Вперше зустріла цю техніку в книзі Бодо Шефера, саме під  такою назвою. Саму ідею зустрічала і в Джима Рона, Дейла Карнегі та Наполеона Хілла. Тяжко сказати хто із них перший висловив. Хороші ідеї часто осідають мінімум в кількох головах 🙂 та не всі відразу ж це реалізовують.

Згадуючи про цю техніку на своїх виступах, зсилаюсь саме на Бодо Шефера, німецького підприємця, мотиваційного спікера та автора ряду бестселлерів. Його  книга “Закони успіху” та “Собака на ім’я Мані” входять в мої топ-10 книг, що сформували світогляд.

Основна мета цієї техніки – переключити вас з процесу на сам результат. Змістити фокус мислення. Наче весь день були клопоти, наче весь день роботу робили, а краю і не видно.

Другий класний побічний ефект і не менш важливий, ніж перший – це робота над самооцінкою, розвиток впевненості в своїх силах. Особливо коли нахвилює страх перед важливою подію, деб’ютом чи в моменти спаду енергії. Ви просто листаєте записи і бачите скільки всього робили, досягали: “Ай молодець!” і відразу впевненості додається. Так ви перестаєте бути залежними від чужих оцінок та одобрень, формуєте внутрішню впевненість.

Як виконувати?

Суть техніки полягає в тому, що ви щовечора записуєте свої результати, виконані задачі чи прориви. Тобто доконану дію:

  • + ефективно провів зустріч з партнером Х на своїх умовах
  • + завершив вибір продуктів для створення першого магазину
  • + написала одну главу наукової роботи
  • + подзвонила мамі, спілкувались 10 хв без докорів
  • + прокинувся о 6:30 після першого годинника

Словом, ви пишите лише виконаний результат, а не процес. І навіть тих речей, які здаються зовсім не цілями, а швидше звичними щоденними діями: спілкування з рідними, буденні домашні клопоти.

Відмічайте 3-5 таких проривів. Я полюбляю ще й ставити плюсики, це не хрести, як дехто думає :))

Щоб переконатись в її ефекті, домовтесь з собою, що будете виписувати так впродовж місяця, формуєте звичку. Ваш фокус вже на наступний тиждень після старту почне змінюватись. До кожної справи, що приступаєте задаєтесь запитанням: “який кінцевий результат?” або “що конкретно маю отримати на виході?”  Навіть, якщо це відпочинок, то в результаті – відновлення сил.

Наступний рівень

Через певний період системного виконання цієї техніки, адже ви виписуєте щодня, можете ускладнити задачу. Наприклад, виписувати не лише досягнення, результат, успіх, а самий головний прорив, вихід із зони комфорту. Можна в конкретній сфері: бізнес / робота, сім’я / взаємовідносини. Що саме вдалось зробити сьогодні, що зазвичай вам не властиво і ви дуже цим пишаєтесь?

Я практично не зустрічала людей, кому б ця техніка не підійшла. Вони швидше лінились або сприймали свої досягнення, як константу. Тут вже варто переглянути своє відношення до поняття “Я повинен”. Як і в будь-якій техніці – потрібен час, щоб відчути її ефект. Хоча б місяць. Для реальних трансформаційних процесів – три місяці, як сезон в природі 🙂

Нарощуйте внутрішню впевненість в своїх силах разом з технікою “щоденник успіху”.

.

Facebook Comments