IMG_3578_2Я люблю книги.  Саме паперові, коли можна вдихнути запах поліграфії або тримати в руках значно старшу за себе книгу (і таке бувало). Стільки поваги до неї: вона передавала свої знання всім, хто її читав. Шкода, що бібліотеки більше не таке популярне місце. Добре, що book crossing активно розвивається.

Як на мене. книга — це оптимальний подарунок, якщо Ви знаєте вподобання людини. Також часто дарую конкретні книги людям, замість того, щоб лізти зі своїми порадами. Так я виражаю свою підтримку і віру, що людина справиться з будь-якою ситуацією.

Зазвичай читаю 2-3 книги паралельно:

1-перед сном (категорія «для душі»), щоб за годину до сну не сидіти перед монітором, а думки могли заспокоїтись в одну сюжетну лінію, а не перепригували і не генерувались більше ідеї, інакше не заснути швидко. В цій рубриці лише паперові книги і лише по рекомендаціям людей, цінності яких у нас співпадають.

2-для справи, щоб відслідковувати новинки і тенденції в своїй сфері. Сюди часто потрапляє і фундаментальна література, праці психологів та педагогів. Читаю в транспорті, в черзі, коли хтось спізнюється на зустріч.

3- навчання, заповнити знаннями в тій сфері, яку хочу освоїти. В тому числі, література іноземною мовою чи з абсолютно невідомої мені сфери. Здебільшого — це електронні книги.

Перш, ніж прислухатись до чиєїсь рекомендації прочитати книгу, переконайтесь, що ваші цінності співпадають!

Також маю колекцію книг, які перечитую час від часу «в різних видавництвах». Оскільки, при перекладі кожен автор додає своє художнє і логічне бачення. Переклади українською мовою часто значно складніші, ніж російською. До речі, коли знаєте суть книги, прочитали рідною мовою, потім класно читати оригінал і порівнювати на скільки менталітет, цінності соціуму прослідковуються між рядками.

Як же читати значно більше книг, ніж Ви читаєте на даний момент?

1. Заведіть список книг, які Ви хотіли б прочитати. Обов,язково зазначайте хто Вам цю книгу порекомендував. В момент, коли у Вас буде вибір (перед заходом в книжковий магазин або на ресурс скачування книг) ВИ точно будете знати якій книзі віддати перевагу, прочитати першою.

Коли я склала свій такий список, то зрозуміла, що мені знадобиться 4 роки, аби їх прочитати. А список поповнюється майже кожен день. Тому я задумалась як можна оптимізувати себе так, щоб більше читати.

2. Загрузіть на всі свої пристрої (смартфон, ноутбук і планшет) папку з кількома книгами. Коли з,явиться можливість, у Вас вже будуть під рукою варіанти.

IMG_0969Під «можливістю» я маю на увазі:

* коли хтось спізнюється до Вас на зустріч. Замість того, щоб серфити в соц.мережах, краще відкрийте книгу, наповнюйте мозок правильною інформацією.

*коли довго працюєте над 1 проектом чи зустрічі одна за одною — краще відкрити книгу на 5-10 хвилин і прочитати 1 главу. Так Ви зможете відволіктись, заспокоїти думки (більше не перепригувати з однієї ідеї на іншу і обдумування всіх ризиків реалізації проекту), оскільки сюжетна лінія і робота Вашої фантазії — це найкращий спосіб привести себе до балансу.

* транспорт, черга.

* аудіо книги під час прогулянки чи кардіо-тренування. При чому варто вийти з транспорту на 1-2 зупинки раніше по дорозі до дому чи на зустріч і прослухати главу надихаючої книги.

Аудіо книги

Скажу відверто: раніше не любила. навіть не сприймала на слух інформацію. Зрозуміла, що потрібна хороша якість запису, а ще краще — театральна постановка. Наприклад, «Атланта»я осилила за 2 тижні тренувань у фітнес-клубі. До речі, не всі книги рекомендую слухати. Деякі із них краще опрацьовувати з олівцем/ручкою, робити помітки чи виписувати фрази.

Маю власну колекцію аудіокниг на диску, щоб при необхідності відправити посилання  для клієнтів, з якими працюю офлайн чи онлайн. Постійно поповнюю, оновлюю, якщо з,явився запис кращої якості.

Де шукати аудіокниги?

Як на мене, найзручніший ресурс — це соціальна мережа vk.com. В аудіозаписах вбиваєте автора і назву книги і часто знаходите кілька  варіантів.

Словом, можливості є, особливо в інтернеті. Залишилось дозріти бажанню і приступити до дії!

Якщо знаєте чудові ресурси для скачування електронних книг та аудіо книг, будь ласка, діліться в коментарях, поширювати корисні ресурси і збільшувати спектр можливостей один одного!

Facebook Comments