В нашому повсякденному житті настільки вжились слова іншомовного походження, що ми не задумуючись переймаємо їх і починаємо самі використовувати, часто не по призначенню.

Stocksy_txp751d5152bq2000_Large_85247-700x517Написання статей на такі теми мене надихають обставини. Сама частенько проводжу заходи. Раніше виступала в ролі організатора, тому про формати, ознаки і, так би мовити, стандарти, є що розказати.

Майстер-клас  надається експертом певної галузі / теми людям, коли в даний момент розробляються навички.  Отож найважливішою умовою для проведення заходу в цьому форматі  – це наявність знавця справи. Зазвичай це людина, яка має багатий досвід «спроб і помилок», що освоїла тему з різних сторін (від прибиральника до генерального директора фірми) і, що важливо: впродовж тривалого часу (все життя, понад 10 років). Останній пункт важливий тим, що доводить саму «експертність» на міцність: сама людина прожила 1-2 вікові кризи, змінила своє середовище (мінімум раз), випробувала ідею часом.

Тому коли обираєте який із майстер-класів відвідати, детально ознайомтесь із «експертністю» експерта, його реальним досвідом в заявленій темі.

Тренінг, звичайно ж, англійського походження і має в основі поняття тренуватись. Ми звикли, що основними атрибутами тренінгу є група людей, що сидить в кругу, утворивши собою коло і тренер з фліпчартом дає завдання. Правильно?

Тренінг – це процес зміни відношення, поведінкових навичок через набуття навчального досвіду. Передбачається, що під час тренування Ви опануєте ту чи іншу технологію і шляхом частого повторення (вже вдома) закріпите і здобудете нову навичку. Хороший тренер дбає про атмосферу в колективі, особливо довіру, безпечне середовище, щоб вийти зі своєї зони комфорту. Якщо тренер модерує цю атмосферу, то учасникам вдається правильно проживати необхідний досвід, ось чому досягається позитивний ефект зміни, хороших вражень.

Тобто найбільш важлива відмінність тренінгу від усіх інших заходів – це прожити, отримати цей досвід, побачити на практиці як «воно» працює.

Публічна лекція є одним із засобів просвіти населення. Їх найчастіше організовують благодійні фонди, державні управління чи міністерства, громадські організації, тощо. Основна мета такої події – зустріч з автором розробок в тій чи іншій сфері, лідером  або очевидцем подій певного часу. Публічні лекції важливі, навіть, необхідні у випадку коли потрібно донести до населення нову ідею. Скажімо Королівський інститут організував серію публічних лекцій і демонстрацій, щоб відкрити першу вулицю з одностороннім рухом в Лондоні.

В наш час такий вид заходів мають певну модифікацію – «зустріч з успішною людиною» або «історія успіху від…». Формат зрозумілий: спочатку головний гість бере вступне слово, потім учасники сиплять свої запитання. Доречно проводити такий формат із зірками сцени, успішними бізнесменами або людьми-експериментами ( ті, хто впродовж тривалого часу досліджував питання на прикладі свого життя).

Stocksy_txp5d13bb7bQ5H000_Medium_295975-700x466

 Вебінар – це організація зустрічей (семінарів, тренінгів) за допомогою Інтернету.  Слово «вебсемінар»  не прижилось, але більше б розкривало суть такого формату . Для організації вебінарів, тобто онлайн семінарів використовують технології відео-конференції. Найбільш поширений спосіб – дмонстрація і коментування презентації спікером. Учасники задають запитання, уточнюють за допомогою чату. Більшістю ресурсів відбувається автоматичний відеозапис події

Форум – це площадка для забезпечення спілкування, обмін досвідом. Оффлайн  формат передбачає наявність експертів, опонентів для можливості розглянути питання з різних позицій. Дуже часто на форумах присутня велика кількість людей, що готові лише переймати досвід, а не ділитись. Завдяки цьому феномену форуми стали менш популярні, як ефективний інструмент.

Конференція –  зібрання людей (представників різних сторін питання) для обговорення певної проблематики, результатів співпраці чи проблем, що виникають при реалізації спільних проектів. Такі збори, наради проводять в обладнаних для цього приміщеннях , конференц-залах (для синхронного перекладу, можливості якісної презентації в деталях.  Якщо представництво між державами чи на загальнодержавному  рівні, що передбачає напрацювання спільної стратегії, то така конференція називатиметься конгресом.

 Відмінність від конференції. Перша відмінність полягає в тому, що конференція обмежена в часі (кілька днів), а форум може тривати постійно, як площадка для спілкування, постійне відновлення комунікації (темпу комунікації). Друга відмінність у форматі. На форум виступають на рівних, а на конференції є авторитети думки, офіційно визнані експерти. І третя суттєва відмінність  у результаті: конференція передбачає резолюцію, спільну вироблену стратегію, публікацію,  а форум – це лише обмін думками.

 

Перш, ніж формувати свої очікування від заходу, ознайомтесь із форматом. Адже “якісний гість” не завжди запорука того, що Ви отримаєте те, за чим йшли. Сподіваюсь, ця стаття стане у нагоді, коли будете збиратись на ту чи іншу подію.

Facebook Comments