Свідомість – це вища форма відображення дійсності, що властива лише людині, оскільки пов’язана з психікою, абстрактним мисленням, світоглядом, самосвідомістю, самоконтролем своєї поведінки і діяльності. Пізнавальна функція свідомості полягає в побудові певного образу світу, який несе в собі ступінь освоєння людиною буття.
Щоб зрозуміти про що йде мова в заголовку достатньо задуматись чому саме бджілка і муха. Здавалося б, що їх порівнювати: все очевидно.
В своїй практиці я часто обговорюю це поняття зі своїми клієнтами. Гадаю, стане у нагоді прочитати статтю раз, щоб визначити яка свідомість у Вас і, звичайно ж, що з цим робити 🙂
Ви помічали на що сідають мухи? Куди вони летять? Муха завжди хоче розібратися, вона каже: «Чому у нас все не так? Треба влетіти в ці випорожнення і поколупатися в них. У «брудній білизні» кожної людини треба поколупатися обов’язково. Чому він/вона обманює всіх? Давайте
розбиратися будемо. Чому він продав машину? Чому вона залишила роботу? Давайте розбиратися будемо в цьому питанні сьогодні. І завтра, і післязавтра. Ми будемо цим займатися кожен день.»
Психіка мухи виснажується тими справами, які ніяк не впливають на її життя, бо вона сконцентрована на негативі (випорожненнях). Зі свідомістю мухи можна бачити лише гірше в людях, тому час витрачається на плітки, обговорення, переказування інформації, як факту. В цьому є своя користь: обговорюючи когось, людина оправдовує свою невдоволеність. Мені погано, тому що вони винуваті.
Є така гарна українська традиція обговорювати політиків, звинувачувати президента, директора заводу чи декана, що сесію завалив. Вони такі погані, тому я злюсь, тому злобною виглядаю. Так оправдовують себе люди зі свідомістю мухи, оскільки, в першу чергу, зважує на негатив. У будь-якій ситуації. Наприклад, виходячи на вулицю, зауважує не чудового блакитне небо, а сміття на газоні. Замість читання класичної літератури, воліє жовту пресу. Між походом в театр і переглядом кримінальної телепередачі – вибере останнє … Знаючи, що в новинах лише катастрофи, буде дивитись їх, «щоб бути в курсі подій» замість того, щоб відфільтрувати свою вибірку достовірних джерел інформації.
Бджілка летить тільки до меду. Її не цікавлять випорожнення, все те, що валяється. Вона сконцентрована на квітах, щоб добути мед. Люди зі свідомістю бджілки у всьому шукають позитив.
Зі свідомістю бджоли, людина чітко усвідомлює, що в світі існує добро і зло, краса і бруд, але вибір свій зупиняє на першому. Тобто, свідомо упускає негативну інформацію і концентрується на позитивній. Людина зі свідомістю бджоли прагне нести в світ позитивні емоції, добрі справи і слова. Чи потрібно говорити, скільки це приносить користі здоров’ю, як фізичному, так і емоційному?
Зазвичай ми схильні жити «як усі», бо «життя таке». Але, чому б не спробувати змінити свій погляд на світ? Якщо Ви впізнали себе в «свідомості мухи», варто переглянути своє уявлення про світ, змінити свій образ думок. Хочете змінити світ? Починайте з себе, а точніше, зі своїх думок!
***
Вам вдалося визначити тип своєї свідомості?
Вам вдалося визначити тип своєї свідомості?