Скажу відверто: це питання побило всі рекорди. Його задають ще частіше, ніж “А Ви самі користуєтесь техніками, які рекомендуєте?” Мені здається, що це для багатьох лишається риторичним питанням, навіть у цифрову та інформаційну еру.

56Питання безпеки- це дуже індивідуала річ. Іноді в зошити на 48 аркушів можна сховати значно більше, ніж під сімома паролями на хмарних технологіях. Або ж навпаки. Тому це питання довіри з оточуючими і безпеки місця в якому перебуваєте і тут факторів значно більше, ніж одна стаття. Особисто я веду і ті, і ті записи. На це маю ряд причин. В даній статті хочеться більш детально їх розповісти.

Всі вправи, які необхідно пропрацювати для роботи над собою, самоаналізу, пошуку відповідей – прописую лише від руки: по-перше, психологічні блоки засідають в людському тілі, якщо вчасно не розібрані, а м’язова пам’ять допомагає вивільнити їх. Тому на курсі по вивченні себе як і на онлайн самотренінгу, наполегливо рекомендую вести всі свої записи, домашні завдання саме від руки. Ви довіряєте паперу те, що можете не наважитись довірити самій близькій людині. Можете спалити записи чи заховати в сейф або лишити на видному місці і час від часу перечитувати – це вже Ваша справа для чого їх ведете.

Робота з олівцем має свій особливий ефект.

Не дарма в школах нового формату дають дітям в руки саме простий олівець, а не ручки, тим паче синю і червону! Олівець легше ковзає по паперу, ритуал загострення теж спрацьовує психологічно, як “відточити думки”, щоб точно викарбовувати на папері, як на камені.

Пам’ятаю, коли навчалась у художника (мені було 10-12 років), нам забороняли користуватись точилкою – лише ножем готувати інструмент. Напевне, звідти лишились звички купувати олівці різної жорсткості (в основному HB, 2H, H). Тепер я їх використовую для записів і стратегічного планування. А також на своїх тренінгах роздаю саме олівці, в край рідко ручки.

22До речі, хоч і веду всі таблиці для планування в електронному форматі, то підготовка до формування стратегічних цілей завжди розпочинається з “набросков на бумаге”. Напевне, це ще одна підказка, що внутрішній світ розкривається при взаємодії олівця та паперу (і бажано великого формату).

Коли працюємо за ноутбуком – виникає чимало спокус загуглити і скопіювати табличку. Так, це економить час. А Ви не помічали, що в таких табличках думки, наче не Ваші, як і сама основа для роботи?

Навіть коли в онлайн самотренінгу iChallenge даю приклади таблиць, наполегливо рекомендую змінювати колір і переробляти її під себе. Тобто, учасники економлять час лише на опануванні інструменту та вписувані самих назв стовпців (наприклад).

Лише ті записи, які буду використовувати і доповнювати веду в електронному форматі: списки ідей за назвами проектів (у keep.google.com) б планування місяця (google calendar), детальне планування проекту (на кількох різних ресурсах, які використовують різні проектні команди. На разі: glimp).

Місце для ідей та настанов.

До речі, записи під час зустрічей, майстер-класах веду в обох форматах: окремі фрази, тези – в письмовому від руки, а ідеї чи рекомендації спікера (сайти, книги..) відразу вношу в тематичні нотатки на iphone. Про це я вже згадувала в статті про свою систему самоорганізації.

33Навіть в організаційній частині перед початком свого м-класу, інтенсиву чи тренінгу всім учасникам рекомендую мати окремо сторінку або нотатку, куди виписувати всі почуті імена (автори теорій), назви книг чи сайти. Найзручніше – відвести останні 2-3 сторінки блокноту.

А також окремо місце для нових ідей та настанов собі. Тобто, під час зустрічі або тренінгу до Вас “приходить інсайт”, починаєте по новому розуміти деякі речі або приходите до висновок, що пора щось змінювати в своєму звичному ритмі (скажімо, обіцяєте собі випрацювати режим). Виписуйте це на окремому аркуші або в нотатку на будь-якому девайсі, що з Вами.

Дуже зручно під кожен проект, яким Ви займаєтесь, завести окремий аркуш/нотатку.

Наприклад:

  • сім’я та друзі чи взаємовідносини (всі ідеї, куди сходити, як провести час разом чи сайти і лінки на корисні статті – зберігаю туди);
  • “розвиток” або “”книги та фільми.
  • власна справа (від конкретних успішних прикладів до конкретних ресурсів, які варто розглянути і використовувати).
  • “спорт та хобі” або “ЗСЖ” – здоровий спосіб життя (рекомендації, назви продуктів, рецепти, адреса магазину, де можна придбати щось корисне, сайти – все, що відноситься до цієї теми).

Думаю, суть Ви вловили. Тобто Ви відразу тематично розбиваєте свої записи і потім легко буде їх знайти. Особливо оцінять творчі люди, в яких постійний потік нових ідей або менеджери – оптимізації всього навколо себе 🙂

 

Якщо підсумувати як краще вести записи “від руки” чи в електронному форматі. То скажу відверто: я за те, щоб і перший, і другий варіант лишався в арсеналі, адже в обох є свої “+” та “-” і кожен з них згодиться для своєї функції. Тому обоє згодяться для окремих випадків!

Поділіться з друзями:

Facebook Comments