Перший день Нового року чи ранкові ритуали, але час для себе має бути у Вашому графіку, адже поки ми плануємо і не аналізуємо (проведення істинної роботи над собою вібувається саме в цей момент) життя може пройти мимо.

Я віддаю перевагу робити лиш те, що дійсно хочеться, як і зустрічати новий календарний рік в найприємнішій компанії. Здоровий сон, смачна і корисна їжа, трішки часу на книги і потім приємні зустрічі:) – ідеально для першого січня!

IMG_6892

І в цей день нового року я не роблю аналіз, оскільки під таке було виділено весь грудень, а Ви, напевне, пройшли окремим кроком в онлайн програмі. Зате я виділяю окремо час для оформлення мрій на хвилі новорічного настрою. Маю звичку відразу записувати свої бажання в окремий список в нотатках телефону. Він так і називається “Я хочу…”. Як на мене, важливо озвучувати (як мінімум для себе) свої бажання. На скільки б очевидним це не здавалось, але оформлювати в логічно завершенні речення виявляється складно великому % українців  і потрібно вчитись мріяти.

Тому в перший день нового року я записую свої бажання, як на новому диханні, не підглядаючи в існуючий список, де вони розташовані підряд, а тут за певною системою. Зараз подилюсь.

Система змішана із “пріоритетами за сферою” та “світлофор”

Крок перший: виписую всі бажання, все, що хочеться. Їх має бути близько 100. Чому така цифра? Зазвичай перші 15-30 – це те, що давно хочеться, але собі відмовляємо або накопичуємо поки ресурси: матеріальні блага, покупки, на скилы (курси і тренінги). Наступні 10 – це на кшталт “мир у всьому світі” і мої рідні живі та здорові. Потім з десяток що насправді хочеться, про себе. І вже наприкінці йдуть істинні бажання. Тому спробуйте виписати список 100 бажань. Саме виписатись – тут ключове! Робіть це на одному диханні, краще без пауз.

Починайте речення з я хочу… Зізнаюсь відверто, доволі часто фурмулюю, як відсмартовану ціль в досягнутому варіанті. Це із-за практики конкретизувати і провокування інших уточнювати, деталізувати свої бажання. Все ж таки, це одна із головних моїх задач при індивідуальному листуванні в онлайн програмах. Головне, щоб записано було в позитивній формі. Про частку не, навіть не згадую – само собою зрозуміло, що її наявність це вже концентрування на негативі.

Наприклад: я хочу, щоб мої рідні ніколи не хворіли. порівняйте з я хочу, щоб мої рідні завжди були здорові.

Відчуваєте на чому акцент? Спочатку доволі складно формулювати відразу правильно. Тому варто вичитувати, можливо давати комусь на перевірку (коучу, людині, якій довіряєте). Або ж посидіть над записаним і запитайте себе: “На чому саме акцент? Що має бути кінцевим результатом” у кожному реченні. Дуже добре додати почуття і відчуття (Ваші переживання), коли цей кінцевий результат досягнуто, проживати відчуттями. 

Наприклад:

я спокійна та щаслива, що мої рідні здорові і задоволені.

я більш організована з новим гаджетом Х.

Також варто зазначити про екологічність бажань. Тобто ми не можемо формулювати чужі бажання. Або бути щасливими за рахунок чужого щастя чи вирішувати що добре для когось. Ясна річ, Ви хочете, щоб рідні були щасливі. Але їх поняття щастя і Ваше можуть суттєво відрізнятись.

Скажімо, для сина щастя робити те, що йому хочеться, відчуття свободи. Для батьків важливо, щоб він продовжив їх справу, відчуття впевненості в його завтрашнього дні. Формулювання: я хочу, щоб син став економістом і продовжив сімейну справу – це не екологічне бажання, Ви вирішуєте за сина.

А я хочу, щоб син знайшов справу життя і реалізувався професійно – дає йому право вибору. Давайте людині шанс бути такою, якою хоче бути ця людина. Поважайте вибір. Щастя, як і свобода, доволі часто закінчується там, де починається щастя чи свобода іншої людини. І воістинну щасливі ті, в кого ці бажання співпадають та сили з ресурсами об’єднуються, щоб реалізувати їх.

бачення року

Крок другий: навпроти кожного бажання зазначте символ сфери життя (значок) або першу букву. Скажімо, сферу здоров’я я чсто для себе позначаю кружечком, як символ гармонії або ставлю букву З. Щоб одну і ту ж сферу не позначати різними словами (здоров’я, гармонія, краса), то визначіть для себе скільки сфер у Вас є, що в кожну входить і намалюйте поруч її символ. На малюнку приклад (ось таблиця для скачування). Можете об’єднати сфери або переіменувати.

Для зручності можете під кожною сферою життя переписати свої бажання в стовпчик. Навіть виділити окремий аркуш А4 для кожної, щоб не заплутатись.Не бійтесь переписувати бажання по кілька разів. Поки переписуєте – ще раз вичитуєте, можливо перефразовуєте. Трапляється таке, що бажання звучить не значимим і переписувати його вже не хочеться. Воно, наче пройшло перевірку на “Ваше істинне бажання чи на емоціях придумане“.

Крок третій: дати колір реалістичності, як світлофор. Перед цим кроком варто зробити невеличку паузу, щоб всі бажання не перемішались в голові. Випити смачного гарячого напою, зробити телефонний дзвінок, відволіктись на 15 хв. Поверніться і візміть аркуш А4 (краще бачити на одному екрані), перед собою всі разом. Розділіть аркуш на 3 частини, як кольори світлофора.

Зелений – бажання, які легко реалізувати, для яких у Вас вже є всі необхідні ресурси, потрібно лиш зробити крок в цьому напрямі.

Жовтий – більш складні, але реалістичні бажання. Заради них Вам варто буде попотіти і зібрати всю волю в кулак, накопичити певні ресурси, але бажання досяжні.

Червоний – це те, що Вам дуже хочеться, але поки не бачите можливості, недостатньо ресурсів або ж “їм ще не час”, не в пріоритеті і звучать, як нереалістичні. Будьте обережні з цим кольором, адже ті, хто звикли собі у всьому відмовляти, ради бажань інших, всі свої мрії можуть вписати саме в цю колонку. Тут мова йде про дуже далекоглядні бажання або об’ємні в ресурсах.

Крок четвертий: визначіть пріоритет кожного бажання. Підпишіть і/ або зазначте важливість буквами АВС – найпростіша система визначення пріоритетів.

пріоритет АВС

Все, що з пріоритетом А – формулюєте у  ключові аффірмації, фрази- позитивні установки і перший місяць щоранку переписувати їх заново, як налаштування на день і концентрація на своїх мріях, щоб вчасно розпізнавати можливості навколо. У Вас підніметься настрій, звернете увагу на самих важливих для Вас речах, зміните фокус на пошуках можливостей. Це і налаштування на день і відкладання в пам’яті. Можете завести навіть блокнот під таку чудову справу. І якщо всі попередні кроки робили в електронному форматі, то цей варто щодня переписувати від руки. М’язова пам’ять теж гарно попрацює і Ваш мозок постійно буде концентруватиь на переробці важливої для Вас, приємної інформації – Ваших мріях.

Переписуйте свої мрії та цілі. Поки вивчите їх усіх, вже й збудуться 🙂

І діліться результатами, будемо доповнювати цю систему, якщо аргументовано чудовими змінами. Давайте працювати над собою разом, щоб щодня савати кращою версією себе!

Facebook Comments