photodune-5559097-700x497    Зазвичай наші очі «слідують» за нашими думками, і часом, просто дивлячись нам в очі, інші люди можуть зрозуміти, про що ми розмірковуємо.  

   Завдяки цьому кожен зможе зрозуміти, обманюють його або визначити, чи цікаво Вашому співрозмовнику те, про що Ви йому розповідаєте.

  Цією корисною навичкою досконало володіють гравці в покер. Не обов’язково бути фанатом відомого серіалу “lie to me”, щоб оцінити важливість цих знань. Адже, коли Ви запитуєте підлеглого о котрій Він прийшов сьогодні на роботу і по руху зрачків (в яку саме сторону) Ви розумієте що він зараз робить: згадує чи придумує відповідь. Якщо Вас обманюють, то варто також прослідкувати і причину такої поведінки. 

Не зловживайте даною технікою. Нехай вона буде основою для збору всієї інформації, а не головним аргумнтом.

1

«Очі в очі». Подібний контакт зі співрозмовником свідчить про те, що він дуже зацікавлений в розмові з Вами. Тривалий зоровий контакт може говорити про те, що людина налякана і / або не довіряє Вам. Недовгий зоровий контакт – людина стурбована і / або не зацікавлена у розмові з Вами. А повна відсутність зорового контакту свідчить про повну байдужість Вашого співрозмовника до розмови.

Людина дивиться вгору. Підняті вгору очі є ознакою прояви презирства, сарказму або роздратування, адресованого Вам. У більшості випадків подібний «жест» означає прояв поблажливості.

2

Якщо людина дивиться у верхній правий кут, він візуально уявляє собі збережену в пам’яті картинку. Попросіть кого-небудь описати зовнішність якоїсь людини, і Ваш співрозмовник обов’язково підніме очі вгору і подивиться вправо.

Якщо людина відводить очі у верхній лівий кут, це свідчить про те, що вона наочно намагається собі щось уявити. Коли ми намагаємося використовувати свою фантазію для того, щоб візуально «намалювати» якусь картинку, ми піднімаємо очі вгору і дивимося вліво.

3

 

Якщо ваш співрозмовник дивиться вправо, це означає, що він намагається згадати щось. Спробуйте попросити когось згадати мелодію пісні, і людина обов’язково кине погляд вправо.

 

 

Дивляться вліво, люди придумують звуки. Коли людина уявляє собі якийсь звук або становить нову мелодію, вона дивиться вліво. Попросіть кого-небудь уявити звук гудка машини під водою, і тоді людина неодмінно погляне вліво.

Опустивши очі, ми показуємо, що відчуваємо себе не дуже комфортно або навіть ніяково. Найчастіше, якщо людина соромиться або не хоче розмовляти, вона опускає очі. В азійській культурі не дивитися людині в очі, опустити погляд вниз при розмові співрозмовником є нормою.

4

 Якщо людина опускає очі вниз і дивиться вліво, вона думає про своє враження, отримане від чого-небудь. Запитайте співрозмовника, які почуття він відчуває в свій день народження, і перш ніж відповісти Вам, людина опустить очі і погляне вліво.

Якщо ваш співрозмовник опускає очі і дивиться вправо, ця людина веде так званий «внутрішній діалог із самим собою». Ваш співрозмовник може обмірковувати щось сказане Вами, чи може роздумувати над тим, що сказати Вам далі.

Ці «правила» зазвичай працюють з усіма нами.

Але лівші роблять все навпаки: правша дивиться вправо, лівша вліво, і навпаки.

Facebook Comments