Часто говорять про різні рівні свідомості, але як виміряти, спираючись не на езотеричні методи. Наша свідомість, наше свідоме життя – це лише 10% айсбергу, а решта – 90% – це підсвідоме, з яким ми шукаємо контакт через медитацію / молитву / терапію. Американський гуру психіатрії Девід Хокінс за допомогою прикладної кінезіології вивів карту свідомості. Згідно цій карті, людську свідомість поділено на рівні, кожному з них відповідає домінуюча емоція і сприйняття життя, а також кожному рівню відповідає певна кількість енергії.

Модель еволюції свідомості людини, запропонована Девідом Хокінсом, являє собою шкалу рівнів свідомості: від 1 до 1000 одиниць, де 1 означає існування як таке (бактерії), а 1000 – вищий рівень розвитку свідомості в фізичному тілі (Ісус, Будда, Крішна). Значення  не арифметичні, а логарифмічні. Це означає, що перехід на кожен новий рівень дозволяє відкривати зовсім нові горизонти, реальності, які на кілька порядків вище попередніх. 

Рівень свідомості – це частота вібрацій, енергетика, а ні в якому разі не інтелект, IQ або EQ (емоційний інтелект). Навіть відомі професори, доктори наук можуть перебувати на рівні нижче 200. Рівень свідомості визначається тим аттрактором (егрегором), до якого прагне свідомість, як до магніту. Атрактор – це та негативна емоція, в яку людина «провалюється» при стресі, наприклад. Людина як би “розмазана” за цими рівнями, немає такого індивіда, який знаходився б завжди на 1 рівні або під впливом тільки одного аттрактора.

По-перше, людина може бути розрізненою по областям життя – здоров’я, любов і секс, гроші, робота, відносини. По-друге, людина може іноді підніматися у високі рівні свідомості, але якщо вона знаходиться в оточенні під впливом більш низьких, вони її  рано чи пізно “зірвати” звідти (може надовго, а може і не на тривалий час). Тому вкотре повторю про важливість вашого реального та віртуального оточення.

Я такий щасливий і вдячний, що мій світ – це відображення мене, і я можу змінити і налаштувати кожну думку. (c) Боб Проктор.

Результати досліджень Хокінса

  • Зараз глобальний рівень свідомості людства становить 209 одиниць.
  • Більшість фільмів опускає рівень свідомості людей нижче 200 одиниць.
  • Кожна думка, дія, емоція, слово має шаблон тієї чи іншої потужності.
  • 85% людської раси знаходяться нижче критичного рівня в 200 одиниць.
  • Будь-яке задоволення людини на рівні свідомості нижче 250 неможливо.

Всі рівні свідомості можна умовно розділити на чотири частини – его, лінійний розум, духовна реальність і просвітлення.

Его – це перші вісім рівнів, які характеризуються невисоким рівнем енергії, коли людина бере від світу більше, ніж віддає. Основний стан тут – негативний. Навіть найвища стан его – гординя – пов’язаний із заздрістю, ненавистю і незадоволеністю. Переважна більшість людей, приблизно 85%, знаходиться тут.

 

Лінійний розум – це перехід від нижчого розуму до вищого. Тут людина виходить на шлях саморозвитку, але це все ще егоїстичні дії, спрямовані на власне благо чи благо окремих людей. На цих п’яти рівнях ще дуже сильна обумовленість і – на самому останньому рівні – залежність від інтелектуальних побудов.

 

Духовна реальність – два рівня любові: умовної і безумовної. Це вже дуже високі рівні, на яких функціонує не більше 4% людей. Щастя тут – основна якість життя.

 

Просвітлення – це три рівня – від шляху просвітлення до повного усвідомлення «я». Тут знаходиться дуже мало людей. Це духовні вчителі, мудреці, засновники релігій. Будда і Христос перебували тут, володіючи вищим рівнем свідомості.

 

 

Опис рівнів

Рівні ЕГО

 

20 – Ганьба – один крок до смерті. Людина на межі самознищення. Іншими словами – це ненависть, спрямована на себе. Цей рівень – самий енергетично бідний і небезпечний. Людина знаходиться в депресії і ненавидить себе. Для неї приваблива смерть, вона може романтизувати її, грати з нею, обмірковувати самогубство. На духовному рівні це відчуття, що Бог залишив людину, або, якщо мова йде про атеїста, що нічого не має сенсу. Тут знаходяться люди, які вчиняють самогубства, а також невмотивовані вбивства. В глибині відчаю немає сил і бажання щось змінювати. Багато з нас, можливо, тимчасово провалювалися на цей рівень і мають уявлення про нього, але коли людина живе на ньому тривалий час6 з такою картиною світу – їй необхідна допомога, тому що самостійно не може впоратись. Шлях до зростання: прийняття допомоги і смиренність, звернення за психологічною або духовною допомогою, готовність її прийняти.

 

 

30- Вина – людина думає про себе, як про грішника і не може пробачити в собі минулі вчинки. Вона енергетично трохи сильніша, ніж попередній рівень, але також дуже складна. ЇЇ основна особливість – почуття провини. Неможливість пробачити минуле – як собі, так і іншим, роздуми про гріх або, як форми протесту – заперечення будь-якої провини взагалі і аморальність. Такі люди схильні до суїциду, самокатування, а також жорстокості – тому що почуття провини викликає ненависть. На духовному рівні з’являється парадоксальне явище: ненависть до гріха – духовна пастка, в якій ми самі починаємо робити те, що звинувачуємо. Образ гнівного і мстивого бога. Пошук справедливості і насадження духовності насильно. Шлях до зростання: розуміння, що гріх – це просто помилка. Ухвалення обмеженості нашого сприйняття і, як наслідок, неминучість помилок. Культивування «стриманого жалю» замість самобичування. Перетворення почуття провини в «розумну совість», яка допомагає спочатку визнавати, а тоді вже й виправляти помилки.

 

 

50 – Апатія – людина відчуває безнадійність і відчуває себе жертвою. Повна переконаність у своїй безпорадності. Основна емоція – печаль. Для людей характерні байдужість, недбалість, бідність і безпорадність. Це втрачена надія. Тут знаходяться бездомні, бродяги, знедолені суспільством люди. Низький рівень енергії та інтересу. Позиція жертви. Нездатність до відповідальності. Шлях до зростання: воля, але не в тому сенсі, який ми зазвичай вкладаємо – сила волі, а воля божественна, яка може допомогти людині перейти на наступний рівень. Тобто відмова від гордині і звернення за допомогою до сил, які більше нас.

 

75 – Горе – рівень нескінченного смутку і втрат. Сюди можна потрапити після втрати близької людини. Депресія. Вище, ніж апатія, так як людина починає позбавлятися від заціпеніння. Рівень печалі і спустошення. Кожен з нас знайомий з таким станом – але зазвичай він триває недовго. Але якщо залишитися в такому стані, то життя наповнюється нескінченним жалем і депресією. Людина бачить горе і печаль у всьому, відчуває, що не здатна замінити втрачене (близької людини, відносини, соціальний стан). Узагальнення і перенесення негативних емоцій від втрати на всі сфери життя. Горе має більшу енергію, ніж апатія, і перехід до цього стану від попереднього – вже великий стрибок. Але важливо не зациклюватися тут. Горе пов’язано з втратами і з відчуттям контролю, з симпатіями. Це егоїстичне почуття, яке пов’язане з перенесенням джерела щастя зсередини назовні – наприклад, в іншої людини. Шлях до зростання: проживання горя, усвідомлення негативних емоцій, дозвіл собі прожити і відчути їх. Прохання про допомогу. Неважливо, до кого – до духовного вчителя, Бога (якщо ви вірите в Бога), до психотерапевта.

 

 

100 – Страх – світ здається небезпечним і ненадійним. Параноя. Зазвичай вам потрібна допомога, щоб піднятися над цим рівнем. В іншому випадку ви надовго залишитися в пастці, наприклад, взаємин, де є насильство. Світ представляється ненадійним і повним небезпек, а життя присвячена способам уникнути їх. Тут енергії вже більше, тому що страх мотивує людину діяти. При цьому він може перетворитися в параною або одержимість, обмежує можливості розвитку, пригнічує інтерес до життя. Важливо не плутати страх, як емоцію, і страх, як стиль життя. Емоція страху неминуча і навіть потрібна для виживання, попереджаючи нас про реальну небезпеку, але якщо боятися всього і завжди, то все життя стає униканням дійсних і уявних жахів. Заперечення страху – той же рівень і призводить до ризикованих дій, бравади. Шлях до зростання: робота зі страхом і усвідомлення його причин, опрацювання негативних почуттів і дозвіл їм бути, прийняття страху, як природного інстинкту збереження, базової емоції.

 

 

125 – Бажання – не плутати з постановкою і досягненням цілей. Це рівень шкідливих звичок, залежності і пристрасті – до грошей, схвалення, сили, слави і т. д. Споживання. Матеріалізм. Це рівень куріння, алкоголю та наркотиків. Пристрасті, прихильності, шкідливі звички, бажання схвалення і уваги, матеріальних благ і так далі. Це більш висока стадія, ніж апатія або горе, і навіть страх, тому що, щоб бажати, потрібно мати енергію. Зворотний бік бажання – заздрість, ревнощі і незадоволеність тим, що маєш, постійне відчуття нестачі. Шлях до зростання: зрозуміти, що стоїть за бажанням набути або отримати ті чи інші блага. Наприклад, задавши собі питання: що буде, якщо станеш багатим, і чесно на нього відповісти. Багатство, наприклад, може бути заміною любові, синонімом безпеки або способом домогтися визнання.

 

 

150 – Гнів – рівень розчарувань, часто через неможливість виконати бажання, народжені на попередньому рівні. Цей рівень може підстьобувати людину до дії на вищих рівнях, або змусити захлинутися в ненависті. Наприклад, у взаєминах, де є насильство, часто одного переповнює гнів, іншого – страх. Дратівливі, нестримні люди, які стають провідниками сварок, або навіть війн. Людина великого гніву шукає і знаходить ворога в усьому. Бажання викликає незадоволеність, яка породжує гнів. Тут більше енергії, ніж на попередніх рівнях, але її можна просто марнувати даремно, а можна використовувати, щоб піднятися вище. Шлях до зростання: відмова від пошуку несправедливостей, відмова від очікувань того, що світ нам «повинен». Зміна фокуса з світу на себе – в плані змін. Прийняття відповідальності за події свого життя. Це вимагає великої чесності і готовності до роботи.

 

 

175 – Гординя – рівень, коли людина починає відчувати себе добре, але це помилкове відчуття. Воно залежить від зовнішнього середовища (гроші, престиж і т. д.) І тому воно (відчуття) вразливе. Гордість може призвести до націоналізму, расизму і релігійних воєн. Людина стає настільки прив’язаною до своїх переконань і віри, що будь-яку атаку на свою картину світу сприймає як атаку на себе. Тут люди відчувають себе не так уже й погано – самооцінка підвищується, і ми готові примиритися з собою і світом хоча б на якомусь рівні. Гординя у вигляді прагнення до успіху схвалюється соціумом, і в цілому є ривком вперед. При цьому це все ще негативний стан, який означає неуцтво, заперечення і фанатизм. Це оборонна позиція, зайнята вимушено. Гординя – це поділ людей: на своїх і чужих, на класи по соціальному успіху або багатству, будь-яким іншим ознаками. Шлях до зростання: вразливість, яку захищає гординя, закладається в дитинстві, коли ми залежні від думки дорослих. Таким чином, вона виникає, якщо не формується нормальна самооцінка. Тому робота з самооцінкою, її стабільністю – спосіб перейти на наступний рівень. Відмова від гордині. 

 

Тут, в розумінні Хокінса, закінчуються рівні нижчого розуму і починаються рівні «лінійного розуму». Це якісно нові стани розуму і душі, тут починається розвиток, а не тільки боротьба з минулим або його продовження.

Рівні ЛІНІЙНОГО РОЗУМУ 

 

200 – Сміливість – перший рівень реальної сили. Тут людина починає сприймати життя захоплюючої і надихає. У людини з’являється натяк на інтерес до особистісного розвитку, хоча на цьому рівні вона, ймовірно, буде називати це розвитком навичок, просуванням по кар’єрних сходах, освітою і т. д.  Саме для того, щоб перевірити свої істинні мотиви – варто постійно запитувати себе “навіщо?” .  Це перший рівень реальної сили і рівень розширення можливостей. Тут – дослідження, досягнення, стійкість і рішучість. Людина готова переживати нове, може скористатися наявними можливостями, які дало їй життя, а не тільки виживати. Зростання і навчання стають досяжні. З’являється здатність зустрічати перешкоди, здатність рухатися вперед, незважаючи на них. Тут є інтерес до особистого розвитку, поки що у вигляді матеріальних або соціальних досягнень, освіти, напрацювання інтелектуального багажу і так далі. Виникає відповідальність, чесність по відношенню до себе та інших. Сміливість – не відсутність страху, а здатність його подолати.  Шлях до зростання: цей рівень стає самопідкріпляючим і тут людина може працювати над собою і без чужої допомоги. Прагнення до рівноваги, самоконтролю, розрізнення істини. Підвищенню рівня свідомості допомагають: уникнення спокус, прийняття відповідальності, прийняття власної недосконалості. Соціальна відповідальність.

 

250 – Нейтралітет – його можна описати фразою “живи сам і дай жити іншим”. Гнучке, розслаблене і незалежне життя. Що б не трапилося – людина викручується. Їй не треба щось комусь доводити. Він відчуває себе безпечно і добре уживається з людьми. Безліч людей, що працюють тільки на себе, знаходяться на цьому рівні. Дуже комфортне місце. Це рівень задоволеності і ліні. Людина дбає про свої потреби, але не дуже напружується. Живи сам і дай жити іншим. Це гнучка, розслаблена позиція, де вже немає місця дуалізму і жорсткості в судженнях: різні явища світу приймаються, як даність. Відчуття внутрішньої впевненості – не отримаю це, отримаю інше. Відносна неприв’язаність до результатів. Внутрішня цілісність. Джерело щастя не проектується в навколишній світ, і тому є відносна свобода від тривоги. З людьми на рівні нейтралітету дуже легко ладити: їх більше не цікавлять конфлікти і відчуття переваги, які не мучить почуття провини. Довіра до Бога і Всесвіту. Шлях до зростання: тут більше немає “повинен”, переможців і переможених, людина насолоджується відпочинком після попередніх складних рівнів, відчуваючи вдячність за своє становище. Необхідно налаштуватися на подальше зростання, велику активність і продовжувати рух, не залишаючись в солодкій рівновазі.

 

310 – Готовність – людина відчуває себе безпечно і комфортно і починає використовувати свою енергію більш ефективно. Просто зводити кінці з кінцями не видається більше хорошою ідеєю. Людина починає піклуватися про те, щоб робити свою роботу добре, можливо навіть показувати свої найкращі результати. Вона думає про тайм-менеджменті, продуктивність і самоорганізацію – речах, що не були настільки важливими на рівні нейтралітету. Це – рівень розвитку волі і дисципліни: якщо ви в школі, ви дійсно хороший учень; ви серйозно ставитися до навчання і інвестуєте час в те, щоб все робити добре. Це рівень, де свідомість стає більш організованим і дисциплінованою. Це шлях до вищих рівнів усвідомленості. Розвиток волі, сили, дисципліни. Тут люди стають щиро доброзичливими і спокійно ставляться до різних соціальних атрибутів: можуть працювати на непрестижній роботі, не відчуваю ніяких негативних емоцій. Вони з радістю допомагають іншим або працюють на громадських засадах. Співчувають і відгукуються, мають високу самооцінку і визнані іншими людьми. Легкість роботи над собою. Шлях до зростання: обмеження цього рівня – в зосередженні на «Я», в впевненості в тому, що воно має якісь заслуги і реально, є причиною успіху. Духовна практика безкорисливого служіння підштовхує свідомість на наступний рівень.

 

350 – Прийняття – на цьому рівні відбувається сильна трансформація, і людина прокидається для можливостей проактивного життя. На рівні готовності ви стаєте компетентними, і тепер хочете знайти своїм здібностям хороше застосування. Це рівень постановки і досягнення цілей. Якщо щось в житті не в порядку (кар’єра, здоров’я, відносини), ви визначаєте бажаний стан і досягаєте його. Ви здатні більш чітко бачити повну картину свого життя. Цей рівень спонукає багатьох людей змінити кар’єру, почати новий бізнес або займатися своєю дієтою. Розуміння, що людина сама є джерелом і творцем власного життя. Ухвалення – не пасивне, а життя на її умовах, без спроби підпорядкувати її планам. Проактивність, відповідальність, людина розуміє, що джерело любові знаходиться всередині неї і не вимагає її від інших. Емоційні зіткнення йдуть на задній план, приходить спокій. Менше двоїстих суджень, дихотомії мислення. Здатність прощати, приймати і не судити. Мудрість. Свобода від потреби в схваленні іншими. Відсторонення від суперечок. Шлях до зростання: звільнення від влади емоцій, влади его, яке вважає себе причиною всіх хороших змін і привласнює собі благочестя і доброту, розвиток інтелекту.

 

Рівні ДУХОВНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

400 – Розум – на цьому рівні ви піднімаєтеся над емоційними аспектами нижчих рівнів і починаєш думати ясно і раціонально. Хокінс визначає його як рівень медицини і науки. Тепер у вас є проактивність, щоб повністю виразити свої вроджені здібності. Ви досягаєте точки, де говорите: “Дуже добре. Я можу зробити все це, і я знаю, що повинен знайти цьому правильне застосування. Так як же краще використовувати мої таланти?”. Ви дивіться навколо і починайте займатися значними для світу справами. Це рівень Ейнштейна і Фройда. Інтелект і розважливість, ясне і раціональне мислення, незалежність від емоцій, використання розуму на повну потужність. Розуміння інформації і логіки, здатність до синтезу і використанню абстрактного мислення. Це великі мислителі, які здійснювали важливі відкриття і прориви в різних сферах науки, культури і мистецтва. Шлях до зростання: слабкість цього рівня – любов до теоретичних побудов, концептуалізації. Тут людина може зробити інтелектуальні забави самоціллю, не розуміючи обмеженість розуму, який може сам по собі стати перешкодою до досягнення вищих рівнів свідомості. Смирення, подолання обмеженості мислення, духовне намір до зростання, духовна практика. Розуміння сутності мислення.

 

500 – Любов – тут мається на увазі безумовна любов, тобто постійне розуміння свого зв’язку з усім що існує. Подумайте про співчуття. На рівні розуму життя керується головою. Але в підсумку це виявляється тупиком, ви потрапляєте в пастку, де інтелекту стає занадто багато. На рівні любові ваша голова і всі інші таланти і здібності починають служити серцю (не емоції, а вище розуміння добра і зла – це ваша совість). Це рівень пробудження для свого справжнього призначення. Ваші мотиви в таких межах чисті і не зіпсовані пристрастями его. Це рівень довічного служіння людству: Ганді, мати Тереза. На цьому рівні людина починає керувати силами, великими, ніж вона сама. Це почуття звільнення. Інтуїція стає надзвичайно потужною. Хокінс каже, що цього рівня досягає лише 1 з 250 чоловік протягом життя.

 

Рівні ПРОСВІТЛЕННЯ

540 – Радість – почуття проникаючого і непохитного щастя, рівень святих і просунутих духовних вчителів. На цьому рівні людина відчуватиме себе приголомшливо, просто перебуваючи серед людей. Тут життя повністю управляється інтуїцією і збігами. Більше немає потреби в цілях і детальних планах – розширення свідомості дозволяє оперувати на більш високому рівні. Наповненість любов’ю. Любов не займає позицій і дивиться в саму суть. Вона виходить від серця, і тому вище розуму. Вона має здатність здійснювати подвиги і підтримувати інших. Розум має справу з подробицями, а любов – з цілим. Любов розширює почуття «я» і не знає обмежень. Вона може бути єдиним цілим з іншим. Тут щастя – основна якість життя, але любов ще залежить від зовнішніх умов, схильностей, від переконань людини. Шлях до зростання: тут ще є обмеження, обумовлені минулим негативним досвідом або соціальним тиском. Шлях на наступний рівень – відмова від «умовної любові», як від почуття між двома людьми, і поширенням її на людей взагалі, відмова від поняття «інші».

 

600 – Гармонія – повна трансцендентність. На думку Хокінга, цього рівня досягає 1 з 10 мільйонів. Внутрішня радість і безумовна любов народжуються, коли любов попереднього рівня стає всеосяжною. Це рівень святих, духовних вчителів, цілителів. Основна якість – співчуття. На цьому рівні люди бачать світ досконалим і світлим, все відбувається легко завдяки чудовим збігам і розвиненій інтуїції. Тут не потрібні цілі і плани – свідомість стає ширше. Є бажання використовувати свої статки на благо всього життя, а не окремих людей. Шлях до зростання: відмова від обмежуючих переконань, подолання прихильності до солодкого станом безумовної любові, яка сама по собі може стати перешкодою на шляху до подальшого зростання.

 

700-1000 – Просвітлення – вищий рівень людської свідомості, де людство змішується з божественністю. Надзвичайно рідкісний. Це рівень Крішни, Будди, Ісуса та інших Святих. Просто думки про людей на цьому рівні можуть підвищити вашу свідомість. Усвідомлення «я». Вищий рівень свідомості, де людське повністю поєднується з божественним. Від тих, хто досяг цього рівня, відбулися світові релігійні вчення, хоча самі релігії знаходяться на багато нижче через пізні інтерпретації. Особистості на цьому рівні – Будда, Ісус, Пророки. Вони продовжують впливати на нас і зараз: наприклад, навіть думати про них – вже очищає свідомість будь-якої людини.

Єдиний шлях допомогти собі і цьому світу –  підняти свій рівень свідомості. (с) Д. Хокінс
Як користуватися картою свідомості?

Для початку необхідно визначити, на якому енергетичному рівні ви перебуваєте в даний момент свого життя. Наприклад, ви перебуваєте в пункті “Почуття провини”. Ваш енергетичний баланс оцінюється в 30 балів з 1000 можливих. Ваша домінуюча емоція – це звинувачення, Бог сприймається як Звинувачуючий (хоча на ділі цим обвинувачем може виявитися, наприклад, мама або інша близька людина). Як ви, напевно, вже зрозуміли, що 30 балів – це мізер у порівнянні з величезними можливостями. І ви поставили собі за мету – піднятися вище. Що робити?

Ви вибираєте одну з позитивних якостей і застосовуєте її в у всіх сферах життя. “Впровадження” це якості в житті, які стають вашою щоденною практикою. Наприклад, за допомогою методу “Картонка”. До тих пір, поки воно не стане таким же природним, як дихати. Потрібно лише вибрати будь-який простий духовний принцип, який вам подобається, і займатися його застосуванням до всіх сфер життя без винятку, внутрішнім і зовнішнім. Наприклад, можна вибрати доброту, співчуття, прощення, розуміння або некритичне прийняття. Можна вибрати безумовну любов або відданість розуміння невинності життя. Будь-який вибраний принцип застосовується до всіх, в тому числі і до себе, без винятку і з абсолютною наполегливістю. Цей процес приносить духовне очищення.

Як бути з образами?
Готовність відпустити образи виявляє, що всі так звані виправдання насправді – раціоналізація і відмовки. Це проекції провини, що видають нарцистичну поведінку. Насправді образи – це інфантильна поведінка, засноване на дитсадівських уявленнях про справедливість.

У Всесвіті немає нічого, що мало б відношення до несправедливості. Навпаки, все представляє всесвітню справедливість поза теперішнього часу і місця. Будь-яка образа – це виправдання провини, проекція відповідальності, сприйняття себе як жертви, а не автора життя. Духовний учень прощає інших, навіть якщо вони «не мають рації». Всі образи знаходяться нижче рівня 200 і позбавлені цілісності. Тому нема чого їх плекати і вирощувати. Це заважає приймати на себе відповідальність за свій життєвий досвід – рівень, на якому людина прагне до цілісності.

Як тільки ви визначите своє місцезнаходження на карті свідомості, ви побачите шлях, по якому вам рухатися далі.

Без карти в руках не знайти скарби. Шлях відкритий для всіх.

Ми всі маємо різну початкову точку, при цьому кожен з нас керує своїм кермом до свого майбутнього своїми руками. (с) Девід Хокінс

З чого почати пошук духовної істини?

Для початку необхідно визначити, на якому енергетичному рівні ви перебуваєте в даний момент свого життя. Наприклад, ви перебуваєте в пункті “Почуття провини”. Ваш енергетичний баланс оцінюється в 30 балів з 1000 можливих. Ваша домінуюча емоція – це звинувачення, Бог сприймається як Звинувачуючий (хоча на ділі цим обвинувачем може виявитися, наприклад, мама або інша близька людина). Як ви, напевно, вже зрозуміли, що 30 балів – це мізер у порівнянні з величезними можливостями. І ви поставили собі за мету – піднятися вище. Що робити?

Ви вибираєте одну з позитивних якостей і застосовуєте її в у всіх сферах життя. “Впровадження” це якості в житті, які стають вашою щоденною практикою. Наприклад, за допомогою методу “Картонка”. До тих пір, поки воно не стане таким же природним, як дихати. Потрібно лише вибрати будь-який простий духовний принцип, який вам подобається, і займатися його застосуванням до всіх сфер життя без винятку, внутрішнім і зовнішнім. Наприклад, можна вибрати доброту, співчуття, прощення, розуміння або некритичне прийняття. Можна вибрати безумовну любов або відданість розуміння невинності життя. Будь-який вибраний принцип застосовується до всіх, в тому числі і до себе, без винятку і з абсолютною наполегливістю. Цей процес приносить духовне очищення.

Як бути з образами?

Готовність відпустити образи виявляє, що всі так звані виправдання насправді – раціоналізація і відмовки. Це проекції провини, що видають нарцистичну поведінку. Насправді образи – це інфантильна поведінка, засноване на дитсадівських уявленнях про справедливість.

У Всесвіті немає нічого, що мало б відношення до несправедливості. Навпаки, все представляє всесвітню справедливість поза теперішнього часу і місця. Будь-яка образа – це виправдання провини, проекція відповідальності, сприйняття себе як жертви, а не автора життя. Духовний учень прощає інших, навіть якщо вони «не мають рації». Всі образи знаходяться нижче рівня 200 і позбавлені цілісності. Тому нема чого їх плекати і вирощувати. Це заважає приймати на себе відповідальність за свій життєвий досвід – рівень, на якому людина прагне до цілісності.

Як тільки ви визначите своє місцезнаходження на карті свідомості, ви побачите шлях, по якому вам рухатися далі.

Без карти в руках не знайти скарби. Шлях відкритий для всіх.

Ми всі маємо різну початкову точку, при цьому кожен з нас керує своїм кермом до свого майбутнього своїми руками. (с) Девід Хокінс

З чого почати пошук духовної істини?

Почніть з себе – з того, хто ви і які ви. Істина захована всередині. 

Підвищення рівня свідомості навіть на один щабель може докорінно змінити все життя. І найважливіша робота, яку ми можемо виконувати у своєму житті – піднімати свій особистий рівень свідомості. Так ми не просто допомагаємо собі. Це також єдиний справжній спосіб допомоги іншим.

Не тільки люди, але і всі явища, події та об’єкти випромінюють вібрації певного рівня. І тому все навколо впливає на нас, допомагаючи піднятися або стягуючи вниз. Ми так само, як і все інше, впливаємо на світ навколо, випромінюючи ті чи інші вібрації. Піднімаючись вище, ми починаємо впливати на оточення найкращим чином.

На багатьох, навіть далеких від нашого поточного, рівнях ми «гостювали». Наприклад, ми можемо існувати на рівні лінійного розуму, але синхронізуючись з великими творами мистецтва або читаючи певні тексти, ми ненадовго потрапляємо в духовну реальність чи навіть на просвітлені рівні. Але звичний стан швидко стягує нас вниз.

Реальний якісний перехід з одного рівня на інший вимагає величезних енергетичних витрат і кардинально змінює життя. Звичайно для цього потрібна допомога зі сторони, особливо якщо мова йде про рівні «его». Важливо звертатися до джерел, які допоможуть нам зробити наступний стрибок. Це фільми, книги, предмети мистецтва, певні люди і дії.

Різні сфери життя однієї і тієї ж людини можуть знаходитися на різних рівнях. Ви можете визначити свій поточний загальний рівень, задавши собі наступні запитання:

  • що впливає на ваше життя саме зараз?
  • що піднімає, а що приземляює вашу свідомість?
  • що починає відбуватися в стані стресу, що спонтанно (на рівні першої реакції) виходить з вас? Страх? Гнів? Засудження інших?

Знаючи свій рівень, людина може оцінити своє життя свіжим поглядом, під іншим кутом, як це ми робимо на онлайн курсі Життя360.

У моменти тимчасового підвищення рівня ми розуміємо напрям, усвідомлюємо, до чого має сенс прагнути. Але якщо наш рівень набагато нижче, то ми не дуже добре пам’ятаємо ці моменти, вони згадуються, як в тумані, тому що вище нашого розуміння.

Послідовність рівнів – не випадкова. Прискорити процес не вийде, така спроба, навпаки, призведе до проблем. Наприклад, якщо спробувати відразу стрибнути на рівень «розуму», пропустивши «готовність», – не вистачить самодисципліни, вміння ставити цілі, ви не зможете повністю використовувати свій потенціал. Якщо пропустити, скажімо, інтелект і полинути до любові, не вистачить розсудливості: можна прийняти за любов її подоби і застрягти в який-небудь секти. 

Тому рівні проходять послідовно. Кожен з них не марний і розвиває важливі властивості, без яких такі рівні просто не можуть проявитися.

Рівень – не вирок, а інформація для роздумів, заклик до дії. Він показує і сильні, і слабкі ваші сторони,а значить і інформацію як розвиватись – шлях до розвитку.

Приклади різного впливу на нас об’єктів і явищ

За даними Хокінса рівень свідомості людини в умовах звичайного життя підвищується всього на 5 балів! Однак це зростання можна прискорити за допомогою психотерапії. Алкоголь і наркотики також піднімають рівень свідомості до 100 і 300-400 відповідно, але оскільки це всього лише зовнішній фактор, а не робота над собою, то «провалювання» на свій «рідний» рівень відбувається швидко. А в силу своєї «шкідливості» супроводжується неприємними відчуттями і станами …

Якщо ви перебуваєте на рівні «розум» і дивитесь новини (а це рівень страху і бажання), то це знижує ваш рівень. А якщо ви – на рівні «Вина» – підвищує.

Фільми жахів («Страх» і «Гнів») підвищують свідомість тих, хто знаходиться на рівнях “почуття провини” або апатії. Але заземляють тих, хто знаходиться рівнями вище.

Великі твори мистецтва знаходяться на рівнях духовної реальності.

Священні тексти багатьох релігій випромінюють частоти на рівні просвітлених станів, при цьому самі релігії часто функціонують на нижчих рівнях.

Погляньте на свій сьогоднішній день, вже реалізовані та заплановані дії. Не колись, не в наступний понеділок і навіть не завтра. Що відбувається з вашим життям зараз, сьогодні? 

______

Корисна стаття? Поділіться нею з друзями в соціальних мережах:

Facebook Comments