Нещодавно життя подарувало мені нове цікаве знайомство. Через спілкування з цією людиною усвідомила на скільки я по життю оптимізатор. Коли з’являється новий гаджет, відразу берусь вивчати. Так само мені чомусь по-іншому хочеться використовувати давно відому, але забуту технологію. Та й людям  (клієнтам) завжди легше пояснити  як “щось працює” (техніка) звівши знання з кількох книг в одну таблицю.

Адже завдання полягає не в демонстрації знань чи виділенні автора, а щоб техніка/гаджет спрощував життя, вирішував ситуацію.  А раптом це не моя технологія і мені потрібно зовсім інше? З цієї причини варто заглянути в суть або. Зазвичай там багато підказок, бо навіть той, хто Вам презентує, може помилятись або розібратись із нею саме під свій стиль життя.

IMG_0600

Я Вам розповім про результати розробленої мною технології онлайн самотренінгу iChallenge. Серед учасників бувають також колеги, тому гадаю, що зовсім скоро ця ідея буде поширюватись і удосконалюватись. Одна голова добре, а от чотири – має бути ще краще.

Дещо із цих “відкриттів” мене дивувало саму. Класно буде, якщо Ви скористаєтесь напрацюваннями, описаними в цій статті і врахуєте “деякі важливі нюанси” у своїй же практиці.

А учасники попередніх та наступних наборів курсу зрозуміють що ж відбувалося і що можна взяти для себе в процесі онлайн співпраці.

З чого все розпочалось

У мене була ідея зібрати всі найефективніші техніки в одному місці (курсі). Більше того – показати чому вони взємопов’язані і що не можна вивчати тайм-менеджмент, як щось окреме! Взагалі, неможливо вивчити мимоволі підібрану техніку і сподіватись на колосальний результат. А що, якщо Ви взагалі рухаєтесь не туди? Тоді нова техніка пришвидшує Ваш рух в протилежному напрямку і з часом Ви скажете: “Все це не працює”. Словом, щоб мати свій wow-ефект потрібно пройти 3 кроки:

  1. Аналіз життя / вивчення себе
  2. Освоїти тайм-менеджмент: стратегію і тактику
  3. Практикувати, при цьому  формуючи нові звички і закріплювати їх

Саме тому в курсі 3 частини. Але тришки техничних деталей з того як працює технологія. Кожен учасник в день старту (всі розпочинають одночасно, в рівних умовах) отримує пароль від першого завдання і має добу на його практику. В завданні описана покрокова иінструкція, мінімум теорії (за необхидності – є лінки на додаткові статті та записи відео), приклади і що саме потрібно зробити. Важливим аспектом є наявність шаблону. Оосбливо це важливо для 2-ї частини, де вивчаємо тайм-менеджмент і креслення таблиць займає чимало часу.

Отже, учасник читає вранці завдання і впродовж дня практикує або у виділений заздалегідь час виконує вправу. Є вправи, які потрібно “пробувати” відразу в реаліях свого життя, а є такі, що просто продовжити речення чи зібратись з думками і описати те, що зазвичай ми обдумуємо, але так і “руки не доходять” записати. До 8 ранку наступного дня потрібно надіслати звіт тренеру (мені). Учасники зазвичай роблять це звечора, перед сном, оскільки невчасно надісланий звіт (наприклад о 9:00) – пропуск дня! Лише після звіту отримують доступ до наступного завдання. Такі строгі правила не лише формують самодисципліну, але й ставлять кожного учасника в умови: виконай сьогодні, досить відкладати!

Ніколи не знайдеться ідеального часу для участі в курсі. Завжди є проблеми і турботи, а ввечері ще й втома. Якщо вписати в розклад заздалегідь час на виконання завдання курсу, то з усім можна справитись. Цьому підтвердження успішного проходження мамочок з маленькими дітьми (до 5 років), супер зайнятих бізнесменів, що до цього ні разу не проходили навчання онлайн і готові були оплатити вартість в десятки разів бильшу, аби курс підлаштували під них. Ні! Індивідуальний курс – це зовсім інше. А тут челендж, кинути собі виклик! Всі учасники в рівних умовах і коли відбувається обговорення в закритій групі в фейсбуці, додається ще більше віри, що я зможу, у інших же виходить!

Перші 5 наборів були по 10 днів на кожну частину. Але для 60-70% учасників щоразу – це був надто інтенсивний темп. І формат змінився: 6 вправ з пн по суботу – обов’язкові, а неділя – вихідний, у який можна (за бажанням) зробити ще 3 додаткові. Словом – матеріалу предостатньо, але його потрібно пропрацьовувати – виконувати вправи, не лише читати чи дивитись відео.

Кожна вправа – це як вивчення окремої теми.  І нехай наступна частково може дублювати ідею, але показує її з іншого підходу. Як Ви знаєте, одні й ті ж техніки використовує чимала кількість спікерів “під різними назвами”, щоб вирішити ті ж проблеми. Та всі вони “родом від класиків” і нічого нового не навчать. Кожен любитель саморозвитку шукає саме “свого спікера”. Важливо саме роз’яснення, більш чітка покрокова інструкція, адаптованість з прикладами під сучасні реалії. Щоб кожен учасник міг впізнати себе і сказати: “Ось – це я так зараз живу, це ж я в прикладі, значить ця техніка зараз для мене, а ось ця друга – коли стиль життя зміниться”.

Я навіть запровадила змагання за додатковий подарунок, щоб підтримати мотивацию дійти до кінця. Розроблену авторську коробочку горішків на основі завдань з курсу. Так навить після самотренінгу, через деякий час можна влаштувати такий же інтенсивний місяць, відкриваючи один горішок вранці і виконуючи завдання впродовж дня. Звичайно ж для багатьох – це не мотивація, але додатковий приємний стимул виконати всі завдання не лише якісно, але й швыдко!

Особливості технології

При сучасних можливостях ніхто не відчуває недостаток інформації. Можна перечитати купу книжок по саморозвитку, подивитись надихаючі історії/виступи в ютубі, сходити на м-клас, навіть тренінг. І чим краще продумана назва з точки зору маркетингу, тим більше надій, що це чарівна таблетка, яка вирішить всі проблеми. Правда, через день – два, коли емоції проходять, вони (проблеми) знову повертаються. Чому? Тому що стільки нової корисної інформації – тільки встигай записувати. А як потім все застосувати в житті – не зрозуміло. Там увірвали, там, а комплексної картинки немає, більше того – куча індивідуальних нюансів.

Так от, програма побудована так, щоб з кожним новим завданням/днем  учасник проживав конкретний досвід. Місцями навіть провокаційні техніки (про цінності, наприклад мало хто любить говорити, бо в кожного вони свої), але вони поступово “ведуть”людину від самоаналізу до прийняття ситуації і побудови нових реалістичних планів, виходячи із своїх вже відомих і прийнятих сильних сторін, можливостей та розробленого плану розвитку нових потрібних (саме цій людині) звичок. Адже часто навязані бажання і цілі ми роками сприймаємо за свої, думаючи, що це те, що нам потрібно.

іщвокпзТому дуже важливо пропрацьовувати всі техніки. Скажімо, виконали “стратегію на 5 років”, поклали перед собою на 1 аркуші паперу і подивились голому факту в лоб. Без емоцій, без оцінок, просто на папір. Уявляєте які висновки можна зробити? Ось! Вся справа в тому, що лише уявляєте. А якби зробили, то зрозуміли б, що реакція, як і думки можуть бути абсолютно непередбачувані, у кожного свої. Надзвичайно важлива роль – інсайдам. Навіть наполягаю відвести окреме місце в блокноті чи завести окремий док на диску “під інсайди”, бо таких висновків і настанов собі під час проходження курсу – чимало!

Людина думає з однією швидкістю, говорить з іншою, а пише з ще повільнішою. Так ось, поки ми пишемо чи друкуємо, ми змушуємо наші думки уповільнитись і вибудуватись в пріорітетний рядок, підходящі слова. Ось чому вправи на стратегічне планування (Поставити цілі мінімум на 5 років) даються так тяжко. Кожен наче знає чого хоче, але коли доходить справа викласти все на один аркуш, таблицю – впадає в ступор, навіть стрес. В цьому і заключається провокація технології самотренінгу – змусити учасника виконати завдання, перш, ніж приступити до наступного. Тим паче, що вони логічно вибудувані по складності. Якщо пропустив або не пропрацював глибоко, то пізніше доведеться повернутись і робити ще раз. Тому краще бути відвертими самім з собою і виконувати все чесно відразу.

Тренер, до речі, в цьому випадку не просто перевіряє конспект – особисті записи нікому не потрібні. Його роль – помітити що упущено чи недопрацьовано. Психолог бачить причину, корінь і може дати додаткове завдання, якщо потрібно.

яаи

Так і з іншими техніками – у всіх учасників можуть бути різні результати. Навіть час на виконання різний. Тому коли вони отримують доступ до завдання, мають час, щоб ознайомитись з інструкцією, спланувати скільки часу потрібно, щоб виконати. Є завдання, з якими можна справитись за 15 хв, а є складніші, що весь день обдумують і потім лиш приступають.

До речі, це окремий додатковий стимул та самодисципліна: виконати завдання в термін, щоб отримати доступ до наступного. І прожити день, попрактикувавши техніку в реальному житті, в своєму звичному режимі, а якщо зіштовхнулись з труднощами то відразу проконсультуватись у тренера аби тримати темп і рухатись далі, не опускати руки при перших же труднощах.

Спочатку я хотіла організувати курс на іншій платформі, де автоматично буде відкриватись доступ до завдання після відправленого звіту. Але в такому випадку був би втрачений другий момент: індивідуальне спілкування з тренером. По суті, кожен із учасників окрім практичних технік постійно проходить і свій індивідуальний коучинг.

IChsllenge-2-vklyuchiti-v-opis

Кожен, хто відправляє свої результати переживає незвичний досвід. Це як іти по темному тунелю: наче знаєш, що в кінці світло, але коли робиш крок в темноту, боїшся, щоб під ногами не опинилась прірва. Тренер дає не просто підтримку в цьому випадку. В нього роль поводиря – вибудувати таку довіру, за допомогою якої кроки учасника будуть впевнені, ритмічні і чітко по курсу.

Зізнаюсь відверто: перша частина частина завжди найскладніша. Для всіх. Учасники роблять детальний самоаналіз ситуації/життя/себе. Ми живемо в суспільстві де через виховання, медіа, культуру звикли всьому давати оцінку, часто критику. Дуже непросто роз’яснити цінність прийняття ситуації і себе, як факту, як є. Але в психологічній і педагогічній практиці є чимало інструментів для цього. Маючи можливість спілкуватись з учасниками індивідуально в переписці, можу порекомендувати зробити вправу додатково або почитати літературу, яка надихне на відповідні роздуми.

До речі, додатковий матеріал в такому курсі грає надзвичайно важливу роль:

По-перше, всі учасники, читаючи конкретні статті, слухаючи аудіозаписи – знаходяться на приблизно одному рівні розуміння інформації та володіють одним словниковим запасом (що таке Діаграма Ганта, зона комфорту, тощо).

По-друге, вони мають змогу отримувати інформацію з різних джерел і для різних каналів сприйняття. Легко втомитись від 1 тренера, якщо читати його стиль і слухати в записах одними й тими ж фразами.

Три речі ніколи не повертаються назад - (8)

Ви знаєте чому люди, які виросли в одному дворі краще розуміють один одного? Ми ще кажемо, “з півслова”. Тому що в них, дійсно, один словниковий запас. Коли хтось каже “прекрасний” – тоді це слово описує щось “саме найкраще” для однієї людини і щось “чудове” для іншої людини. А уявіть собі, якщо Ви спілкуєтесь на складні філософські теми, про сенс Вашого життя, плани на майбутнє, де кожен термін людина розуміє через призму свого життєвого досвіду і світосприйняття?

Ясна річ, що легше донести істину, переконати в кого словниковий запас на стільки різноманітний (і людина вправно ним оперує), що у 8 із 10 випадків слова співпали зі словами розуміння того, хто слухає. Тобто, “говорять однією мовою”, оперують одними і тими ж словами, розуміючи ті ж самі поняття. В таких випадках часто приходять інсайти. Учасники самі пишуть, що речі, які вони розуміли 30 років свого життя, тепер сприймають по-іншому. Тепер вони зрозуміли всю суть цього терміну.

Це не дивовижні результати унікальних методик. Нічого унікального. Більшість технік в курсі – це загальновідомі, дещо мною змінені плюс кілька авторських. Єдина моя заслуга – це вибудувати програми так, щоб послідовність цих технік давала (я б сказала провокувала) конкретне просування самоаналізу до особистого зросту та роздуми у конкретному напрямку. Чим сильніше попадання по життєвим прикладам і співпадання із життєвим досвідом людини, тим сильніший ефект. Тому в більшості завдань потрібно наводити кілька варіантів можливих результатів вправ, як це відобразиться з практичної сторони у житті людини, кілька фраз-прикладів, тощо.

Постійна комунікація з кожним учасником індивідуально

Не знаю як справляються тренері, коучі, які не мають психологічної чи педагогічної освіти. Адже в індивідуальній роботі “випливають” інші проблемні сфери учасників. Які зовсім не відносяться до теми курсу. І з ними потрібно працювати також або направити до іншого профільного спеціаліста, наприклад, сімейного консультанта.

 Тут свій час жаліти не можна, відкладаються всі справи, інші важливі події. Коли йде перша частина курсу, я стараюсь інших проектів та клієнтів зовсім не брати, щоб максимально приділити увагу кожному учаснику і забезпечити підтримку, професійну консультацію. Тому що, як показує практика, під час першої частини 3-4 учасника вибуває з курсу. Їм не підсилу здолати свою зону комфорту чи “виникають сімейні обставини” і особистий розвиток знову не в пріоритеті (відкладається). Правда, по двоє-троє учасників вирішують спробувати свої сили знову і двоє з них зазвичай доходять до кінця! З професійної точки зору можу пояснити таку ситуацію наступним..

В суспільстві досить сильна популяризація особистісного розвитку. Я би, навіть сказала, що цю тему сприймають як “попсову”. Кожен може займатись сам, бо інформації,  можливостей вдосталь. Правда, якщо Ви хочете щось реально змінити, тоді потрібно змінювати свою звичну поведінку. На словах всі до цього готові, бо усвідомлюють, що далі так жити не хочуть, “хочуть чогось більшого…”, “знають, що можуть більше..”, “хочуть щось змінити, але лінь переборює, потрібна підтримка…”, “хочуть змін, але не знають як..”, “треба зайнятись собою..” багато інших фраз я чула і читала в очікуваннях. Та в більшості випадків хочеться результат і бажано відразу…

в опис челендж

Але реальні результати приходять тільки через 2 тижні, не раніше. Тому що раніше – це вихід із звичної Вам зони комфорту, час формування звички, доведення до автоматизму речей, яких не робили раніше. Наприклад, відразу отримавши доступ до завдання,- прочитати інструкцію і розпланувати свій день так, щоб знайшовся час на виконання вправи. Або пройтись подумки по списку з ким маєте зустрітись впродовж дня чи зателефонувати і придумати список компліментів наперед, щоб попрактикувати і в звіті описувати реальні ситуації, щоб визначити справжню причину своїх труднощів (не знаю оригінальні слова; не наважуюсь сказати що придумав; звучить не правдоподібно; люди дивно на мене реагують; не вдало підібрав момент; голос був невпевнений; сам не вірю в те, що говорю – відповіді читала абсолютно різні, але з усім цім легко справитись).

Отож, ті, хто рано вибувають з курсу приймають рішення залишатись в своїй звичній зоні комфорту – надто велика ціна для змін. Тому що зіштовхуються із стереотипами, своїми цінностями, відсутністю віри зі сторони рідних, можна ж подивитись щось цікаве, або надто багато негайних справ, які не чекають, а розвитком можна зайнятись завжди.

Але я лишаю цих учасників в закритій групі. Тобто, вони не мають доступу до завдань, але продовжують читати коментарі і пости в групі. Сподіваюсь, що це  надихає їх на роботу над собою, нехай іншими методами.

В одному із перших наборів iChallenge, була учасниця, в якої дві маленькі дити на руках, а чоловік з мамою абсолютно критикували її ідеї “роботи над собою”, запевняли що “це марна трата часу”, “нічого не вийде..” і “краще б дітьми зайнялась..”. Вона зневірилась в можливих результатах, зовсім була опустила руки. Але потім наважилась дійти до кінця, аби довести їм, що вона може прийняти рішення і реалізувати його. Тобто, її істинна мотивація спочатку була – довести чоловіку і мамі, що вона може!

Знаєте як це складно робити з маленькими дітьми? Їм же весь час потрібна увага. Як знайти час (щодня) на вправи? Ми багато спілкувались. Я відразу побачила, що вона сильна духом, просто треба було нагадати про це. Потім вона зрозуміла, що час на вправи окремо не потрібен. Все це можна робити під час прогулянки з дітьми чи поки вони сплять. В іншому випадку на що йшла б ця година в день? Після закінчення курсу, вона продовжує писати. Ділиться, що тепер повірила в свої сили і що маленькі діти – це не вирок закрити двері перед своїми мріями. Зараз вона освоює нову професію і зовсім скоро планує розпочати власну справу, на яку ніяк не наважувалась раніше. Тепер вона частіше “покидає зону комфорту” і повністю змінила свою систему самоорганізації. Каже, що iChallenge показав яка сила захована (і була забута) в ній самій. І коли ми усвідомлюємо своє реальне бажання розвитку, наважуємось, то вже ніякі обставини не зможуть відволікти.

вкл в опис челенд

Тому після цієї ситуації я ще більше переконана, що учасники, які вирішують не продовжувати курс – вони оприділяють для себе інші пріоритети на даному життєвому етапі. Адже справа не в техніках (відомі чи не відомі), а в досвіді, атмосфері і практичних навичках, які проживають, отримують під час проходження програми. Ви ж щодня наважуєтесь робити щось нове, конкретно практичне. Щодня виживаєте свій максимум. В кінці курсу кожен учасник усвідомлює на що здатен і не варто гаяти час на речі, які приносять задоволення зараз та ніякого результату в перспективі. Вони не зволікають час, який можна приділити своїм головним мріям, цілям, з якими теж , до речі, розбираються під час онлайн самотренінгу.

Окремий важливий момент – це “псевдо звіт”

Розумію, що деякі учасники вдаються до таких дій. Замість того, щоб реально виконати техніку в своєму повсякденному житті, прожити досвід, вони описують емоції і можливі результати. Тобто допускають який результат міг би бути в них аби отримати доступ до наступного завдання. Зазвичай такі звіти суттєво вирізняються і це легко визначити. Вирізняються як з поміж попередніх звітів, так і результатів інших учасників.

Можу припустити, що завдання не дуже цікаве або техніка банальна і проста, можливі результати виглядають очевидними.  Щоб боротись із такими ситуаціями і лінивими учасниками, я розбалансувала по всьому курсу подібні техніки. Тобто, коли Ви просуваєтесь до більш складних завдань, Вам потрібні “підказки” з попередніх завдань. І ті, хто не виконували їх раніше, вимушені виконати 2 завдання в один день. Зіштовхнувшись із самообманом раз, вони розуміють, що потрібно все робити вчасно і поступово. 

Вихідні та підсумки

Після завершення кожної частини,  інтенсивної роботи варто зробити день перерви. Це потрібно не так для відпочинку, як для підсумку. Щоб систематизувати отримані нові знання і по справжньому визначити як організовувати себе далі, що краще взяти в повсякденну практику. Як і сам фінальний звіт – він потрібен більше учасникам, ніж тренеру. Адже після завершення курсу їм необхідно зберегти цей інтенсивний темп роботи над собою і продовжувати практикувати улюблені техніки в повсякденному режимі. Також я пропоную вносити організаційні пропозиції. Адже атмосфера групи і відчуття, що вони самі можуть впливати на “навчальний процес” допомагає проявляти ініціативу в житті та модифікувати потім ці техніки під свій стиль.

включити ч

Нововведення самих учасників

Мені дуже щастить з учасниками. Не знаю як люди знаходили інформацію про курс, але частенько збирається якісна солянка. Хочу вірити не лише в “силу фейсбуку”, але й щире “сарафанне радіо” моїх вдячних клієнтів. Групи дуже змішані у всіх категоріях: вік, місто, сфера діяльності – все різне. Напевне, саме це і їх істинне бажання розібратись зі своїм етапом життя – дає такий плідний результат. Учасники сміливо почали пропонувати організаційні моменти (яких не було раніше):

* була створена окрема сторінка із базою аудіокниг, корисних аудіозаписів (не лише прикріплені линки на основній сторінці).

* додано середній час виконання кожного завдання (окремо) в кінці інструкції.

* за результатами одного із завдань, створений перелік надихаючих, цікавих інтернет-ресурсів.

* запропоновано кілька нових альтернатив (сайтів/ ресурсів) для різних операційних систем.

*в завершальному блоці завдань, учасники самі стали міксувати техніки, змішувати їх аби більш глибоко пропрацювати.

* ділились (в коментарях під завданням) новими/ іншими ресурсами, які самі використовують – в цьому ще один плюс групового коучингу – бути серед таких же, з такими же питаннями та бажанням розвиватись.

В третій частині на стільки захоплюються і входять в азарт, що починають проявляти креатив. А кожне д/з виглядає як творча робота. Дехто почав сам доповнювати собі завдання.

Окрім цього, один із учасників вирішив вести свої записи англійською мовою, щоб практикувати окремий скіл помимо iChallenge, але це видалось не просто цікаво, ще й корисно. Звичайно ж всі текстові та відео інструкції курсу українською мовою і я зазвичай відповідаю також українською, але у вправах де саме формулювання фраз, цілей грали роль, підключала свої знання з англійської. Рада, що мені також не давали розслабитись аж до кінця курсу 🙂

vklyuchiti-v-opis-chelendzh

 

Кількість учасників

Гадаю, кількість має значення. Перша частина забирає найбільшу кількість часу. Впродовж дня з кожним учасником може бути від 2-х до 6-ти переписок. В цей момент їм найбільше потрібна підтримка  і віра в себе. Перша частина – це не лише самоаналіз. З кожною новою вправою – вони розширяють свою зону комфорту – вимушено роблять те, що абсолютно незвично. Хоч і погодились на так званий експеримент перед стартом курсу, читаючи правила. Але зрозумівши суть технології, чимало учасників переносили її і на професійне та особисте життя. Починали писати про чудові результати в цих сферах помимо курсу, що набирались сміливості робити те, що постійно відкладали. Це все інтенсивний темп роботи над собою. Три тижні постійного розширення зони комфорту, спілкування з такими же – хто працює над собою і не завжди знаходить віру в себе,  підтримку від своїх близьких. Кожен розуміє це і при не знанні індивідуальних ситуацій отримує підтримку від інших в таких же стараннях.

Спілкування учасників між собою

авфЯк і в кожному проекті в очікуваннях вписують “нові знайомства і хороші емоції”. Всі учасники між собою були абсолютно незнайомі до старту. Помимо завдань курсу, які розміщені під паролем на сайті, вони спілкувались в закритій групі facebook. Спілкуванням це тяжко назвати, оскільки самоаналіз – це дуже інтимні речі і анонімність всіх індивідуальних переписок з тренером надзвичайно важлива! Тому приємно було бачити, як учасники починали підтримувати один одного в коментарях під завданням чи навіть спілкуватись між собою.

В цьому полягає особливе задоволення від справи, яку робиш – коли ти чітко бачиш, як організований тобою процес дав плідний результат: вирішили свою ситуації, залишились задоволеними, реалізували додаткові важливі речі, на які ніяк не наважувались раніше та ще й знайшли однодумців з інших міст.

Окремі питання по організаційним моментам

Чому новий набір не розпочинається з 1 дня місяця?

Робота з групою адаптується під мій власний графік. Кожному потрібно відписати індивідуальний лист, тримаючи в голові всю історію, деталі, результати з попередніх вправ. Ясна річ – це об’ємна праця і потрібно вивільнити максимально часу з 8 ранку до 20:00 вечора, оскільки багатьом відписую або сама пишу (підказки) впродовж дня. А ще переписки/запитання в закритій групі. Та ці “заморочки” дуже приємні, занурюєшся в процес і доволі часно у мене трапляються інсайди!

Чи схожа кожна крупа на попередню?

Навіть результати в учасників різні. Інструкції вцілому ті ж самі. зазвичай знаходжу опечатки чи додаю нові приклади, але щоразу дивуюсь, як кожен учасник розуміє інструкцію по іншому та й відповідно результати зовсім інші. Більше того: учансики, які повторно проходили курс (через кілька місяців, через рік) – самі наголошували на різниці в результатах.

Так, одні групи більш активні, другі менш. Навіть коментарі під завданнями зазвичай починають лишати лиш на прикінці 2-ї частини, коли вже розкачались, подружились між собою (щодня ж бачать обличчя в закритій групі) і сформувалась довіра.

Чому під час курсу виходить мало матеріалу (статей) і виступів?

Тому що повністю занурююсь в групу і лиш готую заготовки для статей, із інсайдів, які трапляються під час ведення набору.

Ставши учасником одного із курсів – отримуєте доступ до закритої групи – де спілкування, лінки, новинки постійно, не залежно від того завершили курс чи лише збираєтесь його пройти в цьому наборі. Адже база книг, що регулярно оновлюється – це лиш приємний бонус для саморозвитку – більш важливо тримати темп, продовжувати роботу над собою. І дискусії з однодумцямі – гарно на це провокують!

Мій челендж

Я сама проходжу цей курс разом з учасниками. Так так, заново роблю всі вправи, кожного разу. Тому що справа не в техніках. А в першу чергу – це інтенсивний ритм роботи над собою, під час якого народжуються нові ідеї та з іншої сторони відриваються відомі раніше мої можливості. А в другу – це атмосфера і виклики групи – у кожної вони свої. В соціальних мережах пишу окремі висновки, роздуми і свої результати. Адже одна і та ж техніка в різні дні і в різних умовах може дати абсолютно різні результати. Кожен новий набір надихає мене на нові проекти, набралась рішучості запускати нові продукти. Були озвучені проблеми та теми, які потребують детальної уваги і варті розвитку у новому руслі, як окремі проекти. Частково є нові продукти: курс #переосмислення і зовсім скоро будуть нові, зокрема #ТМкурс.

Переможець другого набору iChallenge кинув мені виклик – описати свою систему самоорганізації, перелічивши якими техніками користуюсь сама в повсякденному житті.  Із задоволенням описала і опублікувала на welldone публічно.

За десять наборів онлайн самотренінгу, його пройшли 124 учасника з абсолютно різних міст та країн (в тому числі українці, що тимчасово чи уже постійно проживають в Польщі, США, Німеччині, Италії…). To be continued...

unnamed

Я присвячую цьому курсу чимало часу і реалізація інших проектів, зокрема підготовка офлайнових подій стає практично неможливою. По цій причині вирішила зупинити проект, але отримала чимало емоційних відгуків. Після того, як кілька людей продовжували писати прохання в індивідуальному порядку пройти курс, бо їх рідні, близькі досі під враженням від результатів, вирішила відновити нобори.

Я щиро вірю, що нам під силу щодня ставати кращою версією себе. Достатньо лише повірити в свій потенціал і розробити чіткий план, опираючись на конкретні техніки, адаптовані під українські реалії. Діляться своїми враженнями та результатами. А я старатимусь готувати Вам нові цікаві проекти.

.

Facebook Comments