Продовжую розвивати думку попередньої статті.

      Всі особисті досягнення починаються хоча б з однієї  зміни в переконаннях. Як же привнести ці зміни у своє життя? Найбільш ефективним способом було б змусити свій мозок зв’язати сильне страждання з пережитим переконанням. У глибині душі Ви повинні відчувати, що це переконання коштувало Вам переживань не тільки в минулому, але також приносить страждання в сьогоденні, а в кінцевому рахунку може принести і в майбутньому. Потім Ви повинні зв’язати величезне задоволення з думкою про те, щоб виробити нове, стимулюючу переконання. Це основна модель, яку ми будемо повторювати знову і знову, виробляючи зміни у своєму житті. Запам’ятайте: ми ніколи не забуваємо того, що робимо, – пов’язане воно зі стражданням або із задоволенням – і якщо у нас будуть виникати асоціації, переважно пов’язані з переживаннями, то ми змінимося. Єдиною причиною виникнення у нас того чи іншого переконання є те, що ми пов’язуємо великі переживання з невір,ям у нього або велике задоволення з його збереженням.

    Dollarphotoclub_66333748-700x466  По-друге, дайте місце сумніву. Якщо Ви, дійсно, чесні з самим собою, то запитайте себе: хіба у Вас немає таких переконань, якими Ви захищали свій внутрішній світ багато років тому і яких майже соромитеся сьогодні? Що ж сталося? Щось викликає у вас сумнів: може бути, новий життєвий досвід, а може, модель, що суперечить Вашому минулому переконанні. Коли ми здобуваємо новий досвід, який змушує нас замислитися, зруйнувати наші колишні стереотипи і почати формувати “ніжки” підтверджень.

     Однак новий досвід всередині нас сам по собі не гарантує зміни в переконаннях Люди можуть мати досвід, прямо пропорційний їх переконанням, тим не менш, вони інтерпретують його на свій розсуд, з тим щоб підтримати свою переконаність.

           Новий досвід забезпечить зміни тільки в тому випадку, якщо він викличе сумніви в наших переконаннях. Запам,ятайте, якщо ми в щось повірили, то у нас зникають на цей рахунок всілякі сумніви. У той момент, коли ми починаємо щиро сумніватися у своїх переконаннях, ми вже не відчуваємо в них абсолютної впевненості. Ми починаємо формувати “ніжки” підтверджень наших пізнавальних  “столів”, а в результаті втрачаємо колишнє почуття твердої впевненості.

            Ви коли-небудь сумнівалися у своїй здатності що-небудь зробити? Як це відбувалося? Ви, ймовірно, задавали собі які-небудь незначні питання типу: “А що, якщо у мене все зірветься? Що, якщо це не спрацює? Що, якщо я не впораюся?”  У дійсності багато наших переконання підкріплюються інформацією, отриманою від інших, і в якій ми не змогли в той час засумніватися. Якщо ми ретельно їх розглянемо, то можемо виявити, що те, у що ми підсвідомо віримо роками, засноване на ряді помилкових припущень.  Якщо у Вас відносно чого-небудь виникають нескінченні питання, то врешті-решт Ви почнете в цьому сумніватися. Сюди входить і те, в чому Ви абсолютно впевнені, в чому, як кажуть, немає і тіні сумнівів.

       Наші переконання мають різні рівні емоційної впевненості та інтенсивності, і важливо знати, наскільки вони дійсно сильні. По суті, класифікація переконання всього за трьома категоріями: думки, переконання і переконаність.

        Думка – це щось таке, щодо чого ми відчуваємо деяку впевненість, але вона носить лише тимчасовий характер, тому що може в будь-який момент легко змінитися. Наша пізнавальна “кришка столу” підтримується хиткими, неперевіреними “ніжками” підтверджень, які можуть грунтуватися на враженнях.  Така природа думок вони схильні до коливань і зазвичай підставою для них служать лише незначні штрихи-підтвердження, на яких в даний момент зосереджена людина Переконання ж формується, коли є набагато більше підстав для “ніжок” підтверджень і особливо таких, по відношенню до яких ми переживаємо сильні емоції. Ці підтвердження дають нам абсолютне почуття впевненості щодо того чи іншого явища. І, знову-таки, як я вже говорилося раніше, ці підтвердження можуть з,являтися з різних джерел-особистісного досвіду Ваших знайомих, інформації, яку ми отримуємо з засобів масової інформації, або навіть з того, що представляємо в своїй уяві.

      Люди з переконаннями мають такий високий рівень впевненості, що часто виявляються глухі до будь-якої нової інформації.  Але якщо у Вас є взаєморозуміння з цими людьми, то можна усунути це їх замикання і змусити засумніватися у своїх доказах з тим, щоб зробити їх більш гнучкими до сприйняття нової інформації. Звідси виникають сумніви, дестабілізуючи колишні підтвердження, і звільняється місце для якого-небудь нового переконання. Однак переконаність сильніше переконання, по-перше, через емоційну інтенсивності, з якою людина пов,язує ту чи іншу думку.

     Людина, яка має певну переконаність, не тільки відчуває впевненість у тому чи іншому питанні, але приходить у лють, якщо вона піддається сумніву. Людина з певними поглядами може не мати будь-яких підтверджень, навіть на даний момент; вона завжди наполегливо наполягає на новій інформації, що часто переходить у одержимість. Наприклад, фанатики різних релігій впродовж сторіч дотримувалися переконання, що їхній погляд на Бога єдино правильний.

     Звичайно, тверді погляди, або переконання, не є винятковою приналежністю фанатів нею володіє кожна людина з досить високим рівнем зобов,язань і вірності якій-небудь ідеї, принципу або мотиву.

Наприклад:

  • людина, рішуче не згодна з практикою підземних випробувань ядерної зброї, має переконання. А та людина, яка робить дію – наприклад марш протесту, як засіб досягнення своїх цілей,- володіє переконаністю.
  • той, хто сумує про стан громадської освіти, має переконання, а той, хто дійсно виступає добровольцем в рамках програми загальної грамотності, намагаючись змінити існуючий стан справ, керується своєю переконаністю.
  • людина, яка мріє мати власний медійний ресурс, має певну думку щодо свого переконання, а той, хто робить все, щоб зібрати необхідні ресурси для покупки права голосу, має переконаність.

        Яка між ними різниця? Ясно, що різниця полягає в діях, які одна з цих людей робить. По суті, людина, що володіє переконаністю, настільки енергійна в напрямку того, у що вірить, що навіть хоче ризикнути, свідомо знаючи про відмову, і не боїться виглядати дурнем в очах інших задля власної переконаності.

    Отже, знайдіть 3-5 ключових установок, що блокують щастя та успіх у Вашому житті. Всі вони родом із … Правильно дитинства, а точніше – виховання, те, що постійно говорили в сім,ї чи говорять зараз у Вашому оточенні.

Наприклад:

Гроші – це зло. Розбагатіти в цій країні можна тільки незаконним шляхом.

Любов – це біль. Від неї одні неприємності. Альтернативний варіант: всі  мужики ко*ли, а всі баби с**и…

Ти що забув в якій країні ти живеш?

             А тепер спробуємо перепрограмувати, переписати ці речення, щоб в них не містились обмеження. Частка НЕ  катигорично не використовується (я не хворий – сприймається, як я-хворий. Краще перепрограмувати в: я – абсолютно здоровий):

Гроші повсюди. Кругом мені відкриваються можливості для заробітку.  Я багатію з кожним днем.

Любов – це щастя. Навколо мене повсюди порядні мужчини/справжні леді.

В мене достатньо можливостей, щоб реалізувати свої  здібності і таланти в найкращій мірі.

          Щоб підсилити ефект, рекомендую зробити підбірку в ютубі тих надихаюсих спікерів, які будуть Вашим новим заповненням і новими переконаннями. Позитивними. Але цінності мають співпадати. Скажімо TEDx, окремі мтиваційні канали.

         Працюйте на собою. Щодня ставайте кращою версією себе!

Facebook Comments