Пропоную на виконання чотири різні вправи, які допоможуть зробити Ваш розум більш гнучким і гострим, розвинути креативні здібності і посприяють вдосконаленню творчого мислення.

Права 1“Замовлення для архітектора”

Як Ви дивитесь на те, щоб приміряти на себе роль архітектора і спроектувати будинок? Не вмієте малювати або згадали з жахом шкільні уроки креслення? Нічого страшного, вміння малювати і креслити тут справа десята. Головне – процес.jbru7_gKJ3g

Спочатку запишемо на аркуш 10 іменників, будь-яких. Мандарин, вода, склянка, помідор, галявина – все, що приходить в голову. Ці 10 слів – 10 обов’язкових умов замовника, якому Ви проектуєте будинок. Наприклад, «мандарин» – зробіть стіни будинку оранжевого кольору, «вода» – нехай перед будинком буде фонтан або ставок, «помідор» – запустите в ставок червоних рибок або повісьте в будинку червоні … придумайте самі. Дайте своїй фантазії волю. Малюйте і уявляйте, як би це виглядало в реальному житті.

Вправа 2 “Два випадкових слова”

Візьміть будь-яку книгу або тлумачний словник. Навмання оберіть 2 слова: відкрийте будь-яку сторінку і не дивлячись ткніть пальцем. А тепер спробуйте знайти щось спільне між цими двома словами, зіставте їх, порівняйте, аналізуйте, шукайте взаємозв’язок. Ви можете придумати неймовірну, навіть божевільну історію, яка б пов’язувала ці два поняття. Тренуйте свій мозок.

Вправа 3 “асоціації”

Погляньте на кімнату, в якій Ви зараз перебуваєте. За який предмет зачепився ваш погляд? Мій – за шоколадку, яка лежить на столі. А тепер візьміть аркуш паперу з ручкою і напишіть 5 прикметників, які найбільше підходять до предмета, який Ви обрали. Наприклад, гіркий шоколад, смачний шоколад, бельгійський шоколад, натуральний шоколад, ваговий шоколад (в голову приходить ще вітчизняний, улюблений, білий, молочний, гарячий, плитковий шоколад і багато інших варіантів).

Написали? А тепер найцікавіше – напишіть ще 5 прикметників, які абсолютно не підходять. Зробити це трохи складніше: скляний шоколад, плюшевий шоколад, річний шоколад, смажений шоколад.
Покопайтеся у своїх відчуттях і сприйняттях і знайдіть потрібні визначення. Прикладіть трохи більше зусиль, і все вийде, головне не залишайте завдання невиконаним. Посидьте і поміркуйте.

Вправа 4 ” Година мовчання”

Не лякайтеся, набирати в рот воду і мовчати не доведеться. Як Ви зрозуміли з назви вправи, це завдання забере у Вас одну годину, але при цьому Ви не повинні відриватися від своїх справ і звичного розпорядку дня. У цю годину відповідайте людям тільки на загальні питання, використовуючи слова «так» і «ні». Ведіть себе якомога природніше, щоб ніхто не запідозрив нічого дивного. В оточуючих не повинно скластися враження, що Ви “щось експерементуєте” або “що не так?” чи “встали вранці не з тієї ноги”. Спробуйте і, повірте, Ви ввійдете у смак.

Генеруйте думки, не зупиняйтеся на досягнутому. Чим більше Ви будете тренувати свій мозок, розвивати фантазію і креативну складову, тим більше цікавих ідей і рішень до Вас буде приходити.

Сподобалась стаття? Поділіться нею з друзями, щоб вони також могли скористатись ними:

 

Facebook Comments