Ви зможете знайти 10 хвилин в день для того, щоб з кожним днем ставати все дисциплінованішими і зібраними?

Всього лише 10 хвилин, які з часом повністю змінять Ваше життя. Ви станете більш сконцентрованими та уважними, що суттєво підвищить Вашу продуктивність. З кожним разом Ваша сила волі ставатиме все сильнішою, а саморозвиток буде приносити значніші результати. А головне, Ви отримуватимете свободу. Адже сила волі – це, насамперед, свобода…

Свобода робити те, що хочете, та свобода робити те, що необхідно заради того, що хочете.

Як це реалізувати?

Для того, щоб отримати результат, цю вправу необхідно робити абсолютно кожного дня, без будь-яких винятків. Це Ваша сила волі, це Ваша нова навичка, яку Вам необхідно розвивати, тому до цього потрібно віднестись максимально серйозно.

Звичайно ж, в якості сьогоднішнього завдання, Вам необхідно зробити її лише раз і поділитись з усіма своїми враженнями/результатами.

Але ж Ви знаєте принцип самотренінгу? Результати і зміни ввійдуть в Ваше життя лише після того, як Ви будете практикувати, щоденно пророблювати роботу над собою! Тому Вам вирішувати скільки часу на це виділити, коли і яких результатів Ви хочете досягнути.

Я лише даю Вам технологію.

Найкраще, встановити один чітко визначений час, коли Ви будете це робити. Найкраще — зранку, перед початком робочого дня, оскільки ця вправа суттєво підвищуватиме Вашу концентрацію — буде позитивно  впливати впродовж всього дня!

Якщо зранку Вам не вдалося виконати цю вправу, необхідно зробити її в інший час. Але не можна пропускати жодного дня, інакше результату Вам доведеться чекати дуже довго, а можливо взагалі його не буде в такому випадку.  Якщо будете робити систематично, Ви відчуєте дуже сильні позитивні зміни у плані розвитку сили волі уже  після першого тижня. А підвищення концентрації, усвідомленості та ефективності відчуєте з перших днів.

Що потрібно робити?

Вмостіться у зручне крісло, поставте ноги на землю, випряміть спину та тримайте її рівною. Зробіть глибокий вдох і видих та закрийте очі.

Зараз Ваше головне завдання, повністю сконцентруватись на вашому диханні. Відчуйте, як збільшуються Ваші легені, коли Ви вдихаєте, відчуйте, як Ваші легені наповнюються повітрям, відчуйте те, як Ви видихаєте… Відчуйте, як Ваш організм наповнюється киснем, коли Ви дихаєте, нехай кожен вдох та видих буде блаженством для Вас, яке буде приносити масу позитиву та радості. Повністю сконцентруйтесь на вашому диханні, дихайте глибоко та на повні груди.

У Вашій головні не повинно бути інших думок. Лише повна концентрація на процесі дихання. Звичайно, що в перший період Вам це буде вдаватися важко… У голову будуть лізти різні думки, Ви збиватиметесь, забуватимете, що необхідно концентруватись на диханні і так далі… Це нормально, так і має бути. На початковому етапі, чим гірше у Вас виходить, тим краще, оскільки, так  Ви краще зможете розвинути силу волі і запам,ятати її ціну!

Головне не намагайтесь заблокувати свій розум від інших думок і не старайтесь їх кудись проганяти, це не дасть жодного ефекту, окрім як посилення цих усіх думок. Коли Ви помітите, що Ви перестали концентруватись на диханні, що у Вашу голову прийшли, якісь думки, просто переведіть свою концентрацію назад на дихання.

З часом це буде вдаватись набагато легше, думок приходитиме менше, згодом Ви зможете повністю віддати себе процесу. Це означатиме, що Ви у повній мірі навчились концентруватись  впродовж певного періоду часу на чомусь одному.

Ця здатність є надзвичайно важливою сьогоденні, адже нас постійно щось відволікає: соціальні мережі, непотрібні телефонні дзвінки, шум і гам за вікном, хтось проходить мимо і Ви втрачаєте в цей момент концентрацію на тому, що робите.

Така втрата концентрації призводить до суттєвого падіння продуктивності. А ваша продуктивність, це Ваш дорогоцінний час, який Ви б могли присвятити тому, що любите або що просто дуже важливе на разі. Подумайте, якщо Ви будете виконувати усе з повною концентрацією Ви робитимете все в двічі швидше та якісніше!

Це означає, що у Вас з,явиться вдвічі більше часу, який Ви зможете присвятити улюбленій справі, хобі, відпочинку, чи тим кого любите. Так чи інакше Вам доведеться змушувати себе виконувати цю вправу, перші рази, можливо, Ви зробите це на ентузіазмі, а потім одного разу забудете і ввечері згадаєте, що не робили її… Ось тут і найсильніше розвивається сила волі… Адже Ви уже запланували йти спати, чи зайнятись чимось дуже приємним, але Вам ще необхідно впродовж цілих 10 хвилин виконувати вправу для розвитку сили волі, ой як не хочеться… Як і з «картонкою», правда ж? Деякі критерії вже  й не такі актуальні під кінець місяця, але доробити треба!

І тоді у Вас буде 2 варіанти… Або здатися і обрати для себе життєвий шлях невдахи, нездатного розвинути навіть власну силу волі. Або піти і зробити цю вправу і, таким чином, стати на шлях сильних.

З кожним разом Ваша сила волі розвиватиметься. Кожна така вправа даватиме Вам маленький плюсик до сили волі, а значить кожен пропуск даватиме Вам  мінус. Але от проблема в чому, цей мінус прирівнюється до 10 плюсиків…

Сукупність цих «плюсиків» у майбутньому дасть змогу Вам приймати та дотримуватись сильних вольових рішень, дотримуватись поставлених настанов та робити те, що Вам необхідно, не зважаючи на лінь, біль, відсутність настрою, тощо… Ось цих 10 хвилин, які Ви будете приділяти розвитку сили волі кожного дня, це своєрідна плата за свободу, яку Ви зовсім скоро отримаєте.

Найкраще цю вправу виконувати з таймером. Візьміть телефон та встановіть таймер на 10 хвилин. Після чого сядьте, розслабтесь закрийте очі та почніть виконувати вправу. Можливо спочатку 10 хвилин для Вас буде забагато. Тоді краще почніть з 5 хвилин. І щоденно виконуйте цю вправу. Можливо десь Вам здаватиметься що це безнадійно або нічого не дає, але пам,ятайте що це все провокація, лінь спокушає, щоб перевірити Вашу силу волі.

Коли Ви зрозумієте, що впродовж 5 хвилин Ви концентрувались на своєму диханні і не відволікалися ні на що інше, переходьте на 10 хвилин. Коли Ви зможете 10 хвилин повністю концентруватися на своєму диханні, вправу варто буде ускладнити.

За допомогою сили волі Вам уже  потрібно буде залишати свій розум чистим. Це означає, що Вам необхідно буде перестати концентруватись на диханні і зосередитись на очищенні свого розуму.

Це вже свого роду медитація, яка матиме дуже позитивний вплив на Ваше життя… Починаючи від того, що Ви будете розслаблятися і скидати з себе усі турботи,  закінчуючи тим, що Ви зможете усвідомити спокій, та насолодитися ним. Але це все з часом.

Коли Ви перейдете до другої частини вправи (можливо це займе у Вас тиждень часу, можливо місяць, усе залежить від систематичності та прикладених зусиль) Вам необхідно буде аналогічно сідати розслаблятися, але тепер завдання буде, втримати розум чистим від думок. А це ой як непросто.

За звичкою, Ви будете повертатись до концентрації на диханні, окрім цього в голову постійно приходитимуть думки по типу – «як можна ні про що не думати? коли ти все одно думаєш, що ні про що не думаєш» «я не думаю! я не думаю! я не думаю!» «тссс, не думати».

Ваше завдання, не проганяти ці думки, на перший час, займіть позицію спостерігача,  який просто дивиться за тим, які думки приходять та ідуть, дозвольте їм вільно проходити через Ваш розум.  Потім Ви відчуєте ефект, коли думок в голові немає, це Вам необхідно буде запам,ятати та утримувати під час виконання вправи.

Цей ефект, це щось схоже до моменту повної зосередженості та концентрації. Згадайте, коли  Ви дуже сильно захоплені якимось процесом, Ви практично ні про що не думаєте, наче зливаєтесь подумки з цим процесом. Щоб відчути його просто зараз можете взяти в,язку ключів, та підкинути її в гору і спіймати. Момент між тим, коли ключі знаходяться у повітрі і Ви їх ловите, буде саме тим моментом, коли Ваш розум чистий від думок.

Коли перейдете до 2 частини вправи, аналогічно ставте таймер на 10 хвилин, це дозволить Вашому розуму бути впевненим у тому, що він не «провисить» у такому стані годину чи дві.  І вам не потрібно буде піддаватися на спокусу час від часу поглядати на годинник. А така спокуса теж виникатиме, і дуже часто! І силою волі необхідно буде з нею боротися.

Думаю, не варто уточнювати, що всі свої улюблені пристрої варто поставити на режим «в літаку»?

Ще один Важливий момент, Вам потрібно постійно зберігати бадьорий стан, ні у якому разі не засинати, якщо Ви відчуваєте, що починаєте засинати, внутрішньо будіть себе і тримайте себе в бадьорому стані.

З часом Ви зможете удосконалювати цю медитацію для себе, додавати до неї певні елементи, аформації, які ми писали раніше, у ІІ блоці. Вони допомагатимуть Вам в самореалізації, пізнанні себе, в змінюванні та будові свого внутрішній світу.

Пам,ятайте, що наш зовнішній світ, це проекція нашого внутрішнього світу. І коли ми хочемо, щоб щось у нашому житті змінилось, насамперед, повинні змінитися з середини.

Коли бачимо, що у нашому світі неприємності та негаразди, ми повинні задуматись над тим, що коїться у нашому внутрішньому світі. Ці зміни не відбуваються в один момент, інколи може здаватися, що внутрішньо ми змінились, а зовнішній світ став ще гірший. В такому випадку варто проявляти терпіння.

Пам,ятайте про це і завжди працюйте над собою та своїм внутрішнім світом.

Сила волі розвивається тоді, коли її застосовуєте подібно м,язам… І як і з нарощуванням м,язів, тут потрібна регулярність та систематичність.

Прямо зараз спробуйте на собі цю вправу, сядьте та сконцентруйтесь на своєму диханні, якщо у Вас виникають будь-які запитання, сміливо пишіть у нашу групу в фейсбуці або ж у коментарях.

Ось так, приділяючи 10 хвилин кожного дня розвитку власної сили волі, Ви можете суттєво розвинути себе і  цим закладете надміцний фундамент свого успіху!

***

Чекаю в коментарях на Ваші враження від разового виконання цієї вправи. Також напишіть чи прийняли Ви рішення виконувати її впродовж тривалого часу, в якості експерименту для самих себе?

Facebook Comments