Свідомість – це вища форма відображення дійсності, що властива лише людині, оскільки пов’язана з психікою, абстрактним мисленням, світоглядом, самосвідомістю, самоконтролем своєї поведінки і діяльності. Пізнавальна функція свідомості полягає в побудові певного образу світу, який несе в собі ступінь освоєння людиною буття.

       0040-060-PchelaЩоб зрозуміти про що йде мова в заголовку достатньо задуматись чому саме бджілка і муха. Здавалося б, що їх порівнювати: все очевидно.

    В своїй практиці я часто обговорюю це поняття зі своїми клієнтами. Гадаю, стане у нагоді прочитати статтю раз, щоб визначити яка свідомість у Вас і, звичайно ж, що з цим робити 🙂

       Ви помічали на що сідають мухи? Куди вони летять? Муха завжди хоче розібратися, вона каже: «Чому у нас все не так? Треба влетіти в ці випорожнення і поколупатися в них. У «брудній білизні» кожної людини треба поколупатися обов’язково. Чому він/вона обманює всіх? Давайте

розбиратися будемо. Чому він продав машину? Чому вона залишила роботу? Давайте розбиратися будемо в цьому питанні сьогодні. І завтра, і післязавтра. Ми будемо цим займатися кожен день.»

 Психіка мухи виснажується тими справами, які ніяк не впливають на її життя, бо вона сконцентрована на негативі (випорожненнях). Зі свідомістю мухи можна бачити лише гірше в людях, тому час витрачається на плітки, обговорення, переказування інформації, як факту. В цьому є своя користь: обговорюючи когось, людина оправдовує свою невдоволеність. Мені погано, тому що вони винуваті.

           Є така гарна українська традиція обговорювати політиків, звинувачувати президента, директора заводу чи декана, що сесію завалив. Вони такі погані, тому я злюсь, тому злобною виглядаю. Так оправдовують себе люди зі свідомістю мухи, оскільки, в першу чергу, зважує на негатив. У будь-якій ситуації. Наприклад, виходячи на вулицю, зауважує не чудового блакитне небо, а сміття на газоні. Замість читання класичної літератури, воліє жовту пресу. Між походом в театр і переглядом кримінальної телепередачі – вибере останнє …  Знаючи, що в новинах лише катастрофи, буде дивитись їх, «щоб бути в курсі подій» замість того, щоб відфільтрувати свою вибірку достовірних джерел інформації.

0021-062-Esli-k-vam-bolezn-prishla-Telo-zharom-pyshet-Vrach-po-imeni-Pchela-Vam

         Бджілка летить тільки до меду. Її не цікавлять випорожнення, все те, що валяється. Вона сконцентрована на квітах, щоб добути мед. Люди зі свідомістю бджілки у всьому шукають позитив.

     Зі свідомістю бджоли, людина чітко усвідомлює, що в світі існує добро і зло, краса і бруд, але вибір свій зупиняє на першому. Тобто, свідомо упускає негативну інформацію і концентрується на позитивній. Людина зі свідомістю бджоли прагне нести в світ позитивні емоції, добрі справи і слова. Чи потрібно говорити, скільки це приносить користі здоров’ю, як фізичному, так і емоційному?

         Зазвичай ми схильні жити «як усі», бо «життя таке». Але, чому б не спробувати змінити свій погляд на світ? Якщо Ви впізнали себе в «свідомості мухи», варто переглянути своє уявлення про світ, змінити свій образ думок. Хочете змінити світ? Починайте з себе, а точніше, зі своїх думок!

                                                                                                  ***

Вам вдалося визначити тип своєї свідомості?

Facebook Comments