Цю техніку варто освоїти і взяти за звичку, щоб виконувати “на автоматі” по відношенні до всього, за що беретесь. Тому що це інструмент, який робить ваше життя усвідомленим.

Коли відповідаєте на запитання “навіщо?”, то іноді буває байдуже на всілякі “як?”. Адже це питання вашої мотивації, для чого все це робити чи конкретну маленьку дію прямо зараз.навіщо прикладКоли я вперше інтуітивно для себе її відкрила, не знала, що вона має свій аналог 5 whys. Рекомендувала задавати запитання, перш, ніж братись за дію, проект і говорити про чесність з самими собою своїм знайомим, колегам, клієнтам, ідея стала окреслюватись в певну “чарівну техніку”.

Справа в тім, що темп життя настільки швидкий, що чимало речей людина робить “на автоматі” або ж колись вирішила, що “я повинна”. Іншими словами – заборонили собі зізнаватись чесно і робити те, що хочеться. Ми, українці, навіть мріяти не вміємо. Тому вся складність отримати цю чесну відповідь привела мене до рекомендації клієнтам задавати собі запитання “навіщо” по кілька разів на день. Бо при мені вони намагаються зберегти обличчя, “гарно та етиччно виглядати” і часто не зізнаються в своїх корисних чи простих матеріальних бажаннях. А це абсолютно природньо, нічого соромитись. Установки в голові та соціалізація під назвою “гарний тон” тримають нас в рамках манер і подалі від себе. Та це вже питання самооцінки, яке варто розглянути в окремій статті.

Отже, Ви берете свою ціль (яку не хочеться досягати) або ж якусь справу, яку постійно відкладаєте і задаєте запитання: навіщо це вам? Звучить відповідь. До неї (цієї відповіді) ви знову задаєте запитання: “навіщо?” і так доти, токи не прийдете до: істинної мотивації, що зазвичай є однією із потреб  по Маслоу або ж Ваша цінність, яка не потребує додаткових пояснень. Як перевірити свої цінності описала в цій статті.

Був випадок в моїй практиці, коли клієнт списав два аркуши А4, перш, ніж прийшов до своєї істинної мотивації. Робив самостійно, нікому показувати не потрібно, щоб гарно виглядати в чужих очах. Але на стільки заплутався чого дійсно хоче. Собі ж пояснив, як установка “я маю це зробити”, що зовсім заплутався у житті. Тому, по суті, в нього і зникла мотивація рухатись вперед, досягати поставлених цілей.

Ця вправа також допомагає вам визначитись чи це дійсно ваша ціль, а не нав’язана кимось.

Пам’ятаю на одному зі своїх виступів у Львові була яскрава ситуація для прикладу. Тема про цілі, напередодні Нового року. Одна із учасниць вирішила прямо на місці перевірити свою ціль на ефективність і чи це дійсно її ціль. Вона хотіла придбати червону машину і своєю “істинною мотивацією” ввжала можливість їздити до батьків, які живуть далеко за містом. Ми трохи позадавали запитання, бо коли робите з коучем, формулюються запитання більш чітко, іноді провокативно. Коучинг – це по суті майстерність задавати влучні запитання. Так ми з неї дістались до потреби комфорту і безпеки. Вона аж викрикнула, що не хоче їздити в громадському транспорті де топчуться по ногам, а хоче в “своїй хатинці” їздити, в теплі і комфорті.

Навіщо соромитись своїх бажань? Вони ваші – це частина вас. Чим чесніші ви з собою в кожній дії, тим наповненішим життям живете. Бо знаєте що робите лиш те що хочете, а якщо зараз робите те, що не дуже хочете, (ходите на нелюбиму роботу) то результат швидко приведе до того, (зоробітку великої суми грошей) що є істинною мотивацією (поїздка на відпочинок).

Для того, щоб ви побачили техніку в дії, наведу вам ще один приклад діалогу зі слухачем майстре-класу про розвиток звичок. Він вважав, що ніяк не може зайнятись спортом регулярно із-за недостатньої мотивації.

– я хочу ходити регулярно в зал, щоб накачатись.

– Ви хочете стати качком, якщо я правильно зрозуміла вас. Навіщо це вам?

– як це навіщо? Дівчата люблять качків, а я хочу гарненьку дівчину!

– чудово, а дівчина вам навіщо?

– щоб стосунки з нею завести, почати зустрічатись!

– тобто ви хочете завести стосунки, а для чого?

– як це для чого? Я нормальний мужчина, хочу сім’ю.

– зрозуміло. А сім’я для чого Вам?

Пауза. Ісайд

– я хочу сина. Я хочу сім’ю і передати йому своє прізвище, продовжити рід. Бо я один в батьків і давно не можу завести стосунків, познайомитись з дівчиною. Думав, гарні дівчата люблять качків, от і  вирішив ходити в зал. Точно! То я краще піду на курси як знайомиись з дівчатами, а не в зал ходитиму.

Впевнена, історія Вас повеселила. Вона реальна і гарно підняла всім учасникам події настрій. Та головне, – мужчина зрозумів чому йому не вдавалось розвинути звичку. Бо по суті це надумана була ціль, зовсім не його. Так пошук істинної мотивації перевірив і саму ціль на справжність.

Спробуйте задавати це запитання впродовж дня. Кожна із дій приводить до чіткого результату або ж відновлення сил, поповнення енергії від справ, які вам подобається робити. Якщо ж у вашому дні надто багато дій, які не відносяться ні до першої, ні до другої категорії і ви перебуваєте від цього в стресі, то варто наважитись на переосмислення життя: незалежно від віку та обставин варто і можна робити те, що подобається і бути при цьому щасливими. Ми так часто відмовляли собі в своїх бажаннях, що вже й забули чого хочеться. Пора поглянути на своє життя під іншим кутом, ознайомтесь з онлайн курсом.

Техніка проста в дії і дуже швидко вражає цінністю, провокуючи вас на усвідомлений стиль життя.

Facebook Comments