Можна висловлювати невдоволення окремим діям партнера (постійному спізненню), але не партнером вцілому (неуважний/неуважна). Саме тут на допомогу приходять такі техніки в спілкуванні. Їх автор – геній сучасної педагогіки Гіппенрейтер Юлія Борисівна. Тут я писала про її основні постулати (до завдання не відноситься).

101302_900   

  “ Я – повідомлення ”

Ці повідомлення незамінні, коли Ви незадоволені, роздратовані чи ображені на співрозмовника. Якщо Ви виражатимите свої почуття через “я – повідомлення”, то це співбесідника не задіне (якщо задіне, то значно менше) – Ви ж скажете про себе, а не про нього.

“ Я – повідомлення ” вносить вклад у вирішення проблеми не прямо, а тим, що створює атмосферу довіри, при якій легше домовитись. Тобто, “я не звинувачувала його, а просто сказала, що мені гірко/ сумно/складно..»

Відностесь до таких фраз, як до формули, підставляючи свої варіанти слів, почуттів, більш зичні Вам у повсякденному житті.

Я+почуваю себе = ти + дія

прыйняти концепцию дзеркала

         “Ти – повідомлення”

На будь – яке “ти – повідомлення” співрозмовник або ображається, або реагує зустрічним звинуваченням.

Також варто остерігатись «кентаврів», речень, які розпочинаються із займенників (местоимения) першої особи, а закінчуються докорем чи звинуваченням. Це все одно що “ти – повідомлення”.

Наприклад: Мені не подобається, коли ти так невиховано себе поводиш!

Позитивні  “ я – повідомлення ” і “ти – повідомлення” 

Тобто висловлювання в користь партнера, дуже бажані:

Ти мені дуже допоміг, дякую!

Вчора Ти сам виніс сміття і я була дуже задоволена.

Мені подобається, як Ти бережливо складаєш свій одяг.

Мене хвилює це твоє нове захоплення, із-за якого у тебе лишається мало часу на мене. В той же час, я надіюсь, що Ти сам зможеш розібратись зі своїми справами.

Я не хочу ставити тобі ультиматуми.

Менше всього я хочу, щоб ти не міг робити в своїй справі те, що тобі хочеться.

Я можу вирішити це тільки з твоєю допомогою.

Отже, говоріть про свої почуття, тобто посилайте “ я – повідомлення ” .Пам’ятайте, що гармонійні відносини між людьми можуть бути тільки при повазі до інтересів і прав обох сторін. Не варто просто копіювати фрази у свій повсякденний словник. Перефразуйте так, як говорите Ви, що мова не звучала дуже штучно!

Для виконання вправи, Вам необхідно прописати собі кілька фраз- прикладів. В дужках можете перелічити людей (кому б Ви могли б це сказати). І наступного дня спробувати на практиці

***

Для звіту і в коментарях нижче:  перечисліть кілька повідомлень, які Ви використовували впродовж дня. Зазначте як реагували на ці повідомлення люди, як розвивалась ситуація далі.

Успіху Вам!

Facebook Comments