Вперше зустріла цю техніку в книзі Бодо Шефера, саме під  такою назвою. Саму ідею зустрічала і в Джима Рона, Дейла Карнегі та Наполеона Хілла. Тяжко сказати хто із них перший висловив. Хороші ідеї часто осідають мінімум в кількох головах 🙂 та не всі відразу ж це реалізовують.

22359136_1427774593958935_959711231_n

Згадуючи про цю техніку на своїх виступах, зсилаюсь саме на Бодо Шефера, німецького підприємця, мотиваційного спікера та автора ряду бестселлерів. Його  книга “Закони успіху” та “Собака на ім’я Мані” входять в мої топ-10 книг, що сформували світогляд.

Основна мета цієї техніки – переключити вас з процесу на сам результат. Змістити фокус мислення. Наче весь день були клопоти, наче весь день роботу робили, а краю і не видно.

Другий класний побічний ефект і не менш важливий, ніж перший – це робота над самооцінкою, розвиток впевненості в своїх силах. Особливо коли нахвилює страх перед важливою подію, деб’ютом чи в моменти спаду енергії. Ви просто листаєте записи і бачите скільки всього робили, досягали: “Ай молодець!” і відразу впевненості додається. Так ви перестаєте бути залежними від чужих оцінок та одобрень, формуєте внутрішню впевненість.

Як виконувати?

Суть техніки полягає в тому, що ви щовечора записуєте свої результати, виконані задачі чи прориви. Тобто доконану дію:

  • + ефективно провів зустріч з партнером Х на своїх умовах
  • + завершив вибір продуктів для створення першого магазину
  • + написала одну главу наукової роботи
  • + подзвонила мамі, спілкувались 10 хв без докорів
  • + прокинувся о 6:30 після першого годинника

Словом, ви пишите лише виконаний результат, а не процес. І навіть тих речей, які здаються зовсім не цілями, а швидше звичними щоденними діями: спілкування з рідними, буденні домашні клопоти.

Відмічайте 3-5 таких проривів. Я полюбляю ще й ставити плюсики, це не хрести, як дехто думає :))

Щоб переконатись в її ефекті, домовтесь з собою, що будете виписувати так впродовж місяця, формуєте звичку. Ваш фокус вже на наступний тиждень після старту почне змінюватись. До кожної справи, що приступаєте задаєтесь запитанням: “який кінцевий результат?” або “що конкретно маю отримати на виході?”  Навіть, якщо це відпочинок, то в результаті – відновлення сил.

Наступний рівень

Через певний період системного виконання цієї техніки, адже ви виписуєте щодня, можете ускладнити задачу. Наприклад, виписувати не лише досягнення, результат, успіх, а самий головний прорив, вихід із зони комфорту. Можна в конкретній сфері: бізнес / робота, сім’я / взаємовідносини. Що саме вдалось зробити сьогодні, що зазвичай вам не властиво і ви дуже цим пишаєтесь?

Я практично не зустрічала людей, кому б ця техніка не підійшла. Вони швидше лінились або сприймали свої досягнення, як константу. Тут вже варто переглянути своє відношення до поняття “Я повинен”. Як і в будь-якій техніці – потрібен час, щоб відчути її ефект. Хоча б місяць. Для реальних трансформаційних процесів – три місяці, як сезон в природі 🙂

Нарощуйте внутрішню впевненість в своїх силах разом з технікою “щоденник успіху”.

.

Facebook Comments