Про цю вправу мені розповів колега і випускник онлайн самотренінгу iChallenge Дмитро Дядик. Перш, ніж прийняти важливе рішення, загляньте в кінцевий список -результат цієї вправи: якщо відповідь на питання не буде одним із варіантів у цьому списку, значить Вам не варто братись за цю справу, відкидайте і шукайте нову можливість!
Отже, її ноги ростуть із нлп. Після того, як розібралась і спробувала скласти свій список, знайшле дещо простіше пояснення ( інструкцію), щоб вона була доступна широкому загалу. Саме ця вправа за кілька хвилин (десь 20) допомагає скласти список пріоритетних відчуттів, цінностей на даному етапі Вашого життя. Будь- яке стратегічне планування варто розпочинати з переоцінки своїх цінностей, навіть, щоб впевнетись, що вони у Вас не змінились, а якщо змінились, то як. Спробую покроково розповісти в цій сттатті що ж потрібно робити, щоб вивести власний такий список.
Крок перший.
Складіть список справ, які Ви обожнюєте робити. Та діяльність, яка приносить Вам найприємніші відчуття. Це ті справи, які б Ви робили день і ніч, навіть якби за це не платили кошти або вони не мали б наслідків. Щоб кінцевий результат вправи був хороший, напишіть 20 таких пунктів.
Крок другий.
Тепер навпроти кожного пунку напишіть свої відчуття та почуття, які у Вас виникають, коли робите цю діяльність. Не заглядайте в гугл які є відчуття. Можете придумати свою назву аби описати свої переживання. Головне не використовуйте слово «радість» і «щастя», адже, раз Ви так любите це робити, то діяльність викликає у Вас відчуття радості чи щастя.
Крок третій.
Випишіть ті почуття/відчуття, які у Вас повторюються в окремий список по порядку.
Крок четвертий.
Тепер Вам потрібно уявити своє життя і зробити непростий вибір. Але це лиш припущення. Саме воно допоможе перевірити що для Вас більш цінне! Уявіть, що Ви проживаєте своє життя лише з відчуттям під пунктом один чи з відчуттям під номером два. Це нелегкий вибір, але уявіть. Що Ви обираєте? Навпроти цього пункту поставте +.
Тепер пункт один і пункт три. Те ж саме запитання. І ставите + навпроти пункту, який обрали.
Знову пункт один і пункт чотири. І так до кінця списку.
Тепер пункт два і пункт три. Без якого із цих відчуттів Ви не уявляєте своє життя?
Так Ви «порівнюєте» кожен пункт з кожним. В результаті одні пункти отримують чимало плюсиків, інші — можуть взагалі не отримати свій плюсик.
Крок п’ятий.
Ви виписуєте в порядку пріоритетності, окремим списком ті відчуття (пункти). які набрали найбільше плюсиків. Це і є Ваш список цінностей-пріоритетів на даному етапі життя.
Якщо Ви йдете на зустріч, результатом якої не буде один із цих пунктів, то навіщо Ви зустрічаєтесь з такими людьми?
Якщо Ви беретесь за справу, яка не принесе Вам відчутів зі списку, то навіщо братись за таку справу?
Якщо Ви прожили день і ні разу не відчули навіть на хвилину одне із відчуттів зі списку, то пора змінити щось в своєму житті!
Як часто виконувати цю вправу?
Гадаю, що раз в рік перед плануванням. Правда, раз в кілька місяців варто переглядати, як як і безпосередньо аналіз оточення. Це важ спосіб зупинитись, оглянутись, щоб жити усвідомленим життям.
Будь ласка, поділіться своїми результатами: чи здивував Вас Ваш список? Можливо, підкажете іншу вправу на перевірку цінностей? діліться, нехай інформація перетворюється на знання!
Трекбеки/Пинги