Ця вправа для того, щоб побачити як “відчуваєте” свій час і знайшли “куди він у дівається”. По своїй суті – це хронометраж часу.

Ця вправа допоможе вам:

 • побачити як ви відчуваєте свій час (дорога на роботу займає до години чи конкретно 40-50 хв?);
 • знайти своїх “пожирачів часу” і розібратись зі своєю системою комунікації;
 • усвідомите на прикладі, що всі справи варто планувати звечора. Коли відточите звичку – зможете робити це подумки, більш точно оцінюючи час на виконання кожної задачі;
 • побачите перелік вього того, що ви можете встигнути за день, навіть у вихідний;
 • навчитись подумки планувати свій день (більш чітко), поки чистите зуби ввечері, в крайньому випадку – вранці.

Вам знадобиться листочок з розграфленого (датованого) щоденника або якщо ви використовуєте систему планування (в тому числі google calendar), де прописано від 6-8 год ранку і до 22:00 (орієнтовно ваш режим). Бажано звечора або з самого ранку перед стартом дня, відразу, як отримаєте доступ до завдання розпланувати свій день: вихідний він у вас чи робочий – немає значення! Ідеально – таке робити звечора. А ще краще – впродовж тижня, щоб побачити чіткі відповіді для себе.

 1. Заплануйте о котрій ви маєте прокинутись (точна година!) – цей пункт на разі не плануєте, а записуєте, як факт.
 2. Скільки часу Вам потрібно на ранкові процедури (зарядка / почистити зуби / перевірити пошту / приготувати сніданок / зїсти сніданок / релігійні ритуали / ранкова пробіжка) – все те, що ви робите вранці регулярно (“на автоматі”) і не потребує розяснення для вас – це вже звичка.
 3. Що далі? Дорога на роботу / розбудити і зібрати дітей / для фрілансерів,  починаєте роботу з дому (з чого саме розпочинаєте роботу: перевірка листів чи відразу стартуєте з роботою над конкретним проектом або ж зустріч, нарада?
 4. Заповніть все що будете робити впродовж дня і аж до того, як будете робити аналіз дня і йти лягати спати.

Будь ласка, не заокруглюйте до години, постарайтесь максимум 15 хв. Ясна річ оцінюєте час, як відчуваєте, що витрачаєте його на кожну дію. Будете мати можливість переконатись на скільки ви відчуваєте час і знаєте свої реальні можливості (скільки реально часу йде на кожну задачу).

IMG_9323IMG_6960

Важливо, щоб врахували:

 • якщо ви і готуєте їжу (не в кафе, під час зустрічі), то залишайте час в своєму розпорядку на приготування і потім прибирання зі столу, миття посуду;
 • якщо ви займаєтесь спортом, то відводьте час на дорогу до залу / басейну / стадіону, переодягнутись у спортивну форму (точно так же після занять спортом), душ, тощо. Якщо дорога в тренажерний зал займає багато часу і варто прораховувати її, як і на роботу, краще випишіть окремо;
 • розбалансуйте час так, щоб мінімум 2-3 год (зібрані по 15-30 хв) впродовж дня у вас були вільні (на форс-мажорні обставини, також тіло і мозок не хоче відразу перемикатись на інший рід занять, як ви це записали: дайте собі трішки більше часу і заплануйте паузи).

     Ввечері, перед тим, як йти спати, прогляньте свій раніше спланований день та іншим кольором (бажано яскравим /червоним / кардинально протилежним) внесіть виправлення: що не співпало з планом. Або робіть ці виправлення впродовж дня.

      Підправте червоним, навіть якщо:

 • дорога на зустріч / роботу / в тренажерний зал зайняла не 30, а 45 хв і чому;
 • сама зустріч закінчилась раніше/пізніше на 15 хв і більше;
 • вам делегували / попросили виконати завдання, яке не планувалось раніше;
 • весь день пішов за іншим (чиїмось) планом – щоб відразу бачили на скільки відхилились від задуманого.

Аналіз виправлень:

IMG_9325

Якщо ви правили дорогу, навіть 15 хв, навіть якщо там виявились затори – варто звернути на це увагу і залишати собі більше запасу часу. Або більш якісно планувати маршрути надалі, оптимізувати своє пересування по місту. Якщо прибудете на місці раніше і ці 15 хв. виявляться зайвими, завжди майте з собою книгу (не придумувати по ситуації що робити – не чергова перевірка оновлень новин в соц.мережі), яку можна почитати, поки зустріч розпочнеться. Або слухайте аудіокниги, подкасти, випуски відеоблогів. Це також оптимальний спосіб приходити на зустрічі вчасно і привчати так само робити тих, з ким зустрічаєтесь.

 • Чи багато робите завдань, які не плануєте? Це повязано з умовами вашої роботи чи ви не врахували такі ситуації при плануванні? Якщо це “правила на роботі”, ви можете оговорити це зі своїм керівником, щоб знайти рішення разом. Він сам має бути зацікавлений в цьому, бо влаштувавши всі умови для роботи, збільшиться ваша продуктивність.

Те ж саме стосується ситуації з маленькими дітьми – оговоріть з рідними (хто вам допомагає) конкретний розпорядок і хто за “що” відповідає. Також встановіть правила, які допомагатимуть вам відновлювати сили (наприклад: коли мама в ванній кімнаті – ніхто і ніщо її не відволікає – це час на її відпочинок. Так зможете заходити в ванну, навіть просто посидіти і подумати, не лише приймати ванну.)

 • Як часто вас відволікають від роботи “не важливими дзвінками” чи спонтанними “проханнями”. Схоже це ваші непрохані пожирачі часу. Як з цим боротись Ви знайдете підказки в цій статті.

Вправу виконуєте вранціі (10-15 хв), впродовж дня (вносите правки) і знову ввечері аналіз (від 15 хв).

Будь ласка, діліться своїми інсайдами та досвідом (чи виконували подібні врави раніше), які маєте результати, – підказки іншим читачам, – в коментарях під завданням.↓

***

Facebook Comments