Відразу уточню: якщо у Вас немає життєвих цілей чи хоча б стратегічного бачення себе, то ніякі ресурси Вас не вмотивують.

Адже поки Ви не знаєте чого хочете, то немає значення з якою швидкістю Ви рухаєтесь в нікуди – просто рухаєтесь повільно чи швидко. А ось вже в якому напрямку варто йти і з ким – це Вам зі стратегією спочатку визначатись.

Ця ж стаття про ресурси, які підтримують мене в тонусі та наповнюють мій мозок потрібною мені, корисною, відфільтрованою інформацією. Справа в тім, що разові акції в стилі: “підготуй форму до літа”, “скоро НР, треба написати цілі”..не працюють. Лиш коли ми переводимо дії, як системні в наш стиль життя. Тому що ефект помітний з часом. Наприклад: Ви все своє свідоме життя чули що “Ви звичайні”, “такий, як всі”. І тут раптом зустрічаєте людину, яка каже Вам каже, що Ви – особливий. Хіба не викличе підозру ця фраза, сприймите за лестощі? А раптом ще хтось почне підмічати Ваші здібності, таланти. А Вам просто незвично це чути, тяжко повірити…. Скажи дитині 40 разів, що вона свиня – візьме й захрюкає. Принцип той же!

Відповідно, щоб повірити, що це не так, що у Вас правда є талант, –  потрібно хоча б в половину разів чутому раніше ні – почути так. Тобто, якщо Ви зростали в оточенні токсичних людей, перейняли їх руйнівні установки і ці фрази стали частиною Вашого світогляду, сприйняття себе. Можливо, на рівні відчуттів стали підозрювати, що щось тут не те, Ви не можете бути повною невдахою, завжди ж захоплювались чимось і навіть непогано виходило… То може всі ці теплі слова від ледве знайомих людей – правда? Ви починаєте сумніватись у фразах оточення, яке стримувало Ваш ріст і придивлятись до себе, вивчати себе. Помічаєте, що правда, є натяк на талант і можливо щось з цього вийде – продовжуєте приділяти своїм здібностям час, допускати нові думки і вже Ваші старі переконання рушаться, як поступово відпадають ніжки стола, на якому трималась ця кришка – сама ключова фраза – Ви – бездара.

З першими кроками, спробами змінитись Вас переповнюють сумніви, страх: а раптом нічого не вийде? А раптом, все, що про мене погане говорили в дитинстві – це правда? В такі моменти важливо заручитись підтримкою. Якщо ж її немає, то надихаючими ресурсами, які продовжуватимуть сіяти фрази з успішними переконаннями. Я не запевняю Вас йти на тренінги особистого зросту – де лиш теорія і красиві фрази “You can do it”. Підкріплювати діями надзвичайно важливо. Та якщо не наважуєтесь зрушити з місця, така собі мертва точка, то надихаючі ресурси заповнять Ваш мозок потрібною інформацією, як стакан води. І нова свіжа, напором з джерелапоступово витіснить стареньку, болотяну, яка вже закисала від простою. Потік інформації, який Ви перебляєте через свою лінзу сприйняття, за допомогою свого критичного мислення і виводите власні умовиводи.

По цій причині я кажу, що слухати / читати / дивитись такі ресурси – це вмістити свій графік, як щоденний ритуал. І поступово витісняти токсичне оточення з віртуального та реального свого світу на оточення, яке стимулює працювати над собою, розвиватись і реалізовувати свій потенціал. Особисто я не можу виділити окремий час на прослуховування та читання. З урахуванням правил продуктивності при багатозадачності, частенько поєдную з іншими діями. Опишу на прикладі свого звичного дня.

Перша година після пробудження зазвичай без інтернету – час для себе і проходить в тиші, виконання практик (наприклад фрірайтинг). Після ранкових процедур збираюсь, снідаю, готую сумочку, наношу макіяж під лекцію, аудіо книгу чи відео канал, який можна сприймати на фоні, не вдивляючись в контент. Мої заняття спортом не передбачають можливості слухати аудіокниги – мені важливо чути тренера. Якщо ж кардіо тренування – чому б не ввімкнути аудіо книгу? Адже при активному фізичному навантажені краще сприймається і засвоюється інформація, така особливість роботи мозку. Тому навіть тих 8 хвилин до залу і 8 хвилин назад – це зазвичай один розділ книги, поставлений на паузу в телефоні. Якщо в мене заплановані покупки тривалістю в 30 хв – 2 години – це обов’язково аудіо супровід. Музику зазвичай слухаю лише за 5-10 хвилин перед виступом чи щоб відволіктись від робочих питань і “повернутись в сім’ю” – це мій спосіб переключитись, підбадьоритись чи змінити настрій. Навіть окремий playlist для цього є, який містить переважно давно перевірені хіти, вкрай рідко додається популярна новинка.

Всі мої гаджети синхронізовані і тому розпочавши слухати щось на одному пристрої – з легкістю продовжу на іншому або ж маю альтернативну версію що послухати чи подивитись. Тобто, важливо, щоб у Вас повсюди був матеіал, підписки, закладки: на ноутбуці, в телефоні, etc.

Що ж, а тепер про самі ресурси. Перш, ніж детлізувати,- зважайте на стиль життя та інтереси. Якщо вони у нас співпадають – такі ресурси стануть Вам в нагоді. Якщо ж в нас різні цінності – краще підберіть свої, взявши із статті рекомендації про синхронізацію, закладки і завжди запас матеріалу на всіх гаджетах. 

Я обожнюю біографії та історії шляху, більшість подкастів, каналів дивлюсь і слухаю саме з цієї причини. Часто мене не цікавить сюжетна лінія чи країна походження, вмію фільтрувати, але саме поведінка героя чи гостя інтерв’ю – найбільше цікавить.

Youtube

Telegram

SoundCloud (подкасти)

Рсурси (що читаю)

Планую доповнювати колекцію, не видаляючи ті канали, які стали менш цікавими для мене, щоб у нових читачів була змога скористатись ідеєю. Загляньте в кожен лінк і складіть власне враження чи цікаві /  корисні для вас ресурси.

Буду щиро вдячна, якщо в коментарях ділитимитесь своїми джерелами, яких немає в цьому списку.

.

Facebook Comments