Змінити себе важко: нас тягнуть назад не тільки старі звички, а й близькі люди. Їм можуть бути не до душі наші нові думки, цілі та спосіб життя. Щоб жити новим життям, ми повинні бути готові до втрат і розставання.

(с) Джеймс Альтушер.

duh

Мікеланджело говорив про свого «Давида»: в кожному шматку мармуру таїться скульптура, і моя робота як скульптора – звільнити її. Ми схожі на цей шматок мармуру. Щоб стати вільними та незалежними, нам потрібно відсікти те, що в нас вклали батьки, ровесники, школа, уряд, культурні стереотипи – все, що утримує нас в минулому.

Коли починаєте думати своєю головою, діяти на свій розсуд, знайдуться ті, хто радітиме помилкам. Вони не зможуть терпіти поруч із собою того, хто живе інакше. Вони сприйматимуть це як особисту образу, як замах на їх вибір. Коли Ви живете так, як живуть усі інші, Вам може здаватися, що Вас люблять. Але варто Вам змінитися, і Ви розумієте: нас насправді ці люди люблять себе. Їм потрібно, щоб інші були їх дзеркалом. Уявіть, що Вас люблять, поки Ви носите довге волосся. Але варто Вам поголитися наголо, і від Вас вже все відвернулися. Так само це працює, коли починаєте змінюватись внутрішньо.

Нещодавно в мене з мамою відбувся діалог про неприємну ситуацію, яка трапилась між мною і моєю знайомою, свідком якої мама також була. Вона каже мені: “Скажи їй, чому ти промовчала?” Але навіщо? Якщо я почну розбирати всю ситуацію, ми дійдемо до цінностей. Те, що цінне  мені, не суттєво їй. Наші картини світу абсолютно відрізняються. Замість того, щоб розгорнути суперечку – просто промовчала, зекономивши нам час. Напевне, тому ми знайомі, а не друзі: цінності, як і розуміння світу – у нас різні.

Часто Ви чуєте все це від близьких родичів, друзів, колег, керівників, вчителів. Не від всіх. Від деяких. Ваші досягнення будуть дратувати їх. Зводити їх з розуму. Тому що Ви вже перейшли на «темну сторону».

Ось кілька важливих моментів:
Не питайте «Чому?» – Вам ніколи не скажуть правду.
Не сперечайтеся – Ви не зможете нікого переконати, та й це не потрібно.
Прийміть  їх рішення. Забудьте про них (в сенсі авторитетів). Будь-яка спроба налагодити відносини буде тільки утримувати Вас на місці і завдавати болю.

 

Ви знайдете нових однодумців

99,9% людей  живуть звичайним життям. Вони ходять на роботу. Вони проводять час з сім’єю. Вони сперечаються про політику, спорт або ще про що-небудь. Іноді дуже емоційно. Вони живуть тим життям, яке подобається їх сім’ям, колегам, учителям і владі. Вони сідають на поїзд в метро щодня, в один і той же час. Вони лягають спати в один і той же час. Наші гени, які сьогодні визначають, хто ми такі, – ті ж, що і 40 тисяч років тому. Але немає ніяких доказів, що 40 тисяч років тому люди так само жили за розкладом і робили ті ж речі, що і зараз, день у день. Еволюція не запрограмувала нас жити за єдиним розкладом.

Ми прийшли до цього життя, бо така була логіка індустріальної революції, яка перетворила працівників в клас взаємозамінних людей. Як тільки ви йдете від стандартизації, ви перестаєте бути «такими же». Ви стаєте мандрівниками.

Дослідник може потерпіти невдачу. Мандрівник може заблукати. Опинитися в вигнанні – страшно, холодно і самотньо. Але світ раптом стає більше. Зона комфорту  розширюється і стає зоною росту. Ви помічаєте, що людей, які не належать до “таких же”, набагато більше, ніж Ви думали. Ви будете зустрічати їх все частіше і зрозумієте: «Чорт, а тут класно».

Це те, що станеться з Вами, коли Ви вирішите змінитися. Коли Ви будете переживати зміни. По суті, це буде відбуватися з Вами завжди. Тому що змінюватися – не означає стартувати з однієї точки і прийти в іншу. Це не означає шукати дорогу до свого істинного «Я». Це означає забути про дорогу і дозволити собі заблукати.

Не варто чекати, що Вашт рідні будуть поспішати за Вами. Ви можете запронувати тему для розмови, книгу, надіслати лінк на статтю чи анонс курсу. Але Вибір (чи скористатись) вони приймають самі. І дозвольте їм бути собою. Можливо, хтось хотів достукатись так до Вас, але на той час така ідея видалась Вам дивакуватою і Ви відхили. То, можливо, і Вашим рідним потрібен час, щоб дозріти? Або просто у них зовсім інша дорога, а їх місія бути Вам родичем, щоб час від часу нагадувати про Ваші же слабкі сторони, віддзеркалючи Вашу поведінку і над чим працювати. Все гаразд, це життя і підказки повсюди!

Facebook Comments