінюєте в 30% для себе.

Не обов’язково, щоб всі 10 пунктів разом складали 100%. Кожна риса із 100% на скільки присутня у Вашому характері?

Скачайте шаблон таблиці, щоб зекономити час на креслені.

***

Необхідно: пишите список перших 10 – та перших 10 +. Для себе Ваш список має містити мінімум 30 пунктів.

В коментарях внизу: будь ласка, Ваші висновки, думки після виконання вправи.

Facebook Comments