У кожної людини є свій комплект цінностей. Вони нічим не кращі і не гірші від цінностей іншої людини, вони просто такі, які є.

piramida efectivnnostiЗазвичай в життєво-важливих питаннях при прийнятті рішень ми опираємось якраз на свої цінності, не задумуючи і не аргументуючи собі. Адже цінності на стільки фундаментальні для кожного, що не потребують пояснень. Саме тому ніяк не обійтись без чіткої ідентифікації своєї піраміди цінностей.

Це на стільки важливо, як і записати головну думку/свою філософію. Ми то її знаємо, часто проговорюємо різними реченнями, але ніколи не бачили записаною в кількох реченнях на папері.

Погляньте на малюнок. Якщо говорити про ефективний тайм-менеджмент та самоорганізацію, то вся ідея поміщається в піраміді ефективності, а в її основі завжди лежать цінності.

Тобто, те, що Вам важливо і в пріоритеті на найближчі 5-10 років – це і визначає Вас, як особистість з відповідними цінностями.

Пам’ятаєте про лінію життя, як кардіограму? Що коли приходить криза, то цей період в житті, щоб переоцінити свої цінності. Ви можете зауважити, що деякі цінності на все життя. Погоджуюсь з Вами. І ці цінності будуть відображатись у Ваших стратегічних цілях. Змінюватимуться лише деталі картинки. Якщо сім’я цінність завжди, то в 21-30: це Ви + кохана людина, 25-35 ще діти, 35-47 – батьки + супутник/ця життя + діти… тощо. Що Важливо, щоб в Вашій сім’ї відбувалось і без цього не буде відчуття сім’ї? Ось це Ви і вкладаєте в поняття цінності сім’ї на найближчі кілька років.

Але перш, ніж ми перейдемо до стратегічного планування, давайте розберемось із основою, на які тримається/будується Ваша піраміда ефективності.

Завдання 1

Вам необхідно заповнити наступну табличку, відповідаючи на запитання. Одне за одним по кожній сфері. Спочатку вписуєте сферу, можете взяти із попередніх завдань (“Карта життя із 100 бажань” та орієнтуватись на свою “Діаграму Ганта 2020”). Пріоритетність сфер значення не має. Головне, щоб їх було не менше 4. А ще краще – всі 6.

цінності

Ви помітите, що деякі із запитань, наче повторюються, але просто перефразовані. Відповідайте не задумуючись. Адже, якщо Ваша відповідь “співпадає” або більш вузько уточнює – це лише підкреслює/підтверджує Вашу цінність.

Шаблон таблиці “Цінності”  для скачування

Завдання 2 (за бажанням)

Знайдіть 3-5  ключових афоризмів, які могли би в тій чи іншій мірі відобразити Вашу філософію життя, як девіз.

***

На виконання вправи зазвичай потрібно більше часу, ніж ми собі уявляємо (від години часу). Не задумуйтесь як правильно написати. Правильна відповідь – та, що першою спала на думку! І час виконання в такому випадку має (бажано) не перевищувати 30 хв!

Для звіту коучу:   фото таблички із відповідями. Свої висновки чи інсайти.

Будь ласка, діліться своїми інсайтами та досвідом (чи виконували подібні врави раніше), які маєте результати, – підказки іншим учасникам, – в коментарях під завданням.

Facebook Comments