#welldoneyear планування року онлайн

ПЛАНУВАННЯ РОКУ #welldoneyear
Самоменеджмент + психологія = це мій підхід до виведення планів.

Я вважаю, що всі найзаповітніші мрії можуть бути реалізовані, якщо перевести їх у цілі. Ясна річ, що на шляху доведеться ще зі страхами своїми попрацювати, стримуючими установками і розібратись які ж із бажань реально мої. Тут і місце психології.

Я за планування. Чим більш далекоглядне, тим краще.
Так роблять сильні особистості, які вважають, що все в їх руках і хочуть проживати саме своє життя, не нав’язане обставинами дня, чи «поживемо – побачимо».

Плани корегуються, доповнюються, бо без них – як без карти – ви просто блукаєте і навіть не знаєте про це. План, психологічна робота з цінностями (компасом) – це те, що дає впевненість «що я хочу» і бачення «як для мене найоптимальніше це реалізувати».

Прихильники мого підходу та методів чекають на цей тренінг. І планують зі мною свої щасливі 12 місяців вже 4-й раз поспіль. Цього року техніки інші, доповнено і в нас буде зручний бук для заповнення найсокровеннішого

Багато із вас живуть не в Києві, або ж не можуть виділити цілий день, краще по кілька годинивпродовж тижня
Тому для вас ОНЛАЙН формат російською мовою
📍24.12-30.12 – онлайн планування року 

❗️Реєстрація відкрита, доки учасники викуплять квитки.

💜Клієнтам та випускникам онлайн курсів знижка.
Дуже люблю цей період і готую вам особливу програму☺️

Ірина Оксенюк

Рівні свідомості по Девіду Хокінсу

Часто говорять про різні рівні свідомості, але як заміряти, опираючись не на езотеричні методи. Наша свідомість, наше свідоме життя – це лише 10% айсбергу, а решта – 90% – це підсвідоме, з яким ми шукаємо контакт через медитацію / молитву / терапію. Американський гуру психіатрії Девід Хокінс за допомогою прикладної кінезіології вивів карту свідомості. Згідно цій карті, людську свідомість поділено на рівні, кожному з них відповідає домінуюча емоція і сприйняття життя, а також кожному рівню відповідає певна кількість енергії.

Модель еволюції свідомості людини, запропонована Девідом Хокінсом, являє собою шкалу рівнів свідомості: від 1 до 1000 одиниць, де 1 означає існування як таке (бактерії), а 1000 – вищий рівень розвитку свідомості в фізичному тілі (Ісус, Будда, Крішна). Значення  не арифметичні, а логарифмічні. Це означає, що перехід на кожен новий рівень дозволяє відкривати зовсім нові горизонти, реальності, які на кілька порядків вище попередніх. 

Рівень свідомості – це частота вібрацій, енергетика, а ні в якому разі не інтелект, IQ або EQ (емоційний інтелект). Навіть відомі професори, доктори наук можуть перебувати на рівні нижче 200. Рівень свідомості визначається тим аттрактором (егрегором), до якого прагне свідомість, як до магніту. Аттрактор – це та негативна емоція, в яку людина «провалюється» при стресі, наприклад. Людина як би “розмазана” за цими рівнями, немає такого індивіда, який знаходився б завжди на 1 рівні або під впливом тільки одного аттрактора.

По-перше, людина може бути розрізненою по областям життя – здоров’я, любов і секс, гроші, робота, відносини. По-друге, людина може іноді підніматися у високі рівні свідомості, але якщо вона знаходиться в оточенні під впливом більш низьких, вони її  рано чи пізно “зірвати” звідти (може надовго, а може і не на тривалий час). Тому вкотре повторю про важливість вашого реального та віртуального оточення.

Я такий щасливий і вдячний, що мій світ – це відображення мене, і я можу змінити і налаштувати кожну думку. (c) Боб Проктор.
Результати досліджень Хокінса
  • Зараз глобальний рівень свідомості людства становить 209 одиниць.
  • Більшість фільмів опускає рівень свідомості людей нижче 200 одиниць.
  • Кожна думка, дія, емоція, слово має шаблон тієї чи іншої потужності.
  • 85% людської раси знаходяться нижче критичного рівня в 200 одиниць.
  • Будь-яке задоволення людини на рівні свідомості нижче 250 неможливо.

читати більше…

Сміливість бути собою – що це і як?

Сміливість бути собою. Кожне із трьох слів має значення.

Своєю професійною ціллю найближчі 5 років я зробила популяризацію психології простими словами серед покоління дітей пост-радянського простору. Я розповідаю про основні теми, базові зання різних напрямків психології, які “на пальцях” показують, що “я нічого нікому не винен”, “я вправі жити своє життя без почуття вини”, що “лише роблячи те, що справді любиш можеш жити життя наповнене задоволенням, станом потоку і сенсу”. 

Всі зобов‘язання, які беру на себе за сім‘ю, батьків чи як громадянки і т. д. називаються «я хочу» піклуватися про рідних, викидати сміття лише у смітник.. і т. д. Це мій свідомий вибір, а не я «повинна» і #тижмать, #тижпсихолог і т. д. Все, що з “ти ж” – це маніпуляція, але стаття не про це.

Це про зрілість, усвідомленість та дихання на вільні груди. Жити своє життя. Тому тема #сміливістьбутисобою стає основною в моїй діяльності на найближчі роки та новим лозунгом WELLDONE.

Так як тема об’ємна і це те, що я вивчала, досліджувала в психології 13 років, але прийшла до свого катарсису і занурилась лиш останні 4 роки. Я намірена вмістити сам концентрат ідеї. Тому прошу включеності, поваги, щоб як губка ввібрати в себе досвід моїх близько 40 клієнтів індив роботи від місяця і понад 1000 учасників онлайн курсів (за цей період вивчення теми).

Щоб зрозуміти чому для того аби по-справжньому бути саме собою потрібна неабияка сміливість, хочу продемонструвати що впливає на наші “ти-повинен”, “так треба” чи “будь модним”… і так далі, список чималий і ви самі не раз чули в свою адресу.

В самій основі лежить віра в щось: Бога, Всесвіт, Енергію, Атеїзм, Теорію вибуху, Теорія Дарвіна, Панспермію (експеримент інопланетян). Як на мене значення суттєвого немає. Можна навіть одночасно вірити у все, бо одне одне не виключає, швидше доповнює в якійсь мірі. Та ці ідеї мають в своїй основі посил вивчення роду. Припустимо, що між поколіннями 30 років. Колись народжували в 18, зараз і в 35 – це норма, тому візьмемо середнє:

  • 30 років: 2018 рік – сьогодення,
  • – 30 =1988 – рік мого народження,
  • 1958 – рік народження батьків,
  • 1928 – рік народження дідусів і бабусь,
  • 1898 –  рік народження прадідусів та прабабусь

Я особисто прийшла до такого розуміння після розмови з Тео – фінець шведського походження. Сам того не розуміючи гарно знався на психології поведінки людей. Знаєте як? Він любив історію і вмів гарно її аналізувати. Він дивився на всі країни через призму наслідків історичних змін. Мене цього не вчили на факультеті психології. Якось в Албанії, коли проговрила риторичне запитання: “Чому вони всі такі закриті, наче бояться чогось”. Він відповів: в їх головах ще досі диктатора, як звичка, навіть якщо формально правління країни змінилось. Я була вражена.  Однією фразою він мене навчив більше, ніж напевне всі професори на факультеті психології. Давайте подивилось на ці роки. 

Хронологія свідомості українського соціуму:

читати більше…

Ресурси для мотивації та натхнення

Відразу уточню: якщо у Вас немає життєвих цілей чи хоча б стратегічного бачення себе, то ніякі ресурси Вас не вмотивують.

Адже поки Ви не знаєте чого хочете, то немає значення з якою швидкістю Ви рухаєтесь в нікуди – просто рухаєтесь повільно чи швидко. А ось вже в якому напрямку варто йти і з ким – це Вам зі стратегією спочатку визначатись.

Ця ж стаття про ресурси, які підтримують мене в тонусі та наповнюють мій мозок потрібною мені, корисною, відфільтрованою інформацією. Справа в тім, що разові акції в стилі: “підготуй форму до літа”, “скоро НР, треба написати цілі”..не працюють. Лиш коли ми переводимо дії, як системні в наш стиль життя. Тому що ефект помітний з часом. Наприклад: Ви все своє свідоме життя чули що “Ви звичайні”, “такий, як всі”. І тут раптом зустрічаєте людину, яка каже Вам каже, що Ви – особливий. Хіба не викличе підозру ця фраза, сприймите за лестощі? А раптом ще хтось почне підмічати Ваші здібності, таланти. А Вам просто незвично це чути, тяжко повірити…. Скажи дитині 40 разів, що вона свиня – візьме й захрюкає. Принцип той же!

Відповідно, щоб повірити, що це не так, що у Вас правда є талант, –  потрібно хоча б в половину разів чутому раніше ні – почути так. Тобто, якщо Ви зростали в оточенні токсичних людей, перейняли їх руйнівні установки і ці фрази стали частиною Вашого світогляду, сприйняття себе. Можливо, на рівні відчуттів стали підозрювати, що щось тут не те, Ви не можете бути повною невдахою, завжди ж захоплювались чимось і навіть непогано виходило… То може всі ці теплі слова від ледве знайомих людей – правда? Ви починаєте сумніватись у фразах оточення, яке стримувало Ваш ріст і придивлятись до себе, вивчати себе. Помічаєте, що правда, є натяк на талант і можливо щось з цього вийде – продовжуєте приділяти своїм здібностям час, допускати нові думки і вже Ваші старі переконання рушаться, як поступово відпадають ніжки стола, на якому трималась ця кришка – сама ключова фраза – Ви – бездара.

З першими кроками, спробами змінитись Вас переповнюють сумніви, страх: а раптом нічого не вийде? А раптом, все, що про мене погане говорили в дитинстві – це правда? В такі моменти важливо заручитись підтримкою. Якщо ж її немає, то надихаючими ресурсами, які продовжуватимуть сіяти фрази з успішними переконаннями. Я не запевняю Вас йти на тренінги особистого зросту – де лиш теорія і красиві фрази “You can do it”. Підкріплювати діями надзвичайно важливо. Та якщо не наважуєтесь зрушити з місця, така собі мертва точка, то надихаючі ресурси заповнять Ваш мозок потрібною інформацією, як стакан води. І нова свіжа, напором з джерелапоступово витіснить стареньку, болотяну, яка вже закисала від простою. Потік інформації, який Ви перебляєте через свою лінзу сприйняття, за допомогою свого критичного мислення і виводите власні умовиводи.

По цій причині я кажу, що слухати / читати / дивитись такі ресурси – це вмістити свій графік, як щоденний ритуал. І поступово витісняти токсичне оточення з віртуального та реального свого світу на оточення, яке стимулює працювати над собою, розвиватись і реалізовувати свій потенціал. Особисто я не можу виділити окремий час на прослуховування та читання. З урахуванням правил продуктивності при багатозадачності, частенько поєдную з іншими діями. Опишу на прикладі свого звичного дня.

читати більше…

Пора починати жити

firestock_girl_paper_29092013Чомусь прийнято вважати, що підкорення нових висот і цілковите виснаження один без одного не ходять. Нічого подібного. Емоційне вигоряння зовсім не ознака успіху, це спосіб, яким наш організм недвозначно натякає, що пора пригальмувати.

Стрес, навантаження, емоційне вигорання – назв багато, а суть одна. Кожен з нас хоча б раз в житті усвідомлював, що загнаний в кут, виходу з якого не спостерігається. Вам напевно знайоме це відчуття: 10 ранку, ви вже на взводі від третьої чашки кави, а в голові замість яких-небудь слушних думок – цілковита каша. Ви виснажені – фізично, ментально та емоційно – і абсолютно байдужі до того, що раніше тішило. Мотивація? Забудьте. Дратівливість? О, так. Турбота про здоров]я і гарне самопочуття? В топку.

Я би ще охарактирузувала це “напівдорога в яму”. Згадувала про “яму” в статті про кризу. Так ось, ця півдорога – це можливість зупинитись і озирнутись. Перші дзвіночки, так би мовити. Знайти свій шлях і почати жити усвідомлено.

Якщо Ви робите те, що робили завжди, отримуєте те, що завжди отримували.

Про це говорив і Генрі Форд, і Енштейн, і ще чимало відомих людей. Це, наче, само собою зрозуміло, але іноді крилата фраза більш влучно передасть всю суть.

Звичні способи повернення себе до життя, будь то подвійна доза міцної кави або черговий шар тонального крему під очима, займають буквально кілька хвилин, але чи багато від них реального ефекту? Так, для докорінної зміни життя потрібно набагато більше часу, але в кінцевому підсумку всі зусилля себе виправдовують. Це інвестиції у Ваше здоров`я і добре самопочуття, тому ставитися до них варто з усією належною серйозністю.

читати більше…

Кращі цитати з книги “Трансформатор” Дмитрія Портнягіна

З каналом Трансформатор про життя і бізнес Дмитра Портнягина мене познайомив близький друг. У моєму ближньому колі існує правило: рекомендаціями не розкидатися, поки не попросять або тебе особисто дуже зачепило. Це саме той випадок. Тоді вже вийшов 16-й випуск (раз в тиждень, по середаv) і він сказав мені: “наполегливо рекомендую розпочати перегляд з першого випуску, щоб ти зробила свої власні висновки хто він такий”. Я дивилася поступово, бачила як проект росте, як Дмитро розкривається. Дуже надихаюся його особистим прикладом одкровеннями, прямотою, щирістю. Але саме завдяки цій книзі я начебто познайомилася з ним особисто.

Вона для підприємців-початківців або скоріше для “хлопців з регіонів”, які не наважуюься почати свою справу. А значить ця книга про подолання страху на особистому прикладі Дмитра. Також вона про цінності сучасного чоловіка. Деякі цитати на стільки близькі, що ніби-то зняті з язика. Я залишила їх, все ж виділяла. Не тому що це нове для мене, а тому що це цінно! Для мене особисто, його опис як зібрав речі і поїхав в незнайому країну, спалюючи мости, щоб не було надії “А раптом не вийти і я зможу повернутися …” дуже сильно зацепили мене. У цей момент зрозуміла інше значення “сила прийнятого рішення”. У цьому мужність, яка може бути притаманне будь-якій людині, Особистості, якщо вирішите такими стати!

? Страх вийти за рамки заважає рухатися, нашіптує, що перший крок неодмінно повинен бути правильним, краще – ідеальним. Але ж це неможливо! Запам’ятай: твій страх майбутніх невдач безпідставний. Загрози немає – це ілюзія. Майбутнього не існує.

? Не важливо, в якому ти віці, – люди постійно впливають на тебе. Вони або тягнуть вниз, або вгору.

? Знайди тридцять матеріальних об’єктів, якими ти хочеш володіти. Склади список. А далі поруч з кожним із пунктів напиши ціну. Пошукай в інтернеті, якщо не знаєш. Ти повинен чітко розуміти вартість того, що хочеш мати. І ось тепер я пропоную тобі скласти всі ціни в твоєму списку, а далі розділити отриману суму на двадцять чотири. На двадцять чотири, тому що я хочу, щоб ти не відкладав свої мрії далі, ніж на два роки, а два роки – це двадцять чотири місяці. Так ось, коли ти поділиш отриману суму на двадцять чотири місяці, то отримаєш той щомісячний дохід, на який тобі потрібно вийти. Він буде твоєю метою. Зрозумівши, скільки грошей тобі потрібно, ти зможеш правильно вибрати нішу, в якій будеш працювати. Не всі ніші зможуть дати стільки, скільки тобі потрібно.

читати більше…

Техніка “Вікно Джохарі” щоб пізнати себе

Вікно Джохарі показує наскільки добре людина знає саму себе і допомагає зрозуміти те, як до неї ставляться оточуючі. У всьому світі цей тест відомий як один із способів пізнати себе, налагодити спілкування з близькими або поліпшити розуміння в колективі. Вона, ця таблиця, є відповіддю на старовинне одвічне питання: в чому сенс життя? Або, скоріше, так, «для чого людина народжується на світ?» Називається ця таблиця – «вікно Джохарі».

Техніка під назвою «Вікно Johari» була придумана Джозефом Лафті і Гаррі Інгам в 1950 році. Назвали своє дітище, з’єднавши разом імена: Joe + Harry. Можна сказати що це модель, яка показує, наскільки добре ви знаєте самого себе.

Джохарі

Спочатку необхідно описати себе прикметниками зі списку, а потім запропонувати виконати те ж саме своїм друзям і колегам. Наприклад: Веселий, Дорослий, Уважний, Змужнілий, Гордий, Дружній, Довірливий, Дбайливий, Залежний, Замислений, Сором’язливий, Розсудливий, Знаючий, Ідеалістичний, Винахідливий, інтравертному, хто шукає, Любовеобільний, Мрійливий, Мудрий, Надійний, Різкий, Напружений, Незалежний, Нервовий, обережний, Дотепний, Відважний, Чуйний, Допомагаючий, Понимающий, Відданий, Пріспосабляющійся, Радісний, Розслаблений, Раціональний, Релігійний, Скромний, Слабкий, Складний, Зібраний, Співчутливий, Спокійний, Спонтанний, Щасливий , Талановитий, Тихий, Впевнений, Розумний, Наполегливий, Хоробрий, Чутливий, Щедрий, Екстравертний, Енергійний…..

Далі беремо аркуш паперу, ділимо його вертикально навпіл і горизонтально навпіл. Вийде чотири «вікна» (частини). У ліве верхнє («Відкрите Я») пишемо ті слова, які є і у власному списку, і серед опитаних друзів. У ліве нижнє («Закрите Я») – слова, які є тільки у власному списку. У праве верхнє («Сліпе Я») – слова, які є тільки в суспільному (опитаних) списку. У праве нижнє («Невідоме Я») – слова, яких немає ні в одному списку. Відкрите вікно включає в себе інформацію, яку ми про себе знаємо і транслюємо її іншим – як наше ім’я, деякі наші звички і якості.

Закрите вікно описує інформацію, яку ми про себе знаємо, але іншим не повідомляємо. Сюди входить та інформація, яку ми хотіли б зберегти. Найчастіше в ній виявляються засуджувані суспільством якості або ті, які не подобаються нам. Ми про них знаємо, але ось показувати іншим не поспішаємо. Це вади, шкідливі звички, погані риси характеру. У всіх нас закладено те, що ми намагаємося не робити зовсім або хоча б не при сторонніх – чи то колупання в носі, дрібне злодійство в магазинах, чи швидка запальність і роздратування на дрібницях. Виявити приховану зону допоможуть такі питання:
– Які свої звички я приховую від оточуючих?
– Що я хотів би змінити в собі?
– Які риси свого характеру я соромлюся проявляти з малознайомими?
Тут досить 4-5 пунктів. Таємниці від інших.

читати більше…

Щоденник особистісного і професійного зросту

Моя любов до експериментів: як вивчення, так і впровадження в своє життя відкриває чимало нового досвіду, вражень готовності йти на ризики розширяти зону комфорту. Розповім вам про один із них, який надихнув попрактикувати цю техніку і отримати свої результати.

Техніка

Припустимо, вви щаслива людина, у якої є час, але чогось іншого не вистачає. Тоді Вам може бути цікава практика, запропонована студентам-психологам університету Массей в Новій Зеландії. Вони вели записи протягом семестру і приблизно раз в три місяці надавали своєму супервізору (наставнику) рефлексивне есе за результатами цих записів.

На внутрішній стороні обкладинки зошита рекомендувалося записати наступні питання:

1. Що я зробив добре? (це про результат, як у щоденнику успіху в Бодо Шефера)
2. Що це говорить про те, що для мене важливо? (це про цінності) Які у мене є вміння?
3. Що б я в наступний раз став робити по-іншому?(саме в такій рефлексії аналі для зросту)
4. Чому / чого мені для цього необхідно навчитися?(перелік звичок / вмінь для кращої версії себе)

Кожен раз, звертаючись до цього списку питань, ви мимоволі оцінюєте виконану роботу і з практичної точки зору дивитеся на самовдосконалення.

Я пробувала усно пророблювати цю вправу. Просто ввечері під час гігієни, щоб об’єднати справи, оскільки окремо не хотіла виділяти час в графіку.

читати більше…

Простой способ сделать выбор, если Вы на распутье

читати більше…

Техніка “навіщо” або “five why” для перевірки мотивації на міць

Цю техніку варто освоїти і взяти за звичку, щоб виконувати “на автоматі” по відношенні до всього, за що беретесь. Тому що це інструмент, який робить ваше життя усвідомленим.

Коли відповідаєте на запитання “навіщо?”, то іноді буває байдуже на всілякі “як?”. Адже це питання вашої мотивації, для чого все це робити чи конкретну маленьку дію прямо зараз.навіщо прикладКоли я вперше інтуітивно для себе її відкрила, не знала, що вона має свій аналог 5 whys. Рекомендувала задавати запитання, перш, ніж братись за дію, проект і говорити про чесність з самими собою своїм знайомим, колегам, клієнтам, ідея стала окреслюватись в певну “чарівну техніку”.

Справа в тім, що темп життя настільки швидкий, що чимало речей людина робить “на автоматі” або ж колись вирішила, що “я повинна”. Іншими словами – заборонили собі зізнаватись чесно і робити те, що хочеться. Ми, українці, навіть мріяти не вміємо. Тому вся складність отримати цю чесну відповідь привела мене до рекомендації клієнтам задавати собі запитання “навіщо” по кілька разів на день. Бо при мені вони намагаються зберегти обличчя, “гарно та етиччно виглядати” і часто не зізнаються в своїх корисних чи простих матеріальних бажаннях. А це абсолютно природньо, нічого соромитись. Установки в голові та соціалізація під назвою “гарний тон” тримають нас в рамках манер і подалі від себе. Та це вже питання самооцінки, яке варто розглянути в окремій статті.

читати більше…

Як правильно робити компліменти

Продовжуємо практикувати техніки ефективного спілкування, розвиватись на емоційному рівні.

Ще один важливий навик – це правильно (влучно) говорити (щирі) компліменти!

Stocksy_txp0a483f73lyJ000_Medium_46687-700x466

Ми часто вдаємось до критики, а ось похвалити не беремось, соромимось, що наші слова приймуть за лестощі. Впродовж дня спробуйте говорити компліменти людям, всім підряд, без розбору. Починайте з себе в дзеркалі і закінчуйте продавцем-консультантом в магазині. Спочатку будете виглядати і звучати дещо штучно, але відточене вміння прийде з досвідом – бачити в людях краще і з легкістю говорити їм це.

Зверніть увагу, що відповідь на комплімент має бути лиш “дякую!”. Не поспішайте сказати комплімент у відповідь, аби сказати у відповідь. Таким жестом ви не приймаєте комплімент, а підтверджуєте його “штучість”, наче фраза була сказана навмисне, щоб отримати вашу схильність, а не підкреслити стан чи вигляд. На жаль, це поширена неетична поведінка: відповідати “навмисним компліментом” на комплімент:

читати більше…

Чтобы избежать страдания, идите прямо в боль. Интервью с Шинзеном Янгом

Автор интервью Д. Патрик Миллер. Оригинал опубликован 16 августа 2017 в онлайн-журнале Elephant.

Я взял интервью у Шинзена Янга, одного из старейших американских учителей осознанности, автора книги «Наука Просветления». Тема этого интервью: как мы можем изменить своё внутреннее состояние таким образом, чтобы снизить количество страдания — и не только от политических, но и от множества других причин.

Практик медитации и консультант нейроисследований, Шинзен предлагает рациональную и научную точку зрения на область, традиционно склонную к размытым формулировкам и мистическому языку. Как он сам часто говорит, его задача — убрать из мистицизма туман.

После того, как Шинзен закончил факультет азиатских языков в UCLA, он поступил в докторантуру по буддийским исследованиям в Университете Висконсина. Во время подготовки к диссертации, он прожил три года монахом на горе Койя в Японии, в монастыре буддийской школы Шингон (японской ветви ваджраяны). Там он и получил это имя — Шинзен, и впервые начал серьезно медитировать, что и привело в дальнейшем к его преподавательской деятельности.

В частности, его монашеская практика включала в себя 100-дневный зимний ретрит, проведенный практически без обогрева и в почти полной тишине, без еды после полудня, и вдобавок — с «очищением холодной водой», когда нужно было ежедневно выливать ледяную воду из ведра на голое тело. Как Шинзен вспоминает в своей книге: «Было так холодно, что вода замерзала в тот момент, когда касалась пола, а полотенце замерзало прямо в руках, и я босиком скользил по ледяному полу, пытаясь вытереть тело насухо затвердевшим кухонным полотенцем».

Проходя через все эти мучения, Шинзен заметил, что если он сохранял состояние повышенной концентрации, то переживание страдания существенно снижалось. Когда же внимание убегало, страдание было невыносимым. На третий день этого испытания, на него снизошло:

«У меня было всего три варианта: либо я проведу следующие девяносто семь дней в состоянии повышенной концентрации в течение всех часов бодрствования, либо я проведу их в крайних мучениях, либо вовсе сдамся и не смогу закончить то, на что согласился. Выбор был очевиден».

Шинзен закончил 100 дней тренировки. После этого он мог «сознательно ощущать вкус повышенной концентрации в любой момент по желанию. Сто дней из моей жизни оказались крайне низкой ценой за то, чтобы научиться жить совершенно иначе».

читати більше…

Метод “Ранкові сторінки”

За одну добу у нас в голові проносяться до 60 тисяч думок. Уявляєте? І 95% з них – це наші старі думки. Одне і те ж, кожен день – знайома картина? Наша голова перетворилася на величезний чан, в якому без зупинок вариться каша зі своїх і чужих думок. І ми думаємо, думаємо, варимо, варимо.

Є кілька простих і водночас ефективних методів, які допомагають знаходити істину серед купи думок та роблять життя більш усвідомленим. Раніше я писала про техніку фрірайтинг, зараз розповім про схожу у виконанні та своїй суті – “ранкові сторінки”.

Ранкові сторінки

По суті – це одна ідея, яка реалізовується технічно дещо інакше. Вперше ця техніка з’являється саме під такою назвою в книзі Джулії Кемерон «Шлях художника».

Як виконувати?

Традиційно ранкові сторінки – це три А4 сторінки, які Ви заповнюєте текстом-думками впродовж 20 хв. відразу ж після пробудження ще до ранкових процедур та кави. Зручніше поставити таймер.

Важливо записувати все, що приходить в голову, не намагаючись вивести гарний літературний текст. Постарайтеся не зупинятися, не починати обмірковувати якусь виниклу думку, а просто писати, писати, писати. Без перерви. Написане бажано нікому не показувати і не перечитувати, принаймні перші два місяці. Коли ви знаєте, що це ніхто не побачить – ви налаштовуєтесь бути максимально відвертими. Тоді потік думок справді потік.

Важливо відмітити, якщо ви лиш ознайомились із технікою і хочете практикувати, то на початку три сторінки важливіші, ніж 20 хвилин. Адже ви можете кілька хвилин налаштовуватись. Забирете свій час на вагання. А в цьому методі краще як можна більше думок викласти на папір.

читати більше…

Токсичні люди: як позбутись таких в своєму оточенні

Навіть якщо Ви ще не зустрічали такого виразу –  «токсичні люди» або«токсичні відносини» – проте Ви точно були знайомі з такими людьми. Українське суспільство переповнене тими, хто полюбляє жалітись, перекладати відповідальність чи концентруватись на негативі.

toks

“Токсичний”, тобто “отруйний”, від них: дискомфорт і незадоволення в цілому, а також емоційний біль, тривале відновлення сил (Ви наче довго “відходите”після розмови з ними),  відчуття марної трати часу і т.п. Все так і є. Але потрібно розуміти, що звичайно ж, не сама людина є «отруйною», а її поведінка, світогляд.

Токсичні люди – це ті, після спілкування з якими хочеться прийняти душ, іноді зі скрабом. Ви зовсім не розділяєте їх погляди на життя. Навіть подумки продовжуєте повторювати собі : “Ні! Не так, Я не погоджуюсь!” Але при цьому мовчки слухаєте і киваєте, бо ж невиховано говорити правду ввічі, потрібно підтримувати smal talk.  Або просто тому, що ця людина – близький родич і Вам просто нікуди дітись з підводної лодки!

Можливо, ці люди колись самі зазнали сильної психологічної травми. Залишимо осторонь питання з причинами, і сфокусуємось на те, як можна розпізнати токсичну поведінку.

читати більше…

Метод “ти-повідомлення”

Взаємовідносини, як і комунікація – це тема, яка цікавить будь-яку персону. Адже людина – істота соціальна і як налагодити стосунки, особливо особисті – це вічне питання. Пропоную вам метод, техніку “я-повідомлень” та “ти-повідомлень”, авторство яких належить генію сучасної педагогіки Гіппенрейтер Юлії Борисівній. Я раніше писала про її основні постулати.

101302_900Щоб навчитись спілкуватись без оцінок та осуджень, без претензій та розвивати саме екологічне відношення одне до одного. Можна висловлювати невдоволення окремим діям партнера (постійному спізненню), але не партнером вцілому (неуважний /неуважна). Саме тут на допомогу приходять такі техніки в спілкуванні.

  “ Я – повідомлення ”

Ці повідомлення незамінні, коли ви незадоволені, роздратовані чи ображені на співрозмовника. Якщо ви виражатимите свої почуття через “я – повідомлення”, то це співбесідника не задіне (якщо задіне, то значно менше) – ви ж скажете про себе, а не про нього.

“Я – повідомлення” вносить вклад у вирішення проблеми не прямо, а тим, що створює атмосферу довіри, при якій легше домовитись. Тобто, “я не звинувачувала його, а просто сказала, що мені гірко / сумно / складно..»

Відностесь до таких фраз, як до формули, підставляючи свої варіанти слів, почуттів, більш зичні вам у повсякденному житті.

читати більше…

Возьмите на себя ответственность за то, ЧТО происходит в Вашей жизни

Когда человек решает меняться сам или при помощи психологии или психотерапевта, в процессе он должен встретиться с несколькими неприятными моментами. Т.е. без этого никак. Один из них взятие на себя ответственности за то, что происходит в нашей жизни. Однако перед тем, как начать это делать регулярно всегда нужно сделать первый шаг.

content_otvetstvennost__econet_ru

Что значит взять на себя ответственность?

Для многих это приравнивается к определению вины. Т.е. если я возьму на себя ответственность, значит я признаю, что был не прав и виноват в том, что у меня что-то в жизни не так, более того, из этого следует, что я должен понести наказание.

Тут легко все спутать с юридическим определением ответственности. Здесь же ответственность предполагает «личностную характеристику человека, описывающую его способность обстоятельно анализировать ситуацию, заранее прогнозировать последствия (весь комплекс следствий) своих действий или бездействий в данной ситуации и делать выбор формы своих поступков с готовностью принять последствия выбора, как неизбежные свершившиеся факты.»

Вообще, многие люди отказываются от ответственности за события, происходящие в их жизни, именно по причине «определения вины и наказания», которые должны следовать за этим. А так как вполне нормально стремиться избежать плохих переживаний, люди предпочитают избегать ответственности за то, что с ними происходит. Они возлагают ее на других и даже определяют вину других людей за проблемы в их собственной жизни.

читати більше…

Техніка “щоденник успіху”

Вперше зустріла цю техніку в книзі Бодо Шефера, саме під  такою назвою. Саму ідею зустрічала і в Джима Рона, Дейла Карнегі та Наполеона Хілла. Тяжко сказати хто із них перший висловив. Хороші ідеї часто осідають мінімум в кількох головах 🙂 та не всі відразу ж це реалізовують.

22359136_1427774593958935_959711231_n

Згадуючи про цю техніку на своїх виступах, зсилаюсь саме на Бодо Шефера, німецького підприємця, мотиваційного спікера та автора ряду бестселлерів. Його  книга “Закони успіху” та “Собака на ім’я Мані” входять в мої топ-10 книг, що сформували світогляд.

Основна мета цієї техніки – переключити вас з процесу на сам результат. Змістити фокус мислення. Наче весь день були клопоти, наче весь день роботу робили, а краю і не видно.

Другий класний побічний ефект і не менш важливий, ніж перший – це робота над самооцінкою, розвиток впевненості в своїх силах. Особливо коли нахвилює страх перед важливою подію, деб’ютом чи в моменти спаду енергії. Ви просто листаєте записи і бачите скільки всього робили, досягали: “Ай молодець!” і відразу впевненості додається. Так ви перестаєте бути залежними від чужих оцінок та одобрень, формуєте внутрішню впевненість.

читати більше…

Бодо Шефер

Бодо Шефер / Бодо Шафер / Bodo Schäfer / Bodo Shefer – німецький автор, всесвітньо відомий мотиваційний спікер та підприємець.

Бодо Шефер

Це один із улюблених і самих натхнених для мене віртуальних наставників. Він був коучем для відомих світових мотиваційних спікерів та підприємців. Його книги розібрали на цитати та на основі їх понаписували власні. Для мене це Автор і Велика людина. Часто рекомендую його книги, цитую. В цій статті його історія.

Бодо Шефер на даний момент є одним з найкращих експертів з фінансових питань в Європі, але його подорож до фінансової незалежності, багатства і популярності була непростою.

Він родом з німецького міста Кельн, але на сьогоднішній момент його знають практично в усьому світі. Ця людина стверджує, що багатство дається кожній людині вже з народження і його приголомшлива історія успіху служить тому підтвердженням.

Батько Шефера вів адвокатську практику і часто консультував клієнтів в його присутності. Бодо стверджує, що саме з цих консультацій почалася історія його кар’єри і всі інші життєво важливі події. Вся справа в тому, що його батько консультував бідних безкоштовно. Маленький Бодо дивився на людей, які не могли заплатити за те, щоб їх права захистили, і в ньому все міцніше формувалася неприязнь до бідності. Він дав собі слово, що стане мільйонером вже в 30 років.

Серйозні зміни про які розповідає біографія Бодо Шефера трапилися, коли йому виповнилося 13 років – в цей час помирає його батько.

Минуло 3 роки, у свої шістнадцять, не маючи ні освіти, ні грошей Бодо Шефер виїхав до Каліфорнії. Не бажаючи заощаджувати на всьому, він жив за принципом: “Переможець їде по життю першим класом” і до 26-ти років “приїхав” до повного банкрутства, заборгувавши кредиторам 75 000 марок.

“Я був у розпачі. Як же таке могло статися, що я заробляю відносно багато, але все одно по вуха в боргах? Коли я знайшов відповідь, то був вражений. Виявляється, в глибині душі я вважав гроші злом. Я сам саботував власні успіхи такою установкою“.

З цього скрутного становища Бодо Шефер знайшов незвичайний вихід. Провівши аналогію зі спортом і згадавши, що навіть у самих знаменитих спортсменів завжди є тренери, він вирішив, що йому теж потрібен “фінансовий тренер”. Після довгих пошуків знайшов наставника в особі американського мільярдера.

Багато хочуть бути багатими, але не хочуть платити ціну за свої багатства. Адекватна вартість добробуту – це зміни, які потрібно починати з образу мислення.

Через два з половиною роки під керівництвом свого наставника Бодо Шефер вперше в житті заробив 100 000 марок за місяць. До 30 років він зробив свій перший мільйон, а через деякий час міг жити на відсотки від капіталу.

читати більше…

Техніка “Аудит дня” або “хронометраж часу”

Перш, ніж розпочати освоювати техніки тайм-менеджменту, дослідіть для початку які у вас взаємовідносини з часом.  Здається що це досить банальні чи очевидні речі, але рідко хто починає планування саме з аналізу.

хронометраж часу техніка

В першу чергу хронометраж часу впродовж дня робиться з ціллю знайти де реально втрачаєте дорогоцінні хвилини. По десять – п’ятнадцять хвилин впродовж дня може перетворитись в мінімум одну годину, якої так часто невистачає.

У нас у всіх однаково 24 години і 7 днів на тиждень. Але одні вміють поєднувати  всі сфери свого життя і достатньо приділяти часу на самі важливі (для них же) речі чи справи. А інші жаліються та мріють якби в добі була + 1 година, наприклад на саморозвиток. Тут звичайно ж справа і в пріоритетах також: важливим, стратегічним справам потрібно приділяти увагу в першу чергу. Але для початку знайдіть свої пожирачі часу: що це або хто це.

Хронометраж – це метод вивчення витрат часу на безпосередньому виконанні заданої операції шляху спостереження і вимірювання циклічно повторюваних елементів (частин).

Або, людською мовою, облік витраченого часу, при якому виявляються діри, в які час безслідно витікає.

Тут гарно підходить крилата фраза  «Людина, яка даремно втрачає час, сам не помічає, як старіє» із фільму-казки Євгенія Шварца “Втрачений час” або її аудіоверсія. Перегляньте, краще зрозумієте суть ідеї усвідомлювати як проживаєте час і не просто щодня, а щогодини і щосекунди. Від одного цього інсайду додається сміливості обрізати спілкування з токсичними людьми та гаяти час на другорядні справи.

Мій досвід роботи з командами, управління ними показав, що в перші же дні найважливішими моментами є вийти на спільну картинку розуміння речей: говорити однією мовою, мати одне бачення проекту і кінцевого результату, довіряти що кожен із нас працює над своїм найкращим результатом. Так ось привчити кожного до аудиту свого часу в перші же дні – це зробити інвестицію у ваше порозуміння. Тому що кожного разу, ставлячи задачу, людина достовірно зможе оцінити свої сили на її виконання, не зменшуючи чи збільшуючи додаткових собі резервів, що вцілому відтягує дедлайн для всієї команди.

читати більше…

Його величність вибір

Ми так часто впродовж дня робимо вибір, що навіть не помічаємо на скільки швидко це відбувається. Але коли мова заходить про важливі життєві рішення – зупиняємось, довго зважуємо. Про те, як приймаємо рішення і чому віттягуємо робити свій вибір піде мова в цій статті.

iliuzia_vyboru_2-720x340

Вибір – це те, що відрізняє нас від будь-яких інших істот на Землі, бо це стадія волі. Тренуючи свою волю – ми тренуємо свою рішучість – швидко приймати рішення і слідувати їм. Складно швидко прийняти рішення тим, хто не знає чого хочу від життя, що собою насправді представляє, чесний аудит і тому вагається, не може оцінити “обставини”, умови в яких знаходиться та прорахувати потенційні вигоди і можливі втрати. Це якщо коротко. А тепер про це по-порядку.

З самого ранку наш мозок починає обрабляти задачі і слідувати по розгалуженому дереві виборів: випити каву чи чай?  на сніданок яєчня чи вівсянка? взути кросівки чи туфлі? поїхати цим маршрутом чи іншим?

Щоб мозок міг переключитись на більш складні задачі і не розсіювати енергію на дрібну рутину, ми довели до автоматизму ряд ранкових ритуалів чи прислухаємось до попередньо прожитого досвіду. Наприклад, вчора вранці, випивши чаю відчувала себе не достатньо бадьоро, тому сьогодні вип’ю кави.

читати більше…

Як навчитись прокидатись рано

Досвід, набутий практикою та десятком експериментів.

Прокидатись рано

На щастя, в мене стиль життя про який давно мріяла і я з легкістю прокидаюсь рано вранці, щоб творити: підготовка статтей, розробка програм для індивідуального навчання, завдання на онлайн програми.

Довго ж я вивчала свій організм: після яких дій (навіть експерименти зі стравами) ввечері він почуватиметься найкраще та які перші дії найбільш ефективні? Також моніторила відомих особистостей, в тому числі сучасників з модними трендами, читала книгу “Чудесний ранок”, про яку напишу окремо.

Зрозуміла, що варто виводити свою індивідуальну формулу засинання та пробудження, адже є чимало факторів: фізіологія, звички, генетика, умови, тощо. Все в наших руках. Тому хочу поділитись ключовими уроками, які спрацювали в моєму випадку.

читати більше…

Я нічого нікому не винен або ніхто нікому нічого не винен

Більшість із статей на цьому сайті написані саме з метою детальнішого роз’яснення суті, щоб не зупинятись під час вебінарів, консультацій чи виступів. Зазвичай я обіцяю лінк, де більш детально аргументовано тему. При умові, якщо фраза не є стержнем розмови.

Отже, чи повинні ми щось робити, маємо відповідати чиїмось очікуванням або зобов’язані перед кимось? 

Я нічого нікому не винен

Корінь тут в наших очікуваннях. Якщо Ви хочете, щоб Вам уступили місце, – попросіть. Навіщо звинувачувати, що чоловіки повинні уступати жінкам місце в транспорті апріорі? Якщо Ви очікуєте, що діти будуть телефонувати чи провідувати своїх батьків щодня, – скажіть про свої бажання, а не звинувачуйте фразою: “Хороша дитина має набрати з самого ранку і запитати маму чи я ще жива”…

Ніхто нічого нікому не винен – це базова, безумовна складова всіх здорових взаємин.

Ми будуємо свої сподівання, зарання формуємо тісні рамки, а потім намагаємось втиснути поведінку своїх близьких в ці коробочки. Ви би хотіли, щоб Вам так же диктували як жити, вішаючи ярлики?

Погоджуюсь, що є певні правила поведінки та моралі в соціумі, етикет. Та, будь ласка, не застосовуйте в якості аргументу про правила чи закони слова громадянин повинен. Навіть є спеціальне формулювання: має право чи, як чесний громадянин зобов’язаний. А людина вже сама обирає свою ідентифікацію. Пам’ятайте, що у кожної людини є цей вибір: як у Вас, так і у інших.

читати більше…

Telegram бот “Флібуста” для пошуку і скачування книг

Моя творча відпустка завершилась і повертаючись до нового сезону на Well done хочу поділитись корисним, напрацьованим та всім тим, що так полегшує нам життя, тому варто ділитись з читачами. А ви пересилайте друзям, знайомим і всім-всім, кому це може стати в нагоді!

електронні книги

Відразу попереджу, що це лиш для додатку telegram. Тому сміливо ставте на скачування, якщо іще не користуєтесь цим захищеним месенджером з дуже різноманітними стікерами і читайте покрокову інструкцію нище.

Я зазвичай любитель паперових книг. Але в подорож так незручно брати їх з собою, коли місця зовсім обмаль. Як тільки відійшла від записників і стала робити всі записи в замітках телефону, зрозуміла, що дозріла до електронних книг. Напевне, в кожного свій час. І серед свого оточення я довше всіх опиралась.

У вже згадуваній системі організації себе писала (до речі, пора готувати нову статтю, бо з 2015-го мій темп і стиль життя дещо змінився, а з цим і нові методи самоорганізації), що полюбляю списки. Окремий такий для книг і їх там надзвичайно багато. Іноді хочеться відразу ж приступити до читання новинки. Тому цей чатбот просто знахідка.

Дякую співробітникам техноїжака за підказки. Це мій улюблений магазин гаджетів та смарт-побрикушок. Знаючи мою любов до всього корисного і ефективного (я просто в них постійний клієнт, тому вже й історії один одного гарно знаємо), майстри підказують мені такі фішечки. Тому, в першу чергу, дякую Сергію за цю знахідку.

Отже, мова йде про бот Flibusta Book, якого в телеграм шукати за ніком @flibustafreebookbot. Тому що варіацій Flibusta є чимало. Це одноіменний ресурс для descktop версії. Коли цей чатбот закрили для IOS, але для Android функціонує, то перемістилась на @book_search_bot.

Хочу попередити, що бот шукає електронні книги лише російською мовою. Англійською та українською поки безуспішно. Можливо, Ви знайдете, то поділіться в коментарях яку саме видав. Також бот Flibusta знаходить не всі книги (новинки точно ні), в основному те, що на просторах російськомовного інтернету.

Далі давайте затестимо 🙂

На прикладі моєї улюбленої книги Джим Рон “Витамины для ума”.
Якщо книга знайдена, то пропонується цілий список. Іноді знаходить для мене по 12 книг. Тому варто писати і саму назву або не лише ініціали (наприклад, Толстой – є чимало і книг і авторів).

читати більше…

Сказка о ненужной жертве

Цю казку я розповідаю часто на тренінгах чи при індивідуальному консультуванні, коли мова заходить про роль жертви, батьківські установки і невміння бути щасливими самостійно, без чиєїсь допомоги, як залежність.

Просто и наглядно о том, как мы сами готовы испортить себе жизнь.

Сказка о ненужной жертве– Здесь занимают очередь на жертвоприношение?
– Здесь, здесь! За мной будете. Я 852, вы – 853.
– Ой, мамочки… Это когда же очередь дойдет?
– Не беспокойтесь, тут быстро. Вы во имя чего жертву приносите?
– Я – во имя любви. А вы?
– А я – во имя детей. Дети – это мое все!
– А вы что в качестве жертвы принесли?
– Свою личную жизнь. Лишь бы дети были здоровы и счастливы. Все, все отдаю им. Замуж звал хороший человек – не пошла. Как я им отчима в дом приведу? Работу любимую бросила, потому что ездить далеко. Устроилась нянечкой в детский сад, чтобы на виду, под присмотром, ухоженные, накормленные. Все, все детям! Себе – ничего.
– Ой, я вас так понимаю. А я хочу пожертвовать отношениями… Понимаете, у меня с мужем давно уже ничего не осталось… У него уже другая женщина. У меня вроде тоже мужчина появился, но… Вот если бы муж первый ушел! Но он к ней не уходит! Плачет… Говорит, что привык ко мне… А мне его жалко! Плачет же! Так и живем…
Распахивается дверь, раздается голос: «№ 852, проходите!».
– Ой, я пошла. Я так волнуюсь!!! А вдруг жертву не примут?

читати більше…

10 признаков зависимых отношений

Как отличить дисфункциональные отношения от здоровых и счастливых.

Мы решили написать о дисфункциональных и зависимых отношениях, и о том, как отличить их от хороших и счастливых. Кто-то может спросить: а разве это не очевидно само собой? Разве так уж трудно понять – в хороших ты отношениях или плохих?
Отвечаем – трудно.
Рене Магритт, Влюбленные
Если вы в безвыходной ситуации, если вам некуда идти, если рядом нет людей, которые могли бы вас понять и поддержать, если вы научились любыми способами убеждать себя, что то, что с вами происходит – нормально, и особенно, если вы приучили себя систематически отключать и не чувствовать боль – то вам будет очень трудно понять, в каких именно отношениях вы находитесь. Даже если эти отношения похожи на ад.
Поэтому эта статья адресована, в первую очередь, людям, которые прямо сейчас находятся в плохих и разрушительных отношениях. Возможно, этот текст поможет вам лучше разобраться в происходящем, своевременно обратиться за помощью к специалисту и справиться с ситуацией. Также это статья для тех, кто когда-то находился в похожих отношениях, но сумел из них выйти – таким читателям, скорее всего, будет полезно понять, что именно с ними происходило в прошлом, и на что необходимо обращать внимание, чтобы больше не оказаться в подобной ситуации в будущем. И, наконец, это статья для коучей, психологов и психотерапевтов, которые хотят разобраться в том, что такое зависимые отношения и какие процессы в них происходят.

читати більше…

Действия, которые делают меня лучше

Питание — залог здоровья, прекрасного самочувствия и хорошего внешнего вида. Мы это делаем изо дня в день. Я верю в то, что изменения, как и болезни, идут изнутри.

Хороший рацион и немного уважения к себе и ежедневный уход за телом – в основе всей ежедневной рутины. Рассказываю про свой образ жизни в рамках проекта Slow Age.

ДА

Есть нужно вкусно, полезно и осознанно. Хотя пункт про осознанность должен быть на первом месте. Но намеренное его выделение звучит так, как будто вас ждут ограничения. Ограничения никто не любит. Я прекрасно знаю, что хорошо и что плохо, и с удовольствием играю в обе игры.

Сейчас доступны тысячи рецептов, которые позволяют приготовить нормальное, здоровое и очень вкусное блюдо буквально за несколько минут. Например, салаты, с которым очень просто экспериментировать – помыли, порезали овощи, добавили тыквенное масло, семечки разные – и все готово! Припустили в сливочном масле чеснок, добавили свежий горошек и мяту или тимьян и пропарили из 5 минут. Мы очень часто берем одинаковую продуктовую корзину в супермаркете и по-накатанной готовим одно и то же изо дня в день. А ключ – в разнообразии.

Из всех внешних забот, телу много не нужно. Обязательно умываемся утром, даже если не успеваем принять душ полностью. За время сна тело теряет много жидкости, активно работают другие выделительные системы. Смываем и увлажняем. Для тела из года в год беспроигрышно работает кокосовое масло. Зимой – даже оливковое, оно очень питательно. Для лица я все же выбираю продукцию косметических брендов. Думаю, главное – не увлекаться. Мы все знаем свои слабые места. Они продиктованы здоровьем, рационом, качеством сна и генетикой.

читати більше…

Книги, подкасти та фільми про переосмислення життя

IMG_0558

Моя перша спроба побудувати стратегічні плани увінчалась фіаско. Я не просто не знала що писати, щиро не вірила “вигаданим” мріям. Тоді я зрозуміла, що починати треба з вивчення себе. Хто я насправді? Без оцінок, а з конструктивною аргументованою критокою і вірою в себе.

Це ті речі, яких нас мали б навчати в школі, готувати до реального життя. На жаль, таку мудрість передають зазвичай лиш “вчителі життя”. У когось це батьки, у когось – бібуся /дідусь, комусь пощастило з вчителем, а для когось – випадковий пасажир в подорожі.

Як на мене, підказки є повсюди. Починаємо помічати їх тоді, коли задаємось цими запитаннями. Я вирішила опублікувати свій список в період підготовки онлайн курсу #переосмислення, де якраз всі практичні вправи провокують подивитись на своє життя зовсім під іншим кутом. В такому випадку Ви можете підтвердити свої цінності, установки, думку про себе і свій потенціал або ж відкрити зовсім інші аспекти.

Що таке переосмислення життя? Кожен із нас живе з рядом постулатів, переконань, якими керуємось при прийнятті рішень, що безпосередньо впливає на нашу поведінку та її наслідку. Такі постулати не зміниш в гарячій дискусії без аргументів чи від перегляду одного фільму. Але є такі талановиті роботи і майстри слова, що піддають сумніву все те або щось конкретне, у що ми виріли все своє життя до цього моменту. А колихнулись ці поняття лиш тому, що підсвідомість вже давно накопичила всю необхіну інформацію, навіть прожитий Вами досвід, перероблена інформація підштовхували до цього.. і тут всі зірки зійшлись, – трапився інсайд, прозріння. В текий момент розумієш, що дорослішаєш більше, ніж коли задуваєш свічки на торті.

читати більше…

iChallenge – я кидаю собі виклик

Іноді життя просить такий же update, як і будь-яка програма…

Я розкажу Вам історію того, як роблю це я.

Люди живуть, насолоджуються життям … постійно мріють: про п’ятницю, про відпустку, про нове життя. І я така ж. Більше живу в майбутньому, ніж в моменті зараз і оправдую себе, що це нормально. Та кого я обманюю? Стоп! Я жила так, поки вирішила не спробувати найважливіший експеримент в моєму житті.

Stocksy_txp0a9a820bHFA000_Large_193837-2-700x466В мені завжди дрімав дослідник. Коли друзі чи колеги ділились новинками, черговими відкриттями, мені завжди кортіло спробувати це на собі. Лише ті, що западали в душу, не все підряд, звісно ж! Те, що дійсно працювало – розповідала всім навколо. Спочатку навіть нав.язливо. Я ж то знаю панацею, яка вирішить всі проблеми подруги, що сидить над своїми проблемами і ниє. Мене тільки дивувало, чому вона ніколи не користається моїми підказками, бачить же як у мене все змінилось на краще, я ж свої вирішила. З часом я зрозуміла просту істину: “можна привести коня до водопою, але не заставиш його пити”. Поки подруга не прибіжить і не скаже, що мені потрібно плацебо, я не лізла зі своїми рекомендаціями. Перестала бути рятівником (в трикутнику Карптмана). А сама продовжувала з експериментами.

З часом в мене випрацювалась власна система організації себе. І кожні нові труднощі я зустрічала дещо з радістю, бо знала, що ці обставини для мене аби знайти нове рішення, вивести нову техніку.

Коли валиться у всіх сферах життя, дивишся на потолок і тобі більше нічого не хочеться, про техніки якось не думається. Але на щастя є друзі, рідні, які нагадують, що сила в нас самих. До речі, лише нагадують! Якби вони Вас не втішали, а проблем Ваших не вирішать. Не тому, що погані друзі, а тому, що це Ваші проблеми, а не їх! Словом, в такі моменти приходить час для “нове життя з понеділка”, навіть якщо цей понеділок виявився у п’ятницю.

Крок перший

Спочатку я берусь за генеральне прибирання в прямому значені цього слова.

читати більше…

Багатозадачність чи продуктивність: як встигнути важливого більше?

Я не знаю жодної людини, яка б відкривала лише одну вкладку на комп’ютері і читала б її, не відволікаючись. Навіть мій тато, освоїв мінімум три. Золоті правила копірайтингу  провокують нас постійні переходи з однієї статті блогу на іншу. Кілька ресурсів в інтернеті існують за рахунок такого принципу, surfingbird, наприклад. Щоб встигати більше за однакові дані всім 24/7, ми поєднуємо обід + монітор чи обід + зустріч в кращому випадку.

IMG_1349

Але є інша багатозадачність:  одночасно робити мінімум дві справи без шкоди одна одній. Точно без шкоди? Один з проявів продуктивності людини, який полягає у виконанні багатьох завдань одночасно. Але що це за задачі: сидіти на стільці + читати цю статтю?

Ми живемо в цифрову, інформаційну еру, тому логічно, що термін походить від комп,ютерної багатозадачності. Прикладом є набір тексту електронного листа під час телефонної розмови. Але це вже на стільки звичні для нас речі, що ми й не помічаємо, не сприймаємо серйозно, як багатозадачність.

Авторитетні вчені (Пітер Друкер, Девід Мейер) вважають, що через багатозадачність відбувається втрата часу в загальному результаті і збільшення кількості помилок, які є наслідком постійного переривання задач. Тобто Ваша концентрація уваги ділиться на дві справи, замість того, щоб за менший час зробити одну якісніше і тоді приступити до другої. Мені самій було цікаво і пробувала різні методи, вивчаючи також і себе, свою фізіологію і звички.

Я часто говорю на майстер-класах, що важливо досліджувати себе, прислухатись до свого тіла і вивчити свої звички. Це не банальна фраза. ЇЇ аргументую тим, що Ваші реакції можуть відрізнятись від того, що Ви про себе думаєте або звикли чути від оточуючих. Прослідкуйте в які години Ви найбільш продуктивні. І тут я не маю на увазі жайворонків чи вплив кофеїну. Кілька днів спостережень допоможуть Вам помітити певні закономірності свого організму. Наприклад, спробуйте одну і ту ж задачу виконувати в різний час впродовж хоча б тижня. А ще краще, впродовж першого тижня – вранці, другого – в обід, а третього – ввечері. Наприклад, читати публіцистичний матеріал, який важливо розуміти, але не запам’ятовувати. Виключаємо важливість емоційного інтересу до матеріалу, просто подивіться на сам факт: коли матеріал легше сприймався, запам,ятовувався. Подивіться з якого матеріалу Ви більше пам’ятаєте деталей і досі: який читали вранці чи ввечері?

читати більше…

Как я стала эгоисткой и начала жить

«Жить для себя» — пугающая многих фраза. Последствия известны: порок, разврат, деградация. И куда-то там, прямо по скользкой дорожке… Но однажды я призналась себе, что моя жизнь часто мне не принадлежит. Что в ней так много «надо» и так мало «хочу». Чувство долга лежало на моих мечтах и планах каменной плитой, а я все пыталась выдать ее за скрижали.

И я решила — хватит!

840IMG_4079Надоело превращать свою душу и жизнь в свалку радиоактивных отходов. Надоело, словно робкий проситель, шаркая ножкой, объяснять, как я посмела поставить свои интересы выше интересов других. Пора жить для себя. Выбирать радость, а не зубовный скрежет и самогипноз. Жить по любви, а не по требованию.

Так начался мой возмутительный, асоциальный год в режиме здорового эгоизма. «Здорового» или лучше «разумного» — спасительная оговорка, благодаря которой окружающие не сразу распознавали во мне отщепенца и нарушителя общественного порядка вещей. Ведь многие уверены, сначала сгрызи десять железных хлебов, стопчи десять железных башмаков, хлебни лиха, а потом, если хватит сил и здоровья, пожалуйста — живи для себя.

Но я начала без промедлений.

Один в поле

Вначале было страшно. Идеологически я была не подкована, и все держалось на смутной, но твердой уверенности, что так будет лучше. Казалось, будто ухожу в одиночную кругосветку на надувном банане. Не знала, выдержит ли моя собственная обшивка девятый вал «долженствований», чьих-то ожиданий и проекций. Становиться изгоем, наклеив на себя ярлык «эгоист», пусть даже и разумный, совсем не хотелось. Но я понимала, для меня это единственный путь к свободе.

читати більше…

Welldone - це унікальний проект, що поєднує в собі life & business навчання. Ми даємо інструменти та пояснюємо складні речі простими словами, щоб щодня ставати кращою версією себе!